Baltrušaičiai investicijoms: „Mes jūsų nenorim“(48)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-08-17 09:01

Baltrušaičių žmonės, susitikę su gamybą jų kaime planuojančiu verslininku, žodžių į vatą nevyniojo, – ką mano, sakė tiesiai šviesiai. Renaldo Malycho nuotrauka

Investicijos ir naujos darbo vietos – gerai, tačiau ne visi verslininkų planai sutinkami išskėstomis rankomis. Biodegalų fabriko statybą šalia savo namų Baltrušaičių kaimo gyventojai pasitinka visai nedžiūgaudami ir darbo vietas ketinančius kurti verslininkus žada „užtampyti“ po teismus. Tauragės rajone pakvipo dar vienu karu. Pasimokę iš kovotojų su skalūnais, Baltrušaičių žmonės sako nesitrauksią ir gamyklos šalia savo namų statyti neleisią. Savo ruožtu pirmąją tokią gamyklą Baltijos šalyse pasišovęs statyti tauragiškis Arūnas Januševičius atkerta – nenorit darbo vietų Tauragėje, nereikia. Gamybą jis svarsto perkelti į Lenkiją.

Į zoną patenka visas kaimas?

Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis prieš keletą dienų žiniasklaidai pasidžiaugė, kad į Tauragės rajoną, Baltrušaičių kaimą, koją kelia naujos investicijos, būsią įkurta 15, ateityje ir daugiau naujų darbo vietų. Tačiau žurnalistams mesta replika, esą kažkas su Baltrušaičių žmonėmis jau „padirbėjo“, nes jie tokiems verslininkų planams priešinasi, ne juokais supykdė Baltrušaičių kaimą.

Trečiadienio rytą į „Tauragės kurjerio“ redakciją atskubėjo Baltrušaičiuose gyvenantis Alvydas Galinaitis. Vyras informavo, kad šiame kaime tauragiškis verslininkas, buvęs vienas Tauragėje gerai žinomos bendrovės „Ginara“ savininkų Arūnas Januševičius ketina statyti biodegalų fabriką. Viskas būtų gal ir gerai, jei būsimasis fabrikas stovėtų kiek atokiau nuo gyvenamųjų namų. Tačiau, A.Galinaičio teigimu, gamyklą ketinama įrengti pačioje gyvenvietėje – artimiausios baltrušaitiškių sodybos nuo fabriko – kitoje gatvės pusėje, vos už 15 metrų. Be to, visas kaimas, pasak vyro, ūžia, kad A.Januševičius yra Tauragės mero S.Mičiulio kaimynas, esą rajono vadovas savo bičiuliui esąs palankus, o kaimo žmonių interesai jam nerūpi.

– Šįvakar Gaurės seniūnijos salėje bus pristatomas šios gamyklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimo planas. Prieš savaitę vykusios šventės Baltrušaičiuose metu prašėme mero, kad planas būtų pristatomas Baltrušaičiuose, kad žmonės galėtų ateiti, pasiklausyti, išsakyti savo nuogąstavimus, tačiau į mūsų norus neatsižvelgta. Matyt, norima, kad niekas nieko negirdėtų ir nežinotų. Tai gal reikėjo tokį pristatymą surengti Vilniuje? Tada tikrai niekas neateitų. Skaičiau tą planą, jame yra įdomios informacijos. Fabrikas apibrėžtas raudona linija – 300 metrų aplink jį. Ką tai reiškia? Kad tai pavojinga zona? Bet į tuos 300 metrų įeina visas kaimas. Žmonės bijo, kad sklis smarvė, kad nuvertės jų namai. Be to, į tą zoną plane įtraukti tik 23 gyvenamieji namai, o mūsų skaičiavimais yra net 43. Be to, plane daug kalbama apie onkologines ligas. Įdomu, kodėl, – kalbėjo A.Galinaitis.

Vyras pakvietė žurnalistus atvažiuoti į plano pristatymą Gaurėje. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (48) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras