Valdžios reveransas koalicijos partneriui(19)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-10-12 09:14

Tvarkietis“ Silverijus Statkus sako norėjęs pakeisti aplinką – atėjo kur šilčiau, prie kamino. Raimondos Alysienės nuotrauka

Valdžia demonstruoja tikrąjį veidą – nepaliaujamai šaukusi apie savivaldybės kontroliuojamų įmonių depolitizavimą, į vadovaujančias pareigas Tauragės šilumos tinkluose sodina koalicijos partnerį, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos Tauragėje pirmininką Silverijų Statkų. Žinoma, oficiali informacija kiek kitokia – S.Statkus pasirinktas dėl puikios kompetencijos. Ilgus mėnesius be darbo buvęs politikas džiūgauja – esą įsidarbino, nes pamatė Tauragės šilumos tinklų skelbimą, kad įmonei reikia direktoriaus pavaduotojo, visi galėję atrankoje dalyvauti. Ką gi – S.Statkus darbą pagaliau gavo, valdančioji koalicija gali būti rami, „tvarkietis“ nepabėgs, tačiau šilumos ūkį iš problemų šis sprendimas vargu ar išvaduos. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, artimiausiu metu ruošiamasi keisti šios bendrovės valdybos pirmininką. 

Direktoriui imponavo S.Statkaus kompetencija

S.Statkų savo pavaduotoju antradienį įdarbinęs Tauragės šilumos tinklų direktorius Mindaugas Nevardauskas sako, kad labiausiai jam imponavo šio žmogaus kompetencija. M.Nevardauskas patikino nežinojęs fakto, kad S.Statkaus įmonė „Jusilta“, kurioje jis dirbo direktoriumi-finansininku, prieš penkerius metus teisėsaugai buvo įkliuvusi kaip atlyginimų „vokeliuose“ mokėtoja. Bendrovės vadovui, S.Statkui broliui Juozui Statkui, tuomet buvo pareikšti įtarimai, jis prisipažino nusikaltęs, įmonė atlygino valstybei padarytą žalą, todėl nuo baudžiamosios atsakomybės J.Statkus buvo atleistas.

– Ne, apie tai nieko nežinojau, – sakė M.Nevardauskas.

M.Nevardausko teigimu, atrankoje į jo pavaduotojo pareigas, be S.Statkaus, dar dalyvavo „trys ar keturi dalyviai“. Kas jie tokie, bendrovės vadovas neatskleidė. Paklaustas, kodėl atsirinktas būtent S.Statkus, patikino:

– Iš tų, kurie dalyvavo, buvo geriausia kompetencija žmogaus. Iš tikrųjų du žmonės nesuprato, kad jiems tas darbas yra per sudėtingas, o pasirinkau žmogų, kuris geriausios kompetencijos.

Pasak bendrovės vadovo, jo pavaduotojas turės ieškoti naujų šilumos vartotojų, nes šilumos kaina Tauragėje esanti nedidelė ir palanki prisijungti naujiems klientams. Be to, S.Statkaus pareigose – naujos veiklos paieškos: šilumos punktų ir pastatų vidaus šildymo sistemų priežiūra. Jis vadovaus grupei bendrovės darbuotojų. O maždaug po metų šios pareigybės atlyginimas priklausysiąs nuo darbo rezultatų.

Koks atlyginimas šuo metu bus mokamas S.Statkui, M.Nevardauskas neatskleidė. Patikino, kad mažesnis negu kitam jo pavaduotojui Arūnui Beišiui. Koks A.Beišio atlyginimas, neaišku taip pat. Įmonės interneto puslapyje skelbiamas vidutinis vadovų atlyginimų dydis – apie 1800 Eur. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Pajamos

Ar jūsų pajamų pakanka oriai gyventi?

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras