Paslaptis atskleista: ateina „Iceco“ ir „Aldi“(25)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-01-14 14:20

Planuojama, kad naujoji gamykla bus kuriama bankrutavusios „Rosaganos“ vietoje. Renaldo Malycho nuotrauka

Į Tauragę gręžiasi milijoninės investicijos. Keletą pastarųjų mėnesių sklandę gandai, kad į investicijų metų metais nematantį šalies miestą koją kelia kažkoks paslaptingas investuotojas, sukursiantis 130 naujų darbo vietų, virsta realybe. „Tauragės kurjeriui“ pavyko išsiaiškinti, kad bankrutavusios mėsos perdirbimo gamyklos „Rosagana“ vietoje naują žuvies perdirbimo fabriką kurs Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos verslas. Nedarbo ir emigracijos kamuojamam miestui tai būtų didelė paspirtis.

Burbtelėjo puse lūpų

Kad Tauragėje ketinama kurti maisto pramonės fabriką, žiniasklaidai viešai leptelėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius. Tačiau žurnalistų spaudžiamas prie sienos atskleisti investuotojų planus, P.Petrošius pasislėpė po paslapties šydu – teigė negalįs investuotojų įvardyti, nes viskas, švelniai tariant, dar „šakėmis ant vandens rašyta“. Prieš Kalėdas meras teatskleidė, kad fabriką Tauragėje ketina steigti bendra Lietuvos ir Vokietijos maisto pramonės kompanija.

Neatmetama, kad tokius gandus Socialdemokratų partijos kandidatas į merus galėjo paleisti siekdamas politinio populiarumo. Juk kartą iš anksto apsiskelbę apie ateinančias investicijas politikai jau patyrė fiasko – iškilmingai atidarę neveikiantį lempų gamybos fabriką, vėliau turėjo pripažinti, kad projektas žlugo. Tauragėje, žinoma, bet kokia investicija labai laukiama, šis miestas dažnai linčiuojamas kaip investicijų atžvilgiu atsilikęs rajonas, kurio gyventojų mažėja sparčiausiai šalyje, o emigracijos rimbas smogė beveik kiekvienai šio rajono šeimai. Todėl tokios naujienos sukelia didžiulį atgarsį.

„Tauragės kurjeris“ netruko išsiaiškinti, kad galimas investuotojas nėra jau toks paslaptingas, kokį jį piešia rajono vadovas. Į Tauragę drauge su keletu Vokietijos ir Rusijos įmonių koją bando kelti Marijampolės bendrovė „Iceco“. Ši įmonė Tauragėje jau turi savo šaldytų maisto gaminių parduotuvę, veikiančią renovuotoje autobusų stotyje.

Visą straipsnį skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (Nr. 03).

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras