Kada dirbti, jei kariauji?(10)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-05-02 14:12

Renaldo Malycho nuotrauka

„Baltuosiuose rūmuose“ užvirė karas – šįkart akmenys lekia į savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės daržą. Susivieniję skyrių vedėjai esą dėl nepakeliamos atmosferos darbe surašė kreipimąsi į merą, savivaldybės administracijos direktorių, tarybą ir Lietuvos profesinę sąjungą „Sandrauga“. Valdininkai vieną po kito rengia susirinkimus situacijai narplioti, o kolegų apkaltinta R.Masolienė ginasi, kad su ja norima susidoroti. Ar dirbdami tokioje aplinkoje savivaldybės tarnautojai pajėgūs tinkamai spręsti rajono gyventojų problemas?

Prašo pašalinti priežastį 

Pirmieji naujosios valdžios kadencijos metai į Tauragę atnešė ne žadėtą įvairių politinių jėgų suvienijimą, bet greičiau dar didesnį susiskaldymą. Pykstasi ir vieni kitus informacijos slėpimu kaltina ne tik tarybos nariai, bet ir eiliniai savivaldybės administracijos darbuotojai.

„Tauragės kurjeriui“ pavyko gauti rašto, kurį savivaldybės administracijos darbuotojai pateikė rajono merui ir savivaldybės administracijos direktoriui, kopiją. Rajono vadovams rašoma, kad Tauragės rajono savivaldybės administracijos bendruomenė reiškia nepasitenkinimą dėl administracijoje vykdomo mobingo – tikslingo, apgalvoto, nuolat besikartojančio, darbuotojus žeminančio ir žlugdančio psichologinio spaudimo. Esą tokį spaudimą kitų darbuotojų atžvilgiu vykdo Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Redutė Masolienė.

„Teigiame, kad Redutės Masolienės vykdomas nuolatinis psichologinis spaudimas turi neigiamos įtakos mūsų profesinei veiklai, bendram darbingumui, kuria blogą atmosferą kolektyve bei konfliktinius darbo santykius su aukščiausia vadovybe ir, be abejonės, turi neigiamos įtakos mūsų sveikatai. Ilgai besitęsiantis mobingas prieš darbuotojus yra itin nemalonus ir kelia neigiamas reakcijas – baimę, nervingumą, vidinę įtampą, pyktį, konfliktus, bejėgiškumo, menkavertiškumo, nesaugumo jausmą, menkina administracijos įvaizdį“, – rašoma kreipimesi į rajono vadovus, o R.Masolienė vadinama „manipuliatyvia asmenybe“, kuri esą piktnaudžiauja aukščiausios vadovybės pasitikėjimu. Rajono vadovai esą tokiai manipuliacijai „lengvai pasiduoda“.

„Todėl prašome imtis veiksmų problemos priežasties pašalinimui“, – prašoma mero ir savivaldybės administracijos direktoriaus.

Tikisi liberalių sprendimų

Savivaldybės administracijos profesinės sąjungos pirmininkė Elena Jurgilienė, beje, priklausanti vienai valdančiosios koalicijos partijai – „Tvarkai ir teisingumui“, sako, kad darbuotojų raštą gavę meras Sigitas Mičiulis ir savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis buvo sušaukę bendrą skyrių vedėjų susirinkimą ir pažadėjo per savaitę „priimti atitinkamus sprendimus“.

– Tarybai kol kas to rašto nepateikėm, nes nenorim politikuoti, tai mūsų vidaus reikalas. Žodžiu apie situaciją informavome Lietuvos profesinę sąjungą „Sandrauga“. Daugiau kol kas nenorėčiau kalbėti ta tema. Jei nebus priimtas palankus mums sprendimas, tuomet mes žiniasklaidai pateiksim visą informaciją. Tada galėsim atvirai bendrauti. Manom, kad nauja valdžia priims liberalius sprendimus, – „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Jurgilienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje (Nr. 30)

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras