Titanų dvikova tęsiasi(162)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-03-04 14:51

Į antrąjį mero rinkimų turą pateko amžini politiniai oponentai Pranas Petrošius ir Sigitas Mičiulis. Rinkimai prasideda iš naujo. „Tauragės kurjerio“ archyvo nuotraukos

Intriga, kokios Tauragės politinėje padangėje dar nebuvo. Beveik koja kojon – tokiu žingsniu į antrąjį tiesioginių mero rinkimų turą pateko amžini politiniai priešininkai socialdemokratas Pranas Petrošius ir liberalas Sigitas Mičiulis. Staigmenų netrūko ir renkant savivaldybės tarybą. Nors čia pirmauja senieji politikos vilkai socialdemokratai, ant „padurkų“ jiems užlipo Liberalų sąjūdis. Politiniuose užkulisiuose jau dėliojami galimi koalicijos variantai. „Auksiniais“ – lemiamais dėlionės elementais tampa Valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškovoti mandatai.

Miestas – už liberalą, kaimai – už socdemą

Pirmieji istorijoje rinkimai Tauragėje, jei lyginsime su ankstesniaisiais, buvo aktyvūs – prie urnų išreikšti savo valios sekmadienį ir iš anksto atėjo 48,14 proc. rinkėjų.

Intriga, kas pateks į antrąjį mero rinkimų turą, užvirė nuo pat pirmųjų rezultatų skelbimo minučių. Kol kas jie palankūs socdemui Pranui Petrošiui – už jį balsavo 7558 rinkėjai (42,66 proc.), už liberalą Sigitą Mičiulį – 7336 (41,41 proc.).

Rinkėjai pasiskirstė labai aiškiu principu – miestas labiau palaikė liberalą, kaimai – socialdemokratą.

Kiti kandidatai į merus nuo laimėtojų atitrūko milžinišku skirtumu. Trečias likęs konservatorius Vytautas Navickas surinko 1013 rinkėjų balsų (5,72 proc.).

Ketvirtas – „tvarkietis“ Silverijus Statkus: 957 balsai (5,40 proc.).

Penktas – „darbietis“ Vaidotas Globys: 431 balsas (2,43 proc.).

Šeštas – N.Puteikio remiamas Zigmantas Grikšelis: 249 balsai (1,41 proc.).

Paskutinis – save išsikėlęs Valius Grinius: 172 balsai (0,97 proc.).

Iš tarybos iškrito „darbiečiai“

Tarybos mandatų dalybose daugiausiai balsų – 6720 surinko ir 10 vietų iškovojo socialdemokratai.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje versijoje (Nr. 17).

Skaityti komentarus (162) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras