Vienas tvarkingiausių rajonų virsta dvokiančia bala(11)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-09-10 06:37

Tokios balos lieka po šiukšlių surinkimo. Autorės nuotrauka

Beržės mikrorajonas netrukus pavirs į labiausiai dvokiančią Tauragės miesto vietą, jei tokia atliekų surinkimo tvarka tęsis. Ir iš tikrųjų penktadienį šio mikrorajono gatvės skendėjo dvokiančiose balose. Šio rajono gyventojai sako, kad kaltininkai – naujieji atliekų vežėjai „Ekonovus“. Iš nesandarių jų automobilių „brudas“ teka ten, kur tik jie sustoja. „Ekonovus“ Tauragės padalinio vadovas mašinas sako sutvarkysiąs, tačiau kad į gatves dvokiantis skystis netekės visai, nežada. Taip negali būti – atliekų vežėjams grūmoja aplinkosaugininkai. „Mes juos prispausim. Su mumis jie kitaip kalbės“, – sako Tauragės aplinkosaugininkų vadas Darius Ciganas. 

Teka iš automobilių

Penktadienį, kai bendrovė „Ekonovus“ Beržės mikrorajone rinko žaliąsias atliekas, į „Tauragės kurjerio“ redakciją atskubėjo nebegalintys naujosios tvarkos apsikęsti šių gatvių gyventojai. Jie nusivežė šių eilučių autorę parodyti, kaip atrodo jų gatvės ir kiemai.

M.Jankaus, I.Simonaitytės, T.Ivanausko ir kitose šio mikrorajono gatvėse iš tikrųjų telkšo nemenkos juodos, stipriai dvokiančios balos. Kai kurie šių gatvių gyventojai manė, kad „Ekonovus“ darbuotojai, išpylę žaliąsias atliekas į atliekų automobilį, konteinerius plauna kažkokiu cheminiu skysčiu, tačiau paaiškėjo, kad yra kitaip. Vaizdas išties bjaurus – maždaug kas 20 metrų, kur tik stabteli „Ekonovus“ šiukšliavežė, per visą mašinos plotį žvyruotose gatvėse lieka juodos dėmės ar balos. Jos geriasi į gruntą.

– Žiūrėkite, ir taip yra nuo tada, kai atliekas pradėjo vežti „Ekonovus“, iš „Dunokų“ automobilių niekada niekas nebėgdavo, o iš šitų bėga. Pro dugną. Aš pats dirbu techninių apžiūrų centre, žinau, kad mašinos netvarkingos, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo M.Jankaus gatvės gyventojas.

Į gatvę išėjęs šio žmogaus kaimynas pyko kaip reikiant. Vyras sakė, kad jis pats šįkart žaliųjų atliekų konteinerio nė nestūmė į gatvę, o prie jo kiemo stabtelėjusi atliekų surinkimo mašina paliko didžiulę dvokiančią balą.

– Įvažiuoti į namus nebegaliu, lieka vėžės dvokiančios. Kaimynas dviračiu per tą balą pervažiavo, tai dvi valandas paskui dviratį plovė, – kalbėjo vyras.

Žmonės sakė skambinę į Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą pasiskųsti, centro atstovai žadėjo „Ekonovus“ perspėti, tačiau gyventojai mano, kad žurnalistams įsikišus tvarka atstatyta bus greičiau. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras