Sena byla gali papurtyti ir savivaldybės piniginę(11)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-08-15 18:30

Savivaldybės administracijos direktorius sieks išsiaiškinti, ar teismo kaltu pripažintas seniūno pavaduotojas Juozas Buikys gali eiti šias pareigas

Nemaloni istorija, į kurią prieš dvejus metus pateko Tauragės miesto seniūno pavaduotojas Juozas Buikys, į priešingas barikadų puses susodino dvi institucijas – „Sodrą“ ir Tauragės rajono savivaldybės administraciją. Viešuosius darbus dirbančius darbininkus tuomet prižiūrėti turėjęs valdininkas pripažintas kaltu dėl vieno jų sužalojimo. „Sodra“ meta pirštinę savivaldybei – jei jūsų atstovas kaltas, turite atlyginti žalą. Mat nukentėjusiajam buvo išmokėtos darbingumo netekimo išmokos. Žalą atlyginti gali tekti iš rajono biudžeto lėšų. 

Susižalojo savadarbiu įrankiu

Nutikimas, kurio metu buvo sužalotas viešuosius neatlygintinus darbus dirbęs tauragiškis, įvyko 2013 metų gegužės 10-ąją. Teisiamas Tauragės miesto seniūno pavaduotojas Juozas Buikys pasakojo, kad tądien visuomenei naudingus darbus atliekantys darbininkai turėjo susmulkinti kirviais neįveikiamas nupjautas liepas. Pasak J.Buikio, seniūnijos darbuotojas turėjo savadarbį įrenginį, kuriuo smulkinti medieną žymiai paprasčiau. Esą paprastai jis pats visada būdavo kartu su darbininkais, bet tąkart mieste sugedo fontanas ir seniūnas paprašė šio darbuotojo pagalbos. Tuomet nelaimė ir atsitiko. J.Buikys buvo įvykio vietoje.

Savadarbis įrenginys sužalojo 57-erių tauragiškį Petrą B. Vyrui buvo pripažintas 80 procentų darbingumo netekimas. Iki tol jis buvo sveikas. Vyras ilgai buvo gydomas Klaipėdos ligoninėje ir sanatorijoje.

Nors abi pusės – ir nukentėjęs Petras B., ir J.Buikys susitarė gražiuoju (nukentėjęs Petras B. prašė J.Buikio atlyginti patirtą žalą), teismas pripažino valdininką kaltu. Tai suteikė teisę į teismą kreiptis „Sodrai“.   

Reikalauja beveik 3700 eurų

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės rajono apylinkės teismo atstovė viešiesiems ryšiams Aistė Jurkšaitienė, į teismą dėl žalos atlyginimo kreipėsi „Sodros“ Šilalės skyrius. Bylos atsakovė – Tauragės rajono savivaldybės administracija, suinteresuotu asmeniu į bylos nagrinėjimą traukiamas Tauragės rajono seniūnijos seniūno pavaduotojas Juozas Buikys.

„Sodra“ teismą informuoja, kad 2013 m. gegužės 10 dieną UAB „Ratlankis“ teritorijoje įvyko nelaimingas atsitikimas, kurio metu buvo sužalotas neatlygintinus darbus dirbęs Petras B. Nuosprendžiu baudžiamojoje byloje J.Buikys, turėjęs prižiūrėti darbininkus, buvo pripažintas kaltu, o po nelaimingo atsitikimo Petrui B. nustačius nedarbingumą jam buvo išmokėtos atitinkamos išmokos. „Sodra“ nurodo, kad juridiniai arba fiziniais asmenys, dėl kurių kaltės buvo išmokėtos „Sodros“ išmokos, turi atlyginti patirtą žalą. Iš Tauragės rajono savivaldybės administracijos „Sodra“ reikalauja arti 3700 eurų.

Spręs kompetencijos klausimą

Tačiau Tauragės rajono savivaldybės administracija su „Sodros“ apskaičiuotu žalos dydžiu nesutinka. Atsiliepime teismui savivaldybės administracija teigia, kad žala, kurią būtų galima atlyginti, turėtų būti perpus mažesnė, nei reikalauja „Sodra“.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tarpinstitucinio ginčo detalių nekomentuoja. Esą komentuoti tolimesnius savivaldybės veiksmus bus galima, kai teismas priims sprendimą.

Paklaustas, ką darytų savivaldybės administracija, jei teismas vis dėlto priteistų atlyginti žalą – galbūt siektų šias lėšas teismo keliu atgauti iš kalto asmens – seniūno pavaduotojo J.Buikio, M.Petraitis patikino, kad šis klausimas būtų svarstomas. Be to, savivaldybės administracijos vadovas su miesto seniūnu Virginijumi Žiliumi bei savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus personalu svarstys J.Buikio, kaip seniūno pavaduotojo, kompetencijos toliau eiti pareigas klausimą.

Darbininkų nebeprižiūri

Seniūno pavaduotojas J.Buikys sakė puikiai žinąs, kad „Sodra“ siekia prisiteisti žalą iš savivaldybės administracijos. Tačiau nuo bet kokių komentarų valdininkas susilaikė. Jo teigimu, bendrauti su žiniasklaida jiems neleidžiama, tam esanti savivaldybės atstovė spaudai.

Tauragės miesto seniūnas V.Žilius sakė, kad kol teismas nepriėmė jokio sprendimo, diskutuoti apie situaciją anksti. Jo teigimu, J.Buikys viešuosius darbus dirbančių ir už pašalpas atidirbančių žmonių nebeprižiūri, šiuo metu atlieka tik šių darbų apskaitą. Už darbų saugą atsakingas seniūnijos ūkvedys Antanas Montvilas.

„Sodros“ ir savivaldybės administracijos ginčą teismas nagrinėjo rugpjūčio 12-ąją.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras