Rugsėjo 1-osios „pokštas“: visi lygūs, bet yra lygesnių(42)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-09-02 12:21

Margaritos Rimkutės nuotrauka

Ažiotažas dėl Tauragės mieste geriausia ugdymo įstaiga laikomos „Šaltinio“ progimnazijos keliasi ir į politikų šeimas. Apeidami įstatymu ir savivaldybės tarybos patvirtintą tvarką, kai kurie vieši asmenys arba perregistruoja savo vaikus kitais adresais, kad šie patektų į pageidaujamą mokyklą, arba „įkiša“ juos kitokiais būdais. Politikai – mūsų visuomenės atspindys, o visas tvarkas galima apeiti, – liūdnai konstatuoja savivaldybės Švietimo skyriaus vadovas. 

Vieša paslaptis

„Šaltinio“ progimnazija Tauragės mieste laikoma prestižine mokykla. Kodėl, tikslaus atsakymo įvardyti negali niekas. Tačiau kad savo būsimus pirmokėlius įrašytų į šią mokyklą, o ypač pas vieną geriausių laikomą mokytoją, tėvai, vos prasidėjus pirmokėlių priėmimui, prie mokyklos durų stovėjo per naktį. Šią kuriozinę istoriją nušvietė visos Tauragės rajono žiniasklaidos priemonės, o mokykla, kad galėtų priimti daugiau pirmokų, net kreipėsi į savivaldybės tarybą su prašymu leisti steigti dar vieną klasės komplektą. Tačiau visi norintys mokytis šioje mokykloje vis tiek netilpo.

Jau nuo 2000 metų Tauragės rajono savivaldybėje, o ir visoje šalyje, galioja tvarka, kad būsimieji pirmokai į mokyklas priimami pagal gyvenamąsias teritorijas. Tai nurodo ir įstatymas, ir pačių politikų priimta tvarka. Vieša paslaptis – kad šią tvarką apeitų, neretas keičia savo vaikų deklaruotą gyvenamąją vietą – paprastai kalbant „priregistruoja“ juos pas senelius, draugus ar pažįstamus, nors realiai gyvena kitai mokymo įstaigai priskiriamoje teritorijoje. Kalbama, jog turtingesnės šeimos specialiai net butus nusiperka Žalgirių mikrorajone, kad juose galėtų priregistruoti savo vaikus, nors realiai gyvena kitur.

Kai taip elgiasi eiliniai rajono gyventojai, niekas jau nebesistebi, tačiau kai tokių priemonių imasi šią tvarką prižiūrėti ir kontroliuoti privalantys politikai, tampa jau nebejuokinga. Skaidrumą ir viešumą deklaruojantys išrinktieji realybėje elgiasi atvirkščiai – spjauna į visas tvarkas ir daro „kaip visi“.

Kitos mokyklos per prastos?

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją prieš pat rugsėjo 1-ąją kreipėsi „Šaltinio“ progimnazijos moksleivių

tėvai. Jie priminė neseną istoriją, kai norėdami savo vaikus užrašyti pas „gerąją“ mokytoją tėveliai prie „Šaltinio“ progimnazijos durų stovėjo per naktį. Tiesa, pakliuvo į pageidaujamą klasę ne visi.

O štai dviejų politikų – savivaldybės tarybos nario Dariaus Stankaus ir savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio atžalos, nors šeimos realiai gyvena kitų mokyklų teritorijose, į šią progimnaziją ir dar pas norimą mokytoją esą pateko be jokių problemų. „Šaltinio“ progimnazijoje mokosi ir buvusio Tauragės mero Prano Petrošiaus anūkė, Seimo nario Dariaus Petrošiaus dukra, nors parlamentaro šeima realiai gyvena kitos mokyklos teritorijoje. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (42) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras