Valdžios logika: vieno neuždarę, jau kuria kitą(18)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2016-05-05 09:44

Garsiai atidarytas, Tauragės verslo ir turizmo informacijos centras tų pačių politikų rankomis tyliai uždaromas. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės rajono valdžia, deklaruojanti siekį skatinti turizmą ir į Tauragę pritraukti investuotojų, sausio mėnesį apsisprendė nuo šių metų kovo 1 d. uždaryti Tauragės turizmo ir verslo informacijos centrą (TVIC). Nutarti nutarė, o uždaryti nesugeba. Gausi savivaldybės juristų ir valdininkų armija klumpa įstatymų labirintuose, tad apsispręsta ieškoti gelbėtojo – skelbti konkursą išoriniam likvidatoriui samdyti. Kol savivaldybės klerkai vargsta narpliodami šios įstaigos uždarymo klausimus, rajono meras Sigitas Mičiulis trimituoja naują žinią – atidaromas kitas verslo informacijos centras.

Kilnojo, jungė, galiausiai naikina

Verslo informacinis centras Tauragėje pradėjo veikti 2001 metų pabaigoje, 2012 m. buvo nuspręsta jį sujungti su Tauragės turizmo informacijos centru. Iš dviejų įstaigų tapęs viena tų pačių metų pabaigoje jis įsikūrė pilyje. 2015-ųjų liepą iš centro direktoriaus pareigų pasitraukė kelerius metus įstaigai vadovavęs ne kartą valdžios kritikuotas Aivaras Betingis.

TTVIC dirbo keturios darbuotojos. Pavaduoti direktorių buvo paskirta turizmo vadybininkė Virginija Jankevičienė. Planuota, kad po likvidacijos turizmo reikalus perims Tauragės krašto muziejus, turizmo vadybininkės V.Jankevičienė ir Inga Beišienė bus perkeltos dirbti į muziejų, o verslo sritį kuruojanti darbuotoja – į savivaldybės administraciją. Darbo neteks vyriausioji finansininkė ir valytoja.

Šių metų pradžioje savivaldybės taryba centro likvidatore paskyrė V.Jankevičienę. Jai susirgus, politikai balandžio 27-ąją nusprendė skelbti likvidatoriaus konkursą. To paties posėdžio metu meras Sigitas Mičiulis pareiškė, kad įstaiga turi būti likviduota iki gegužės 15 dienos.

Tarp žemės ir dangaus

„Tauragės kurjerio“ kalbinta šiuo metu nedarbingumo pažymėjimą turinti V.Jankevičienė centro uždarymo istorijos komentuoti nenorėjo, tik tarstelėjo, kad situacija išties sudėtinga ir neaiški.

TTVIC turizmo vadybininkę Ingą Beišienę radome darbo vietoje. Įspėjimą apie atleidimą iš darbo ji sakė gavusi kovo 22 d., taigi pagal įstatymą gali būti atleista tik liepos 23 d.

Paklausta, ar įstaiga dabar vykdo kokią nors veiklą, ji sakė, kad to daryti nėra jokių galimybių: nuo kovo 1-osios TTVIC veikla sustabdyta, pradėtas likvidacijos procesas. Dabar jis sustojo, nes ieškoma išorinio likvidatoriaus.

– Susitvarkėm sąskaitas, archyvą, – savo darbus vardijo vadybininkė.

Moteris prisipažino nerimaujanti dėl savo ateities. Ar ji bus įdarbinta muziejuje, o gal jau ieškotis kito darbo? Nežinia.

I.Beišienė sakė nesuprantanti, koks tikslas buvo naikinti TTVIC, jei ir vėl kuriama panašią veiklą vykdysianti įstaiga, o TTVIC verslo vadybininkė, kuri išėjo motinystės atostogų, dirbo labai gerai, padėjo daugeliui verslininkų.

Turėjo būti įrengta tarybos istorijos salė

Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus sako nesąs informuotas, kaip vyksta TTVIC likvidavimo procesas, tik iš savo kolegos tarybos nario girdėjęs, kad tarybos posėdžio metu kalbėta, jog bus ieškoma išorinio likvidatoriaus. Jis sakė sutikęs, kad likviduojant TTVIC muziejus perimtų turizmo srities funkcijas, galbūt ir darbuotojas, tačiau kol kas to padaryti nėra galimybės.

– Galėtume įdarbinti vieną turizmo vadybininkę, kitas etatas būtų kultūros ir turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialisto. Tam reikėtų skelbti platesnę atranką, nes rasti gerą specialistą, ypač už tokį atlyginimą, kokį galime mokėti, nelengva, – sakė R.Vaitkus.

Tačiau dar nėra ir mokos fondo, taigi kalbėti apie atlyginimus kol kas irgi sudėtinga.

Muziejui trūksta patalpų

Dar sunkiau muziejaus direktoriui kalbėti apie patalpas. Likvidavimo proceso metu patalpos pagal įstatymą turi grįžti savininkui – savivaldybei, ši jas vėliau turėtų perduoti muziejui. 

TTVIC viename pilies korpuse šiuo metu turi du kabinetus pirmajame aukšte ir konferencijų salę trečiajame.

– Kažkodėl visi mano, kad mes turime labai daug patalpų, – sakė R.Vaitkus, – iš tiesų taip nėra. Esu nemažai važinėjęs po pasaulį ir mačiau, kaip dirba muziejai, kitos panašios įstaigos. Patikėkit, mums iki to toli. Esame išties susigrūdę: kas sėdi ūkinėse patalpose, kas išvis 2x2 metrų patalpoje, kurią vadiname balandine. Labai trūksta ir sandėliavimo patalpų.

Muziejaus direktorius pasakojo, kad perėmus TTVIC patalpas buvo idėja trečiojo aukšto salėje įrengti savivaldybės tarybos istorijos salę, ten būtų galima eksponuoti ir visas merams įteiktas dovanas.

– Dabar aiškėja, kad tos patalpos atiduodamos kažkam kitam. Tikrai skauda širdį, – prisipažino R.Vaitkus, – tačiau esu nusiteikęs ieškoti kompromiso. Tikiuosi, kad mums bus leista tomis patalpomis pasinaudoti bent jau rengiant konferencijas. Jaučiu savivaldybės paramą rengiant muziejaus modernizavimo projektą, labai gerai komunikuojam, tad tikiuosi, kad rasim sprendimą.

Pilies korpusas, kuriame įsikūręs TTVIC, renovuotas už Europos Sąjungos lėšas, įgyvendinant projektą, pagal kurį keisti nieko negalima dar dvejus metus. I.Beišienė pasakojo apie tai paklaususi „Verslios Lietuvos“ atstovų. Jai atsakyta, esą tai ne problema.

Patalpas jau perima Bendradarbystės centras

Tauragės rajono savivaldybė skelbia apie ambicingus planus – kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ kurs Bendradarbystės centrą. Tokį jauno verslo skatinimo centrą, pritaikytą smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams bendradarbiauti tarpusavyje ir plėstis, Tauragės rajono savivaldybė steigia viena pirmųjų šalyje. Prie jo įsteigimo bus prisidėta skiriant patalpas panaudos pagrindais. Tai reiškia, kad už jų nuomą mokėti nereikės.

Skelbiama, kad iš pradžių bus įdarbintas vienas asmuo, o sėkmingai vykdant veiklą gali būti įdarbinama ir daugiau. Bendradarbystės centro patalpų išlaikymas, darbuotojo darbo užmokestis, interjero kūrimas, nauji baldai, įranga ir kitos reikalingos priemonės esą bus finansuojamos „Verslios Lietuvos“ lėšomis. 

Direktorius lakoniškas

„Tauragės kurjeris“ savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio klausė, kada bus paskelbtas Tauragės turizmo ir verslo informacijos centro likvidatoriaus konkursas, ar likvidavimo procesas bus baigtas iki gegužės 15 d., ar bus suspėta laiku atsiskaityti su darbuotojais, ar tai, kad tose pačiose patalpose šiuo metu kuriamas „Verslios Lietuvos“ padalinys, neprieštarauja įsipareigojimams tose patalpose nieko nekeisti dar dvejus metus, kadangi jos įrengtos įgyvendinant projektą.

Atsakymo sulaukėme, tačiau itin trumpo ir nekonkretaus: „Šiuo metu yra vykdomas likvidatoriaus paslaugos pirkimas pagal patvirtintas viešųjų pirkimų taisykles, siekiant kuo skubiau užbaigti likvidavimo procedūras ir atsiskaityti su darbuotojais“.

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras