Tyrimas nutrauktas: atstatydinta direktorė nekalta(39)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-05-17 12:31

Viktoriją Paulauskienę politikai pernai rudenį svarstė kelias dienas, tačiau į jos pasiaiškinimus neatsižvelgta – direktorė neteko darbo. Renaldo Malycho nuotrauka

Pompastiškai ir garsiai paskelbtas ikiteisminis tyrimas dėl iš pareigų atleistos Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorės Viktorijos Paulauskienės veiksmų tyliai nutrauktas. Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą apie sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą į šią tarnybą ir Tauragės rajono apylinkės prokuratūrą pernai lapkritį kreipęsi Tauragės rajono savivaldybės vadovai gavo jau prieš keletą mėnesių, tačiau visuomenei apie tai kažkodėl nepranešė. Dar prieš keletą dienų žurnalistų klausinėjamas, ką žino apie tyrimo eigą, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tik gūžtelėjo pečiais, esą kažkokį raštą gavo, bet kas jame rašoma, neprisimena. Savo ruožtu V.Paulauskienės kolegos, kai kurie kitų rajono mokyklų direktoriai, mano, kad valdžia turėtų pedagogės bent jau atsiprašyti. 

Buvo pirmoji, kurią atleido

Iš pareigų Žalgirių gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė buvo atleista pernai lapkritį. Konfliktas, dėl kurio ji neteko darbo, truko ilgai – į Tauragės rajono savivaldybės administraciją tuomet kreipėsi direktorės darbo metodais nepatenkinti grupė šios gimnazijos mokytojų.

Tauragės rajono savivaldybės taryba direktorę tardė kelias dienas, buvo sudaryta komisija jos elgesiui įvertinti. Iš pareigų atleista V.Paulauskienė dalyvavo viešame tarybos posėdyje, kurio metu jai ir paskelbtas negailestingas verdiktas. Meras tuomet į diskusijas nesileido ir išsakė nuomonę, kad tokiomis sąlygomis direktorė nebegali eiti savo pareigų.

Tai buvo pirmas atvejis Tauragės istorijoje, kai politikai dėl netinkamo elgesio iš darbo atleido mokyklos vadovą. Žalgirių gimnazijai, laimėjusi konkursą, V.Paulauskienė vadovavo nuo 2008 metų. Kokios buvo tikrosios konflikto priežastys, taip ir neįvardyta. Šią istoriją daugelis jau pamiršo. Žalgirių gimnazijai vadovauja naujas direktorius – šilutiškis liberalas Jonas Jatautas

Visuomenei nepranešė 

Tame pačiame posėdyje, kai tarybos dauguma iš darbo atleido V.Paulauskienę, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis garsiai pareiškė kreipęsis į Generalinę prokuratūrą dėl V.Paulauskienės galimo piktnaudžiavimo tarnyba. Esą ji, mokykloje įdarbindama savo seserį, iššvaistė mokyklos biudžeto lėšas, V.Paulauskienės sesuo, pasak valdžios atstovų, realiai savo pareigų neatliko.

Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija kreipėsi ne į Generalinę, o į Tauragės rajono apylinkės prokuratūrą. Tyrimas buvo perduotas Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos prevencijos skyriui bei Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Tik šiomis dienomis paaiškėjo, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija dar vasarį iš STT ir Klaipėdos apygardos prokuratūros gavo pranešimą apie V.Paulauskienės atžvilgiu nutrauktą ikiteisminį tyrimą.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje (Nr. 35)

Skaityti komentarus (39) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras