Kam su sava, jei galima tarnybine? (8)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2016-12-02 08:05

Lauksargių seniūno pavaduotojas Rimigijus Dubauskas į darbą tarnybine „Škoda“ išvyksta iš savo namų Taikos g., Tauragėje. Renaldo Malycho nuotrauka 

Vienuolikoje Tauragės rajono savivaldybės tarnybinių automobilių įrengtos GPS sekimo įrangos. Kaip žurnalistams yra sakęs savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, įdiegus įrangą, galima nuolat gauti informaciją apie tarnybinių automobilių judėjimo maršrutus. Testavimui pasirinktos tik dvi seniūnijos – Batakių ir Žygaičių. Tačiau ne mažiau akyli ir pilietiški yra patys gyventojai. Nepastebėtas neliko Lauksargių seniūnijos seniūno pavaduotojas Rimigijus Dubauskas, kuris, lauksargiškių teigimu, tarnybiniu automobiliu važinėja į darbą ir iš jo į savo namus Tauragėje. Maža to, asmeninę mašiną, žmonių pastebėjimu, valdininkas taupo – laiko užrakintą seniūnijos garaže. 

Keliones fiksavo žurnalistai

Gavę pilietiško tauragiškio pranešimą apie galimą piktnaudžiavimą tarnyba, įsitikinome, kad Lauksargių seniūnijos seniūno pavaduotojas Rimigijus Dubauskas visą savaitę iš darbo ir atgal važinėjo tarnybiniu automobiliu „Škoda“, o jo nuosava mašina tuo metu buvo užrakinta seniūnijos garaže. Pasak Lauksargių gyventojų, tarnybine mašina R.Dubauskas namo važinėja nuo rugpjūčio, kai buvo seniūnijoje įrengti garažai valdiškiems automobiliams laikyti. Esą pirmadienio rytą į darbą atvažiuoja savo mašina, užrakina ją valdiškame garaže ir visą savaitę kelionėms namo naudojasi seniūnijos automobiliu.  

Seniūno pavaduotojo R.Dubausko vairuojama tarnybinė tamsiai mėlyna „Škoda“ pirmadienį po darbo valandų išsuko iš aikštelės prie Lauksargių seniūnijos ir nuvažiavo link Tauragės. Per naktį „Škoda“ buvo laikoma asmeniniame R.Dubausko namų garaže Tauragėje, Taikos gatvėje. Ryte, po 7 valandos, „Škoda“ pajudėjo Lauksargių link. Seniūno pavaduotojas į darbą, kaip įprasta, atskubėjo anksčiau. Po darbo vėl sėdo į tarnybinį automobilį.

Penktadienio rytą prie seniūnijos pastato žurnalistų pasitiktas tarnybine mašina į darbą atvykęs R.Dubauskas neneigė, kad jo asmeninis automobilis nuo pirmadienio iki penktadienio buvo užrakintas seniūnijos garaže. Paprašytas aprodyti seniūnijos garažą, jis sutiko, atrakino duris. Jame stovėjo du automobiliai – R.Dubausko asmeninė „Honda“ ir dar vienas tarnybinis. 

R.Dubauskas žurnalistams teisinosi, kad tarnybiniu automobiliu į namus Tauragėje važiuoja tik tada, kai darbo pabaigoje turi darbo reikalų Tauragėje. Esą šiukštu ne kasdien. Penktadienio rytą „Tauragės kurjerio“ žurnalistams jis rodė tarnybinio automobilio bagažinėje sukrautas prekes, kurias ketvirtadienį esą įsigijo Tauragėje, viename prekybos centrų. Sąskaita iš tikrųjų buvo išrašyta lapkričio 24 d. data.

Nuolatinio seniūno Lauksargių seniūnija šiuo metu neturi. Šias pareigas laikinai einantis R.Dubauskas tvirtino, kad važinėdamas tarnybiniu automobiliu į namus ir iš namų valdiško kuro nesunaudoja daugiau. Pasak jo, jei jis turi reikalų Tauragėje, seniūnijos mašina vis tiek turėtų parvažiuoti į Lauksargius. Ir tarnybinis, ir jo asmeninis automobiliai 100-ui km kelio esą sunaudoja 5 litrus kuro. 

Prisipažino negerai darantis 

Jei ketvirtadienį R.Dubauskas važiavo pirkti prekių seniūnijai, kokiais tarnybiniais reikalais po darbo važiavo kitomis savaitės dienomis? Valdininkas sakė, kad pirmadienį su seniūnijos vairuotoju vyko į automobilių servisą pasiimti kitos mašinos. Kokių reikalų turėjo antradienį ir trečiadienį, kad į Tauragę vyko valdiška mašina, R.Dubauskas neprisiminė.

Vietoj Lauksargių seniūno dirbantis jo pavaduotojas Rimigijus Dubauskas žurnalistams atvėrė seniūnijos garažo duris, kuriame stovėjo dvi mašinos, viena jų – asmeninė „Honda“. Renaldo Malycho nuotrauka 

Penktadienio rytą R.Dubauskas žurnalistams tvirtino, kad po darbo pasikeis mašinas ir daugiau tarnybine mašina į namus nevažinės.

– Aš ne kasdien taip važinėju. Šią savaitę buvo daug reikalų. Važiavau ir į savivaldybę, – tvirtino R.Dubauskas, tačiau paklaustas neprisiminė, kada paskutinį kartą darbo dienomis kur nors važiavo asmeniniu automobiliu.  

Lauksargių seniūno pavaduotojas sakė pripažįstantis, kad netinkamai elgiasi, tačiau pridūrė, kad įtaria, kas jį žurnalistams paskundė. Paklaustas, kaip dėl važinėjimo tarnybine mašina į namus ir iš namų pasiaiškins Tauragės rajono savivaldybės administracijai, R.Dubauskas atsakė, kad pasakys viską, kaip yra: jis turįs savo grafiką ir pagal jį dirbantis.       

Šiemet pažeidimų neužfiksuota  

Penktadienį „Tauragės kurjeris“ bandė susisiekti su Tauragės rajono meru Sigitu Mičiuliu ir savivaldybės administracijos direktoriumi Modestu Petraičiu. Skambinome, rašėme laiškus, tačiau susisiekti su jais nepavyko. Į redakciją po tokios kausimų „atakos“ paskambino mero padėjėja Vytautė Čėsnaitė. Ji informavo, kad GPS sekimo įranga įmontuota 11 savivaldybės administracijos automobilių, viename Batakių seniūnijos ir trijuose Žygaičių seniūnijos automobiliuose. Dar nežinodama, kurios seniūnijos seniūnas namo važinėja valdišku automobiliu, V.Čėsnaitė paaiškino, kokia yra tarnybinių automobilių naudojimo tvarka: „Jeigu garažas yra toliau nei 5 km nuo seniūnijos arba visai nėra garažo, transporto priemonė gali būti laikoma nuosavame garaže. Tas, kuris automobiliu naudojasi asmeniniais tikslais, privalo pateikti pasiaiškinimą, kodėl. Tada direktorius sprendžia dėl nuobaudos pagal LR valstybės tarnybos įstatymą. Šiais metais savivaldybės Bendrasis skyrius neturėjo duomenų apie automobilių naudojimąsi asmeniniais tikslais“.

V.Čėsnaitė telefonu žurnalistės paprašė papasakoti situaciją ir įvardinti valdininką, kuris galimai asmeniniais tikslais važinėja tarnybine mašina. Informaciją savivaldybės administracijai pateikėme, tačiau vakar savivaldybės vadovai tyrimo dėl šių faktų taip ir nepradėjo.  

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras