Rusijos propaganda – per vietos politiką?(23)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-03-27 08:15

Medikas, socialdemokratas Arūnas Jancevičius mano, kad jo pažįstamas Rusijos pilietis piktų kėslų Lietuvos atžvilgiu neturi. Renaldo Malycho nuotrauka

Rusijos propaganda Tauragėje landos nerado. Nors bandė. Ar gali būti, kad su Ukrainoje kariaujančios kaimyninės valstybės atitinkamo lygio asmenimis susiję mūsų politikai? Keletą pastarųjų mėnesių „Tauragės kurjerio“ redakcija buvo atakuojama Rusijos piliečio skambučių ir prašymų publikuoti straipsnių ciklą, pasakojantį, kaip gerai Lietuvai, ypač pasienio regionams, būtų bendradarbiauti su kaimynais. Už tai siūlyta nemaža suma pinigų. Apie informacines atakas „Tauragės kurjeris“ informavo Valstybės saugumo departamentą.

Suvedė žinomas Tauragės politikas

Su Rusijos piliečiu Viktor Avramenko „Tauragės kurjerį“ suvedė Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, socialdemokratas, Tauragės „Medea“ klinikos vadovas  Arūnas Jancevičius. Paskambinęs šių eilučių autorei, politikas teigė gerai pažįstąs Rusijos Federacijoje, Kaliningrado srityje, gyvenantį žmogų, kuris pageidautų pasikalbėti su Lietuvos žurnalistais. A.Jancevičius teiravosi, ar gali šiam žmogui duoti redaktorės telefono numerį.

Žurnalistinis smalsumas nugalėjo. Telefono numerį perduoti Rusijos piliečiui leidome. Netrukus sulaukėme ir jo skambučio. Vasario pradžioje „Tauragės kurjerio“ redaktorei paskambinęs vyras prisistatė esąs Viktor Avramenko, tikino, kad pažįsta ne vieną Kaliningrado žurnalistą, šie prašę padėti publikuoti straipsnių ciklą.

Paprašėme parengtą medžiagą atsiųsti. Netrukus į redakcijos elektroninio pašto dėžutę iš asmeninio V.Avramenko elektroninio pašto įkrito laiškas su rusišku straipsniu „Lenkai tyliai pasiima rusišką rinką“. Failas buvo pavadintas dar keisčiau – „Pinigai mėgsta tylą“.   

Straipsnis: „kokie geri lenkai, kokie blogi lietuviai“

Straipsnio turinys redakcijos žurnalistams jau nuo pirmųjų sakinių pasirodė keistas. Jame pasakojama, kad Kaliningrade neseniai surinkti duomenys apie kaimyninių valstybių – Rusijos, Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimą. Pateikiama daugybė skaičių, deja, ne Lietuvos naudai. Kokiais šaltiniai remiamasi, neatskleista.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje versijoje (Nr. 24).

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras