Dar viena staigmena: gimė 6 kg sveriantis naujagimis(15)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-10-06 10:09

Įsiamžinti su pirmą kartą Tauragės ligoninėje gimusiu beveik 6 kg svorio naujagimiu ir jo mama panoro gimdymą stebėję medikai Almantas Urbanavičius ir Asta Morkūnaitė. Asmeninio albumo nuotrauka

Tauragę pastaraisiais mėnesiais garsina... naujagimiai. Ketvertukas, trejetukas, o šįkart – kūdikis milžinas: penktadienį Tauragės ligoninėje gimė kone 6 kilogramus sveriantis naujagimis. Jo tėvai džiaugiasi sveiku ir stipriu, lengvai ir greitai šį pasaulį išvydusiu berniuku ir svarsto, ar nepavadinus sūnaus Žydrūnu – visame pasaulyje Lietuvą garsinančio Lietuvos galiūnų sporto propaguotojo Žydrūno Savicko garbei. Juo labiau, kad ir pavardė beveik sutampa – Savickis.

Pasak Tauragės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus medikų, tokio didelio kūdikio priimti jiems dar nėra tekę. Tauragės ligoninėje yra gimę 5 ar net 5,5 kilogramo naujagimių, bet šis berniukas, gimęs 5920 g svorio ir 65 cm ūgio, – tikras čempionas. Tokio svorio kartais dar nepasiekia ir trijų mėnesių sulaukę kūdikiai.

Gimdymą stebėję ir gimdyvę Vilmą Bagdonienę prižiūrėję gydytojai Asta Morkūnaitė ir Almantas Urbanavičius sako, kad gimdymas nebuvo sunkus.

Milžiną pagimdžiusi tauragiškė V.Bagdonienė sako, kad tik nešioti šį vaikelį buvo kur kas sunkiau, o pagimdyti – vieni juokai.

– Į ligoninę atvažiavau nutekėjus vaisiaus vandenims. Vos spėjau ant stalo užlipti – šokte iššoko, – juokiasi laiminga mama.

Palyginti sūnų ji turi su kuo – tai penktasis V.Bagdonienės vaikas. Trijų pirmųjų ji susilaukė su pirmuoju vyru. Dabar Vilmos pirmagimiui Deividui – 20 metų, 18-metė Loreta mokosi jau paskutinėje Žalgirių gimnazijos klasėje, Viktorija ką tik tapo šios gimnazijos pirmoke. Mažoji Akvilė, prieš kelias dienas šventusi savo pirmąjį gimtadienį, – jau Vilmos ir Svajūno Savickio dukra, kaip ir ką tik gimęs jos broliukas.

Vilmos toks neįprastai didelis kūdikio svoris nestebina – ji, anot jos mamos žodžių, ir pati gimė didelė – 5 kilogramų. Ir kiti jos vaikai gimę svėrė beveik 4 kg ar 4 kg su trupučiu.

– Svarbiausia, kad būtų sveikas, – sako penkių vaikų mama, keisdama naujagimiui (mažyliu jį vadinti kažkaip netinka) sauskelnes.

Paklausta, kaip ketina pavadinti ką tik gimusį galiūną, mama svarsto:

– Visokių variantų vaikai, kiti artimieji siūlo, tačiau visi, kai sužino svorį, sako: „Tegu būna Žydrūnas!“ Galbūt taip ir pavadinsim, dar tiksliai nežinau.

Kad kūdikis sveikas, dar kartą patvirtino cukraus kiekį naujagimio kraujyje patikrinusi slaugytoja. Pasak jos, šis tyrimas naujagimiams atliekamas, kai jie gimsta labai dideli, arba atvirkščiai – labai maži.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras