Mokinių tėvai: „Kotletuose – tik 10 proc. mėsos“(19)

Virginijus JUŠKYS | virginijus@kurjeris.lt

2015-10-14 06:11
Virginijaus Juškio nuotrauka

Į nešvarių indų langelį kai kurie moksleiviai maistą atneša beveik nepaliestą. Autoriaus nuotrauka   

Šalies ugdymo įstaigoms maistą tiekiančios įmonės ne pirmus metus linksniuojamos dėl prastos mokiniams skirto maisto kokybės. Tauragė, matyt, ne išimtis. Į „Tauragės kurjerio“ redakciją atskriejo Martyno Mažvydo progimnazijoje besimokančių moksleivių tėvų laiškas, kuriuo teigiama, kad vaikams tiekiamas maistas labai nekokybiškas. O štai mokyklos direktoriui, pasak laiško autorių, virėjos kepa atskirus kepsnius. Darbo ėmėsi Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Ketvirtadienį inspektoriai paėmė progimnazijoje tiekiamo maisto mėginius. Laukiama tyrimų rezultatų.

Laiško autoriai: „Tėvai šokiruoti“

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. Šios institucijos atstovų teigimu, net pusė atvejų pasitvirtina – patikrinimų metu nustatoma pažeidimų. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai. Tėvai, kurių vaikai mokosi Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijoje, taip pat piktinasi maisto, kuris gaminamas šios ugdymo įstaigos valgykloje, kokybe.

„Tauragės kurjerio“ redakciją pasiekė laiškas, prašantis pagalbos. Tėvai rašo: „Rašome jums su dideliu prašymu. Gal galite pasidomėti ir paviešinti apie M.Mažvydo progimnazijoje tiekiamo maisto kokybę. Tėvai šokiruoti, kokį maistą mokykloje tenka valgyti vaikams, kurie ten praleidžia 7 ar net 8 valandas per dieną. O štai direktoriui atskirai kepami kepsniai. Varškės apkepas visiškai sudegęs, kotletuose jaučiasi gal tik koks 10 proc. mėsos, o visa kita miltai. Prašome jūsų pagalbos“.

Maistą progimnazijos valgyklos virtuvėje mokiniams jau 12 metų ruošia verslininkės Lėnos Spurgienės vadovaujama įmonė. Tiesa, bėgant metams, įmonės pavadinimai keitėsi, dabar ji vadinasi „Gabutis“.

Pasak mitybos specialistų, vaikai, moksleiviai turi valgyti reguliariai – kas 3,5 val., o jiems tiekiamas maistas turi būti visavertis ir kuo įvairesnis. Ar M.Mažvydo progimnazijoje besimokantys vaikai išties gauna visavertį, subalansuotą, sveiką, jų augantiems organizmams pritaikytą maistą? Laiško turinį perdavėme Tauragės valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Pajamos

Ar jūsų pajamų pakanka oriai gyventi?

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras