„Mašininių“ fantazijai nėra ribų(8)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2015-01-26 06:05

Tauragės gatvėmis vis dažniau galima pamatyti vežamus per pusę perpjautus automobilius. Renaldo Malycho nuotrauka

„Protu Rusijos nesuvoksi“, – populiarus rusiškas posakis prisimena, kai pamatai gatvėmis riedančius automobilvežius, prikrautus pusiau perpjautų mašinų. Iš automobilių perpardavinėjimo verslo gyvenantys tauragiškiai žavisi tokia į užsienį mašinas gabenančių rusų ir baltarusių išmone. Mašinų „perekupais“ vadinamų kaimyninių šalių verslininkų sumanymas pjaustyti gerus automobilius papildo ir vietos verslininkų kišenes. Pastarieji neslepia, kad kokybiškai perpjauti automobilius sugeba tik geras meistras, mat vėliau jau užsienyje mašinos suvirinamos ir parduodamos it naujos.

Deklaruoja kaip krovinį

– Lietuvoje eksportuojamiems automobiliams muitai netaikomi, tačiau taikomi gabenant juos į Baltarusiją, Rusiją, Kazachstaną. Medininkų posto muitininkai pasakojo matę tokių gabenamų perpjautų automobilių. Juos vežantys deklaruoja, kad veža naudotas automobilių dalis, – teigė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė, Lietuvos Respublikos muitinės atstovė spaudai.

Asta Šimkuvienė, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės viešųjų ryšių vyresnioji specialistė patvirtino, kad Lietuvoje perpjauti automobiliai sieną neretai kerta ir Pagėgių užkardoje:

– Valstybės sienos apsaugos Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pareigūnai teigia, kad pastebi per sieną iš Lietuvos į Kaliningrado sritį gabenamus pusiau perpjautus automobilius, tačiau šie automobiliai keliauja kaip krovinys, ne kaip mašinos, – sakė A.Šimkuvienė.

Visą straipsnį skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (Nr. 06).

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras