Tauragei dar neregėta investicija jau kyla nuo žemės(8)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-04-11 13:01

Tauragėje, greta „Modest“ bendrovės, kyla naujas fabrikas. Renaldo Malycho nuotrauka

Vilkyškių pieninė pradeda naujo fabriko statybas. Greta Tauragėje veikiančios šios įmonės dukterinės bendrovės „Modest“ kyla nauji pastatai, į statybvietę pradedama gabenti būsimoji gamybos įranga. Didžiulės investicijos neatsiejamos nuo dujų atšakos atvedimo į Tauragės miestą. Šią savaitę startuoja ir būsimo dujotiekio darbai. Vilkyškių pieninės vadovas Gintaras Bertašius apgailestauja, kad dujotiekio istorija Tauragėje apaugo kiek nemaloniais komentarais. Jų viešojoje erdvėje pasklido Tauragės rajono savivaldybės tarybai dujų atšakai iki „Modest“ atvesti skyrus 180 tūkstančių eurų paramą. G.Bertašius pabrėžia – dujos atvedamas ne tik dėl Vilkyškių pieninės, jos ateina į Tauragę, o Vilkyškių pieninė esanti tik pirmoji jų vartotoja. Investicijos mastai didžiuliai – siekia 26 mln. eurų. 

Iškils 35 m aukščio pastatas 

Statybvietėje greta „Modest“ bendrovės jau verda darbai. Kyla naujasis pastatas, pluša sunkioji technika ir darbininkai. Tauragėje veikiančios bendrovės „Muzikos servisas“ pastatyta ir didžiulė palapinė, kurioje, apsaugota nuo lietaus ir vėjo, netrukus bus pradėta montuoti didžiulių gabaritų pieno miltelių gamybai reikalinga įranga. Jos detalės jau vežamos.

Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Berašius sako, kad jo vadovaujamos bendrovės investicijos ir dujotiekio atšakos atvedimas į Tauragę – artimai susiję projektai.

– Bet labai svarbu įvardyti, nes buvo daug jautrios informacijos šiuo klausimu, kad ne mums vedamos dujos, o dujofikuojamas Tauragės miestas. Tik esmė ta, kad dujų Tauragė neturėtų, jei nebūtų atsiradęs toks stambus vartotojas, kaip šiuo atveju Vilkyškių pieninė, – „Tauragės kurjeriui“  kalbėjo G.Bertašius.

Pasak G.Bertašiaus, Vilkyškių pieninė derinasi prie dujotiekio įvedimo darbų – iki spalio planuoja sumontuoti prisijungimo prie dujotiekio, elektros instaliacijos, vandentiekio ir kanalizacijos linijas. Jau pastatyta gamybai reikalingo šaldyto leduoto vandens įranga.    

– Jeigu jau atkreipėt dėmesį, vyksta ir pagrindinio pastato statybos. Pamatai jau yra, baigiamas pastatyti pirmasis aukštas. Pastato pamatai – gręžtiniai, įleisti 10 metrų į žemę. Liepos mėnesį planuojame jau surinktą gamybos įrangą įkelti į pastatus. Tuo metu pagrindinis gamybinis pastatas turėtų būti iškilęs apie du trečdalius reikiamo aukščio, – sakė G.Bertašius.

Naujasis gelžbetonio karkaso pastatas suprojektuotas 35 metrų aukščio.

Darbo ieškančiųjų antplūdžio nesibaimina

Įmonė skelbia netrukus pradėsianti formuoti reikalingą darbuotojų komandą.

– Per dvejus metus planuojame įsteigti apie 40 darbo vietų. Gamybą pradėti ketiname 2017 metų pirmąjį ketvirtį, todėl iki to laiko, jau net iki Naujųjų metų, turime turėti surinkę pirminę komandą. Žinoma, pradžioje darbuotojų bus mažiau. Per metus darbo jėgos pajėgumus didinsime. Pradėti planuojame nuo 20–30 darbuotojų, – atskleidė G.Bertašius.

Paklaustas, kokių specialybių darbuotojų gamybai reikės, G.Bertašius pabrėžė, kad įmonė ieškos aukštos kvalifikacijos specialistų.

– Nuo elektros technikos specialistų, operatorių, laborantų, technikų, meistrų iki vadovo. Darbuotojus apmokys specialistai iš užsienio, nes tai bus specifinė įranga, – sakė Vilkyškių pieninės vadovas.

Darbo ieškančių žmonių antplūdžio Vilkyškių pieninė nesibaimina.

Pristatys Kinijos rinkai

Bendra Vilkyškių pieninės investicinio projekto vertė – 26 mln. eurų. Tai didžiausia investicija, kada nors buvusi Tauragėje.

– Bent jau vietinė valdžia sako, kad tokios investicijos Tauragėje dar nėra buvę. Manau, kad mūsų investicija svari ne tik savivaldybės, bet ir valstybės lygmeniu, – sakė G.Bertašius.

Naujajame ceche Vilkyškių pieninė gamins sausus pieno produktus. Apie 95 proc. pagamintos produkcijos bus eksportuojama į šalis, kurios neturi savo pienininkystės – Azijos ir Afrikos žemynuose.

– Šią produkciją naudos ir įmonės, kurios iš mūsų produkcijos gamins kitus produktus. Pavyzdžiui, mūsų pagaminti pieno produktai bus naudojami veršelių pašarų gamybai, konditerijos gaminiams, net vaikų maistui. Produkcijos pirkėjų jau turime, – sakė G.Bertašius.

Naująjį produktą, kurį šiuo metu gamina pasitelkusi kitų įmonių paslaugas, Vilkyškių pieninė gegužę ketina pristatyti Kinijos rinkai – dalyvaus verslo parodoje Šanchajuje.

Dujų atšaka – beveik 6 km

Dujotiekio atšakos darbus Tauragėje vykdys Klaipėdos bendrovė „Deglas“. Ši bendrovė laimėjo AB „ESO“ skelbtą konkursą. „Deglo“ atstovai „Tauragės kurjerį“ informavo, kad šiuo metu baigiami atšakos projektavimo darbai. Baigti realius jos įrengimo darbus planuojama šių metų spalio viduryje.

Dujotiekio trasos ilgis – apie 5800 metrų. Atšaka maždaug nuo Baltrušaičių eis pro Šakių ir Stragutės kaimus ir miestą pasieks ties bendrove „Modest“.

Uostamiestyje veikianti UAB „Deglas“ jau daugiau nei 25-erius metus projektuoja ir montuoja lauko bei vidaus dujotiekius, šildymo sistemas administraciniuose, gamybiniuose, visuomeninės paskirties bei individualiuose namuose visoje Žemaitijoje. Bendrovė taip pat specializuojasi visų tipų statinių statybos srityje. Paskutinieji įvykdyti projektai – 20MW šiluminės galios biokuro katilinės, suskystintų gamtinių dujų terminalo jungiamojo dujotiekio dujų apskaitos stoties statyba.   

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras