Žalgirių gimnazija laukia prokurorų sprendimo(13)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-11-26 08:15

Žalgirių gimnazijai laikinai vadovauti paskirta Edita Skarbalienė sako, kad niekas jos nuomonės neklausė, ar ji šių pareigų nori. Autorės nuotrauka

Be nuolatinio vadovo likusi Žalgirių gimnazija pamažu „laižosi“ ilgamečio konflikto žaizdas. Ketvirtadienį laikinai vadovauti didžiausiai rajono mokyklai paskirta Edita Skarbalienė sako nebenorinti eskaluoti nesutarimo su buvusia direktore temos. Pasak jos, iki Naujųjų metų gimnazijos bendruomenė tikisi sulaukti naujojo direktoriaus. Nei laikinoji gimnazijos vadovė, nei rajono Švietimo skyrius teigia nežinantys „garsiojo“ savivaldybės atlikto finansinio gimnazijos audito išvadų, dėl kurių rajono vadovai kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Klaipėdos apygardos prokuratūrą. Kol šių išvadų neviešina nei savivaldybės administracijos direktorius, nei rajono meras, teisėsaugos institucijos sprendžia, ar dėl atstatydintosios mokyklos vadovės veiksmų pradėti ikiteisminį tyrimą.  

Neklausė, ar sutinka, paskyrė ir viskas

Vakar rytą, vos nuskambėjus skambučiui į pirmąją pamoką, Žalgirių gimnazijoje buvo ramu – kaip visada vyko pamokos, į rytinį pasitarimą rinkosi mokyklos administracija. Laikinai vadovauti mokyklai paskirta direktorės pavaduotojos pareigas iki šiol ėjusi Edita Skarbalienė, paklausta, kaip jaučiasi gimnazijos mokytojai, sakė nenorinti eskaluoti šios temos, tačiau patvirtino, kad rajono savivaldybės tarybos sprendimas direktorei Viktorijai Paulauskienei skirti griežčiausią bausmę – atleidimą iš pareigų ir jai, ir jos kolegoms buvo staigmena.

– Švelniai tariant, buvo šokas, mes nesitikėjome. Ketvirtadienį, apie trečią valandą, iškart po tarybos posėdžio, man paskambino Švietimo skyriaus vedėjas ir informavo, kad iki gruodžio 31 dienos esu paskirta laikinai vadovauti gimnazijai. Tada ir supratau, kad direktorė atleista, – vakar rytą jau mokyklos direktorės kabinete „Tauragės kurjerio“ žurnalistei kalbėjo E.Skarbalienė.

Pasak E.Skarbalienės, jos niekas neklausė ir niekas jai nesiūlė laikinai eiti mokyklos direktorės pareigas. Tiesiog konstatavo faktą.

E.Skarbalienės teigimu, nei ji, nei mokytojai su mokiniais apie tai, kas atsitiko mokykloje, nekalba. Gimnazijos moksleiviai ne mažiukai, jie, pasak E.Skarbalienės, puikiai supranta, kas vyksta, tačiau elgiasi tolerantiškai ir per daug mokytojų neklausinėja.

– Šioje mokykloje dirbu jau seniai. Apskritai visas mūsų kolektyvas per daugelį metų beveik nesikeitė. Beveik toks pat buvo ir vadovaujant direktoriui Arimantui Šerlinskiui. Visi kartu išgyvenome ir direktorių kaitą, ir mokyklos renovaciją. Dabar pas mus gražu, šilta. O po šito įvykio niekas labai ir nepasikeitė – vyksta normalus kasdienis darbas, – kalbėjo E.Skarbalienė.

Paklausta, ar po ketvirtadienį iš pareigų V.Paulauskienę atleidusio tarybos posėdžio kalbėjosi dabar jau su buvusia mokyklos direktore, E.Skarbalienė patvirtino, kad jos buvo susitikusios. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras