Šaukiasi pagalbos: Tauragėje siaučia maniakas(49)

2016-06-02 09:51

Štai tokį laišką dėl savo mamos saugumo sunerimusiam septyniolikmečiui atsiuntė A.R. Autorės nuotrauka

Tauragėje siaučia maniakas – apimtos pačios tikriausios panikos „Tauragės kurjeriui“ pranešė visas būrys vienoje didžiausių miesto įmonių dirbančių moterų. „Molupio“ kepyklos darbininkės, į darbą paprastai važiuojančios dviračiais, teigia, kad beveik kasnakt jas užpuola beisbolo lazda ginkluotas vyras. Dėl keleto užpuolimų Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas buvo pradėjęs ikiteisminį tyrimą, tačiau, nenustačius nusikaltimo sudėties, jis netrukus buvo nutrauktas. O maniakas, pasak „Molupio“ darbuotojų, netrukdomas siautėja toliau. Moterys teigia žinančios, kas jis, ir bijančios keršto. 

Nebesuskaičiuoja, kiek kartų buvo užpultos

„Molupio“ duonos kepykla dirba nepertraukiamai – pamainos ten keičiasi ir dieną, ir naktį. Kaip „Tauragės kurjeriui“ pasakojo šios įmonės darbininkės, į darbą ir iš jo joms tenka važiuoti įvairiu metu, ir apie pirmą, ir apie antrą valandą nakties, ir beveik paryčiais.

Keistas vyras, pasak moterų, puola tik važiuojančius po vieną – iš nugaros pašviečia žibintuvu, meta į dviračiu važiuojantį žmogų beisbolo lazdą, ima garsiai rėkti ir ploti. Esą jei tai būtų vienintelis atvejis, moterys nebūtų taip įsibaiminusios, tačiau užpuolimai kartojasi – nuo pernai vasaros. Vyras įprastai stovi pasislėpęs už kurio nors pakelės medžio.

2015 metų lapkritį dvi šio vyro užpultos moterys kreipėsi į Policijos komisariatą, jos sakė net išsiaiškinusios užpuoliko pavardę.

– Kai mus užpuolė, pradėjome kalbėtis. Ir viena, ir kita pradėjo pasakoti beveik tą patį. Viena moteris buvo užpulta prie teismo, ten, kur yra skveras, kita irgi beveik toje vietoje. Iš mūsų, išgirdę pokalbį, dar pasijuokė bendradarbiai vyrai. O štai kitą naktį ir bendradarbis patyrė tą patį. Jį šitas vyras užpuolė prie parduotuvės „Žalia stotelė“ Vytauto gatvėje – metė beisbolo lazdą į nugarą. Vyras nugriuvo nuo dviračio. Ačiū dievui, kad rimtai nesusižalojo, – viena per kitą žurnalistei pasakojo moterys.

Viena moteris teigia spėjusi nužiūrėti užpuoliką. Tai buvęs maždaug 30 metų tvarkingai apsirengęs vyras.

Jų teigimu, užpuolikas savo aukų tyko įvairiose vietose, bet beveik visą laiką tame pačiame miesto rajone – Vytauto, Stoties, K.Donelaičio gatvėse. Moterys sako taip įsibaiminusios, kad nebežino, ką daryti. Esą policija maniako negaudo, mat kol kas niekas nesužalotas. Kol niekas tiksliai nusikaltėlio neatpažino, pareigūnai ir negali nieko bausti.

– Mane keletą kartų buvo užpuolę, nors dabar į darbą važiuodama vis keičiu maršrutus, tai viena, tai kita gatve važiuoju. Visa laimė, kad jo mesta beisbolo lazda į mane nepataikė. O jei pataikytų ir nugriūčiau nuo dviračio, ką jis tuomet darytų? Gal temptų kur nors, jei sužalotų, – svarstė viena užpultų moterų.

„Molupio“ darbininkės sako jau net nebesuskaičiuojančios, kiek kartų matė už medžio stūksantį užpuoliką ir kiek kartų jis jas buvo užpuolęs. Į darbą kai kurios net iš toliausių miesto kampelių dviračius minančios taip greitai, kad net kvapo pritrūkstančios. Taip bijančios.

Įtaria žinančios, kas užpuolikas

Kaip moterys išsiaiškino, kad jų užpuolikas gali būti tauragiškis A.R., kuris neretai aktyviai reiškiasi „Facebook“ socialiniame tinkle ir rašo įvairaus konfliktinio turinio komentarus interneto portaluose, jos ir pačios nebežino. Beje, šis vyras priklauso vienai Tauragės valdančiajai politinei partijai. Moterys sako, kad ir policiją informavo, jog jų užpuolikas gali būti šis žmogus. Policijos pareigūnams šis vyras gerai žinomas, yra teistas.

Neapsikentęs mamos nerimo, vienos „Molupio“ darbuotojos septyniolikmetis sūnus tariamam užpuolikui A.R. „Facebook“ tinkle parašė laiškelį – paragino nutraukti savo juodus darbus, nes jam esą blogai baigsis. Netrukus į vaikino telefoną atskriejo A.R. rašyta žinutė, tiksliau, visas laiškas. A.R. surašė žinąs, kur vaikinas mokosi, nurodė tikslų jo namų adresą, patikino jo laišką perduosiantis prokurorams.

– Tai dabar dar labiau bijau, nes sūnui šitas vyras tiksliai nurodė mūsų adresą. Vadinasi, jis žino, kur mes gyvename, renka apie mus informaciją. Parlekiu dviračiu namo ir kol pastatau jį į sandėliuką, dairausi, ar kas netrenks iš nugaros, – įsibaiminusi kalbėjo moteris.

„Molupio“ darbuotojos sakė, kad sutiktų bendradarbiauti su policija, jei tik ši imtųsi veiksmų sugauti užpuoliką.

– Tai taip išeina, kol jis nieko stipriai nesužalojo, kol neatsitiko didžiulė nelaimė, policija nieko ir nedaro? – klausia moterys.

Ir įmonės vadovybė, ir policija imsis veiksmų

„Molupio“ vadovybei apie jų tykojantį užpuoliką moterys nepasisakė. Nežino, kodėl, sako nenorinčios trukdyti įmonės vadovų. Labiau pagalbos tikisi iš policijos.

„Molupio“ bendrovės vykdantysis direktorius Aūnas Cibitis apgailestauja, kad apie jo vadovaujamos įmonės darbuotojų problemą sužinojo tik iš žiniasklaidos.

– Niekas mums dėl to nesiskundė, niekas nieko nepapasakojo, pirmą kartą iš jūsų išgirdau, – sakė A.Cibitis.

Jis pažadėjo, kad tuoj pat imsis veiksmų apsaugoti savo darbuotojus – paprašysiąs pagalbos ir policijos, ir apsaugos bendrovės, su kuria „Molupis“ yra pasirašęs sutartį.

– Pats asmeniškai kreipsiuosi į Policijos komisariato viršininką. Negali taip tęstis. Labai gaila, kad sužinojau tik dabar, – sakė A.Cibitis.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad moterų įvardytas vyras pareigūnams žinomas. Komisaras pažadėjo mesti pajėgas į pavojingą rajoną ir sugauti nusikaltėlį.

Skaityti komentarus (49) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras