Devynaukštis prie stoties atsikrato paskutinių landynių(8)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2015-09-21 06:28

Pasak gyventojų, paskutiniai narkomanai švirkštus per buto langus mėtė prieš penketą metų. Raimondos Alysienės nuotrauka

Kadaise miesto gyventojus pro langus skraidančiais švirkštais šiurpinęs devynaukštis prie Autobusų stoties, gali būti, tuoj pasitemps ir taps jaukiu ir mielu apšiltintu daugiabučiu. Gal... Iki tol dar reikia nueiti nemenkus „kryžiaus kelius“. Gyventojai kryžiuoja ietis prieš paskutinius landynėmis savo butus pavertusius kaimynus, o namą administruojanti bendrovė jau numato aiškią viziją renovacijai, kurios pagrindinis darbas – „pritvirtinti“ namą prie lifto šachtos, kad šis nenugriūtų.

Šlapimo balos – įprasta

Namo vizitinė kortelė – nesaugumo jausmą teikiantis aptrupėjusių plytų vaizdas ir smarvė. Pirmi žingsniai pirmojo aukšto holu ir prasilenkimas su keletu šlapimo balų – dar menkniekis prieš kantrybės pareikalaujantį išbandymą lipti į šeštąjį aukštą. Aštrų šlapimo dvoką gaminamų pietų kvapai pakeitė tik ties penktuoju aukštu. Liftu nekilome. Ir ne veltui – vėliau namo komendantas, atvėręs medines lifto duris, parodė viduje suglemžtų laikraščių krūvelę. Kam?

– Tam, kad kojų nesušlaptume stovėdami, – tada ramiai atsakė vyras, apibūdindamas nuo šlapimo turinčios išgelbėti priemonės paskirtį.

Tualetu virtęs liftas ir apšlapinti kampai tapo tokiu natūraliu dalyku, kaip apskritai namuose kartais atsirandantys voratinkliai.

...ir sprigtu numetė nuo kaklo utėlę“

Šeštajame aukšte lankėmės gyventojų prašymu. Ten, vienoje iš tvarkingiausių daugiabučio laiptinių atkarpų, turėjome aptikti, kaip laiptinės gyventojai sako, patį netvarkingiausią kaimyną. Anot tame pačiame aukšte gyvenančios Mėtos, visi ėmė baimintis iš jo galinčių pasklisti parazitų.

– Jis nepataisomas. Praėjusią dieną atvyko policija ir jam pagrasino, jog jei jis ir toliau girtaus, neduos ramybės kaimynams ir nesitvarkys – bus iškeldintas. Tada tas pasukiojo prieš policininką pirštu prie smilkinio ir sprigtu nuo kaklo nusimetė utėlę, – tragikomiškai dėstė šeštojo aukšto gyventoja.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras