Sporto departamentas Tauragės baseinui pinigų neskirs(36)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-05-31 05:50

Šilalės baseinas.Šilalės sporto mokyklos nuotrauka

Tauragės baseino vizija taip ir gali likti tik vizija. Dviejų milijonų eurų finansinės paramos iš Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento paprašiusi Tauragės savivaldybė greičiausiai liks it musę kandusi. Departamentas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad Tauragės projektas finansuojamas nebus. Iš kur baseinui statyti valdžia ketina gauti lėšų, neaišku. Prisižadėję, kad šis objektas anksčiau ar vėliau Tauragėje iškils, ir įtraukę jį į savo veiklos ataskaitą, rajono vadovai situacijos nekomentuoja. Kol tauragiškiai ieško pinigų, šilališkiai džiūgauja – jų baseinas dirba pelningai. 

Prašė 2 mln. eurų

Aistros dėl baseino Tauragėje statybų verda nuo pernai. Pasikeitus valdžiai, pernai vasarą svarstyta, ar baseinas tauragiškiams apskritai reikalingas. Mat greta, Šilalėje, toks jau veikia. Tačiau visuomenėje kilus ažiotažui, juo labiau, kad baseinus statosi aplinkiniai rajonai – Pagėgiai, Kelmė ir Tytuvėnai, valdžia garsiai pareiškė – baseinas Tauragėje bus, ir ne bet koks, o gerokai įspūdingesnis nei pasistatė kaimynai šilališkiai. Tik neaišku, kada, nes jam statyti pinigų savivaldybė neturi.

Rajono mero ir savivaldybės tarybos metinėje ataskaitoje, skelbiant numatomus atlikti darbus, baseino vizija įtraukta kaip būsimas svarbus projektas. Visuomenei net išplatintas leidinys, kuriame prie šių planų publikuojama asociatyvi baseino nuotrauka ir paskelbta, kad vienas pagrindinių artimiausių valdžios darbų – finansavimo paieška baseino ir multifunkcinio sporto komplekso statyboms.

Parašyti, žinoma, galima daug ką. Kaip pasakytų kaimynai rusai, „popierius viską iškenčia“. Tiesa, reikia pripažinti, savo pažadą ieškoti lėšų baseino statyboms valdžia tesi. Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, šiomis dienomis baigtas parengti investicinis projektas, kuriuo Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento baseino statyboms prašoma 2 mln. eurų.

– Paraišką jau pateikėme, departamentas šiuo metu jau turi susirinkęs visas paraiškas iš visų savivaldybių. Jas svarstys, – sakė G.Pukelytė.

Paklausta ji patvirtino, kad į savivaldybę kadaise kreipėsi viena ar kelios įmonės, siūliusios Tauragėje statyti baseiną, tačiau kokios konkrečiai, nežinanti. Pasak G.Pukelytės, jokių oficialių – ant popieriaus surašytų pasiūlymų bent jau ji nematė.

Žadėjo modernesnį negu Šilalės

Baseino, kartu ir buvusiame kariniame miestelyje Vytauto gatvėje planuojamo statyti multifunkcinio sporto komplekso, projektą Tauragės savivaldybės administracija jau turi. Viešai ne kartą buvo publikuota ir jo vizualizacija. Rudenį skelbta, kad tauragiškiai galės plaukioti 25 metrų ilgio dviejų takelių baseine, jį puoš aukšta konstrukcinė arka su vandens arba rūko užuolaida, ant kurios būtų galima žiūrėti 3D filmus.

Vietos žurnalistų kalbinti tauragiškiai jau džiaugėsi, kad turės galimybę paplaukioti, kad plaukti bus mokomi vaikai, kad galbūt bus rengiami sveikatinimo užsiėmimai, o savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis fotografavosi ant savo darbo stalo vartydamas ant popieriaus nubraižytą baseino projektą.

Departamento atstovas: „Svarbiausia mums užbaigti pradėtus objektus“

Tačiau baseino statybas artimiausiu metu iš tikrųjų gali užkloti „rūko užuolaida“. „Tauragės kurjeris“ susisiekė su Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentu. Departamento Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Arūnas Aidukas patvirtino, kad paraiška iš Tauragės rajono savivaldybės administracijos dėl baseino Tauragėje statybos finansavimo gauta. 

– Iš Valstybės investicijų programos pinigų įvairiems projektams prašo visos savivaldybės. Paraiškas susirinkę jau turime. Komisija sprendžia, kam skirti, kam neskirti. Tačiau visų prašymų patenkinti neįmanoma. Bendras Valstybės investicijų programos fondas – 15 milijonų eurų, tačiau šių pinigų visiems tikrai neužteks, – sakė A.Aidukas.

Pasak A.Aiduko, šiuo metu Kūno kultūros ir sporto departamentas visoje Lietuvoje kuruoja 38 pradėtus įgyvendinti projektus, todėl laikomasi principo, kad pirma reikia užbaigti juos, o paskui skirti finansavimą naujiems objektams.

– Svarbiausia mums dabar užbaigti pradėtus objektus. Lengviausia yra pradėti, užbaigti sunkiausia. Pradėti statyti objektai labai rimti. Pavyzdžiui, Vilniaus Lazdynų, Klaipėdos baseinai, kuriems tikrai reikia. Ten figūruoja europiniai pinigai, todėl reikalingas kofinansavimas. Galiu pasakyti, kad Tauragės objektui kol kas mes pinigų nenumatėm, – kalbėjo A.Aidukas.

A.Aidukas atskleidė, kad departamentui pateikta 16 paraiškų. Tačiau, jo nuomone, jei turint 38 nebaigtus statyti sporto objektus būtų pradėti dar 16, būtų neįmanoma jų užbaigti.

– Jei taip pasielgtume, statytume juos dvidešimt metų, nes Valstybės investicijų programoje pinigų daugiau nebus. Finansų ministerija mums aiškiai pasakė viską planuoti 2015 metų lygyje. Didinti šio fondo bent jau artimiausius trejus metus nenumatoma, – kalbėjo A.Aidukas.

Jis sako, kad kitų finansavimo šaltinių tokiems objektams, kaip baseinų statybos, vargu ar galima rasti.

– Visos valdžios pirmiausia žiūri į valstybės kišenę. Juk ir Šilalės baseinas pastatytas už valstybės pinigus. Valstybė jiems davė 9 milijonus litų, o objekto vertė yra maždaug 12 ar 13 milijonų litų, savivaldybė prisidėjo. O dabar atėjo visi aplinkiniai merai – visiems reikia baseino. Galiu pasakyti tiesiai šviesiai – jeigu dar ir Tauragė baseiną pasistatys, tai tada ir Šilalė bankrutuos, ir Tauragė tikriausiai, nes baseino eksploatacija kainuoja didelius pinigus, – teigė Kūno kultūros ir sporto departamento atstovas.

Šilalės baseiną vasarą uždarys

Šilalės sporto mokyklos, kuriai priklauso ir šio miesto baseinas, direktorė Gitana Jurgutienė patvirtino, kad šio baseino išlaikymui jokių dotacijų nereikia – jis išsilaiko pats.

– Mes pilnai išsilaikom patys. Absoliučiai nesame dotuojami iš savivaldybės. Pas mus atvažiuoja ir aplinkinių rajonų žmonių – ir iš Tauragės, ir iš Gargždų, ir iš Šilutės. Kai atšilo orai, baseinas tuštesnis, tačiau kai oras blogesnis, rudenį ir žiemą, net sunkiai visi telpa, kartais net apyrankių klientams pritrūkstam. Be to, emigrantai grįžta į Lietuvą artimųjų aplankyti, svečių atsiveža. Mūsų pajamos priklauso nuo oro, kai jis blogas, klientų turime labai daug, kai geras, mažai, – sakė G.Jurgutienė.

Be to, Šilalės sporto mokykla vykdo ne vieną projektą – moko plaukti vaikus, sveikatina neįgaliuosius. Šių projektų veiklą baigti ketinama iki birželio vidurio. Vėliau – nuo birželio 13 iki rugpjūčio 15 dienos baseinas bus uždarytas. Tačiau Šilalės sporto mokykla tikisi, kad nedarbo laiką atpirks kito sezono rudens ir žiemos laikotarpis.

– Ne tik dėl nuostolio baimės baseiną uždarysime vasarai. Kartą per metus tokio dydžio baseinai privalo išleisti vandenį, atlikti sanitarinį valymą. Be to, darbuotojus reikia išleisti atostogų, pasiruošti naujam sezonui, – sakė G.Jurgutienė.

Skaityti komentarus (36) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras