„Teisingas sprendimas“: ruošiamasi kelti vandens kainą(26)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-10-16 12:34

Jau aišku, kad didesnę vandens kainą turės tvirtinti Tauragės tarybos nariai – galutinis žodis jų rankose. Renaldo Malycho nuotrauka

Kai viskas brangsta, planai didinti kurios nors paslaugos įkainius visuomenės nebestebina. Jau keletą mėnesių netyla kalbos apie iš mažiausios kainos šalyje iškritusių Tauragės šilumos tinklų poziciją, apie planus branginti atliekų rinkliavą. Kad artimiausiu metu neišvengiamai kils ir vandens kaina, „Tauragės kurjeriui“ šią savaitę pripažino savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Tauragės vandenys“ vadovas Eduardas Anulis. Tačiau „Tauragės kurjerio“ jis paprašė kol kas neskelbti apie tokius planus, esą nereikia gąsdinti žmonių. Tauragės vandentiekininkų tiekiamo geriamojo vandens kainą, kuri šiuo metu ir taip nėra tarp mažiausiųjų, lapkritį perskaičiuos Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. 

Turės priimti „teisingus sprendimus“

Kad artimiausiu metu didės geriamojo vandens ir jo tiekimo kaina, „tarp eilučių“ užsimena Tauragės rajono savivaldybės vadovas Modestas Petraitis. Informuodamas visuomenę apie spalio 13-ąją įvykusį savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Tauragės vandenys“ valdybos susirinkimą, M.Petraitis internete rašo, kad jo metu „daug kalbėta apie finansinius skaičius, kuriuos vadovai („Tauragės vandenų“ vadovai, – red.) nori pateikti kainų komisijai (Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, – red.). Paprašyta pateikti pagal 2014 metų faktinius skaičius vieną variantą, tada su dumblo įrangos atsiradimu papildomas išlaidas su pesimistiniu variantu ir optimistiniu variantu. Kadangi 2014 metais ir 2015 metais įmonės veikla nuostolinga (apie 20000 eurų nuostolio), norima peržiūrėti vandens ir nuotėkų įkainius. Dabartinis mano nuomone nuostolis nėra didžiulis, tačiau neturime dar visų naujos dumblo įrangos metų veikimo istorijos. Iki lapkričio pradžios įmonė turi pateikti skaičius kainų komisijai, prieš tai valdyba ir aš turėsiu priimti teisingus sprendimus“ (kalba netaisyta, – red.).

Ką reiškia savivaldybės administracijos direktoriaus žodžiai „turėsiu priimti teisingus sprendimus“? Greičiausiai tai, kad vandens kaina Tauragėje kils. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Pajamos

Ar jūsų pajamų pakanka oriai gyventi?

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras