Žalgirių gimnazijoje vėl trūksta demokratijos?(52)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-10-07 14:28

Žalgirių gimnazijos vadovė Viktorija Paulauskienė: „Nežinau, apie ką eina kalba“. Renaldo Malycho nuotrauka

Pirmadienį minėjome Tarptautinę mokytojų dieną. Tauragės Žalgirių gimnazijos kolektyvui šįkart ji, ko gero, buvo ne tokia džiugi, kokia turėtų būti. Šventinę nuotaiką temdė varginanti įtampa kolektyve ir nesutarimai, kurių nebeapsikęsdami, mokytojai šaukiasi ir savivaldybės, ir ministerijos pagalbos. Didžiausios rajono mokymo įstaigos kolektyvas apie nesutarimus su direktore Viktorija Paulauskiene neatvirauja, tačiau skubiai buriasi į vietos profsąjungą. Rajono Švietimo komiteto pirmininkas Juozas Kniukšta kategoriškas – vieną atleisti lengviau negu penkiasdešimt. 

Valdininkai nekalbūs

Daugumos Žalgirių gimnazijos mokytojų raštas išsiųstas ne tik rajono savivaldybės Švietimo skyriui, savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetui, bet ir merui ir net Švietimo ir mokslo ministerijai.

„Tauragės kurjerio“ paklausta apie šį raštą, atostogaujantį Švietimo skyriaus vedėją pavaduojanti vyriausioji specialistė Danguolė Petkienė tik patvirtino, kad toks raštas iš tiesų gautas, tačiau jo esmės atskleisti ji negalinti. Tik konkrečiai paklausta, ar mokytojai nepatenkinti mikroklimatu kolektyve, ar direktorės elgesiu, D.Petkienė atsakė:

– Taip, minimas tas pirmas dalykas, kurį jūs įvardijot. Tačiau yra ir kitų momentų. Negaliu atskleisti skundo turinio, – sakė ji.

Pasak D.Petkienės, kol kas gilinamasi, svarstoma, ką daryti toliau, bet dar nieko nenuspręsta.

Ne kažin ką galėjo pasakyti ir rajono meras Sigitas Mičiulis. Praėjusio trečiadienio rytą jis sakė, kad Žalgirių gimnazijos mokytojų raštas jo „biurokratiniais kanalais“ dar net nepasiekė.

– Tik žinau, kad toks raštas gautas, bet su juo dar nesusipažinau, – sakė meras.

Žalgirių pedagogų skundo teigė dar negavę ir Švietimo ir mokslo ministerijos valdininkai.

Ieško išeities

Kur kas atviresnis buvo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Juozas Kniukšta. Pasak jo, mokytojų skundo esmė tokia: jie nepatenkinti direktorės darbo metodais, esą būtent dėl to kolektyve tvyro įtampa, blogas psichologinis klimatas.

– Mokytojai skundžiasi, esą kolektyvą drasko tokie nesutarimai, kad net į darbą eiti nesinori, – sakė J.Kniukšta. – Tokią negatyvią atmosferą neišvengiamai jaučia ir mokiniai. O tai labai blogai. Mums svarbiausia, kad mokymo procesas vyktų sklandžiai ir atsakingai, kad konfliktai kolektyve neatsilieptų mokiniams. Tai ir aiškinamės, ką daryti, kaip tą konfliktą išspręsti.

Pasak J.Kniukštos, komitetas buvo susirinkęs, svarstė šį klausimą, kalbėta ir su Žalgirių gimnazijos direktore Viktorija Paulauskiene, ir su mokytojais.

– Pasiklausai vienos pusės – ji atrodo teisi, pasiklausai kitos – ji irgi teisi. Ką daryti, kaip konfliktą išspręsti, kol kas neaišku. Netrukus vėl rinksimės į komiteto posėdį, aiškinsimės, ką daryti, – sakė J.Kniukšta.

Tačiau jei kompromiso rasti nepavyks? Tada komiteto vadovas neatmeta ir kraštutinių priemonių.

– Kai vienoje svarstyklių pusėje – kone 50 žmonių, o kitoje – vienas, kokia gali būti išeitis? Juk 50-ies neatleisi, – svarsto jis.

Kuriama mokytojų profsąjunga

Žalgirių gimnazijos direktorė V.Paulauskienė, paprašyta atskleisti, kas vyksta jos vadovaujamoje gimnazijoje, kuo nepatenkinti mokytojai, nuo komentarų susilaikė.

– Jokio rašto negavau – man jis nebuvo adresuotas. Taigi ir nežinau, apie ką eina kalba, – trumpai atsakė direktorė.

Mokytojai irgi „nešti šiukšlių iš namų“ nenori. Pakalbinta Žalgirių gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė Janina Pukelienė pareiškė kol kas nieko nekomentuosianti. Pasak jos, šiuo metu gimnazijoje kuriama mokytojų profsąjunga, kai ji bus įkurta, gal ir bus galima su jos pirmininku pasikalbėti plačiau.

Ne pirmas kartas

Situacija, kai Žalgirių gimnazijos mokytojai ir direktorė stoja į atvirą kovą, jau ne pirma. 2013 m. kovo mėnesį šios mokyklos darbuotojo skundo pagrindu tyrimą buvo pradėjusi ne tik Tauragės rajono savivaldybės administracija, bet ir Švietimo ir mokslo ministerija. Skundo autorius, gimnazijos kompiuterinių tinklų specialistas Tadas Besasparis, siekdamas apginti ne tik savo, bet ir bendradarbių interesus, tada teigė, kad mokyklos vadovė gimnazijai esą vadovauja „stalinistiniais“ principais, o išsakyti savo nuomonę ir pastabas mokyklos vadovei kolektyvas bijo.

Skundo pagrindu savivaldybės administracijoje buvo sudaryta komisija, anoniminiu būdu apklausti mokytojai.

Švietimo ir mokslo ministerija tuomet, baigusi tyrimą Žalgirių gimnazijoje, atsiuntė pažymą Tauragės savivaldybės administracijai, kuria pasiūlė gimnazijos direktorei V.Paulauskienei mokyklai vadovauti demokratiškiau.

Skaityti komentarus (52) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras