Darbuotoja laimėjo bylą dėl atleidimo iš darbo(31)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2016-05-11 10:59

Darbo Pagramančio regioniniame parke netekusi Lina Misiulytė teismo sprendimu turi būti grąžinta į pareigas. Birutės Slavinskienės nuotrauka

Buvusi Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė, į teismą padavusi savo darbdavį, reikalavo grąžinti ją į darbą, išmokėti vidutinį atlyginimą už priverstinę pravaikštą ir neturtinę žalą. Moteris įsitikinusi, kad iš darbo buvo atleista neteisėtai. Teismas patvirtino L.Misiulytės nuojautą, sprendimas kategoriškas: iš darbo L.Misiulytė iš tikrųjų buvo atleista neteisėtai, siekiant įdarbinti kitą žmogų. Penktadienį jos ieškinį Tauragės rajono apylinkės teismas patenkino visiškai.

Dirbo gerai, bet... buvo atleista

Lina Misiulytė, įgijusi universitetinį istorikės ir viešojo administravimo magistro išsilavinimą, Pagramančio regioninio parko kultūrologe dirbo nuo 2011-ųjų liepos. Jos darbas buvo viešinti regioninio parko veiklą, bendrauti su žiniasklaida, organizuoti renginius. Teismui L.Misiulytė tvirtino, kad darbas jai sekėsi, ji ne kartą yra gavusi padėkos raštų. Tačiau pernai spalio 5 dieną bendrame darbuotojų elektroniniame pašte ji teismui pasakojo aptikusi Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos laišką, kuriame buvo patvirtintas pareigybių sąrašas, o jame – naujas ūkvedžio ir valytojos etatas, nors lėšų atlyginimams Pagramančio regioninio parko direkcijoje ir taip nuolat trūkdavo. Spalio 8-ąją L.Misiulytė buvo įspėta apie atleidimą iš darbo, o gruodžio 31-ąją darbo sutartis su ja buvo nutraukta.

Ieškovės advokatė Agnė Golubevienė įsitikinusi, kad L.Misiulytė atleista neteisėtai – po atleidimo Pagramančio regioniniame parke darbuotojų ne sumažėjo, o netgi padaugėjo, o jos funkcijos ir toliau atliekamos. Jas atlieka vyriausiasis specialistas ūkvedys. 

– Vos atleidus Liną Misiulytę paskelbta, kad ieškoma ūkvedžio, tačiau jo funkcijos visiškai atitinka ieškovės funkcijas. Į ūkvedžio pareigas buvo priimtas viešosios įstaigos „Aktyvi Tauragė“ vadovas Saulius Bagdonas, – teismui teigė advokatė.

Pasak advokatės, tiesiog norėta priimti „savą“ žmogų. Jos įsitikinimu, S.Bagdonas yra iš buvusiam parko direktoriui Vaidotui Šliogeriui artimos aplinkos.

Atsakovo – Pagramančio regioninio parko advokatas Romualdas Juščius paprieštaravo – ar ieškovė galėtų dirbti ūkvede, pavyzdžiui, ar sugebėtų suremontuoti sulūžusį suoliuką. L.Misiulytė pareiškė dar nemačiusi ūkvedžio, kuris turėtų organizuoti renginius, vesti ekskursijas ir bendrauti su žiniasklaida. Advokatas atkirto, kad bendravimas su žiniasklaida ir visuomene yra įrašytas į visų parko darbuotojų pareigybių aprašus. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje (Nr. 34)

Skaityti komentarus (31) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras