Politikos „vilkas“ užleidžia vietą naujam merui(32) 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-03-17 06:05

Pranas Petrošius, dar nesulaukęs galutinių rinkimų rezultatų, turėjo pripažinti oponento Sigito Mičiulio pergalę – į Liberalų sąjūdžio štabą nuvyko paspausti jam rankos. Renaldo Malycho nuotrauka

Naujas meras – naujas vėjas. Būtent to rinkėjai tikisi iš naujojo Tauragės lyderio. Sekmadienį, iš rinkimų apylinkių pradėjus plaukti pirmiesiems balsavimo rezultatams, tapo aišku – senasis politikos „vilkas“ socialdemokratas Pranas Petrošius Liberalų sąjūdžio kandidato Sigito Mičiulio neįveiks – pozicijas teks užleisti. Paskutines dienas mero poste skaičiuojančiam socdemui nebeliko nieko kito, tik paspausti konkurentui ranką ir palinkėti sėkmės artimiausius ketverius metus.

Aktyvumas rekordiškas

Rinkti mero Tauragėje į rinkimų apylinkes atėjo rekordiškai daug – 49,64 proc. rinkėjų. 56,43 proc. jų savo balsus atidavė liberalui Sigitui Mičiuliui, 43,57 proc. – socialdemokratui Pranui Petrošiui. Tauragė pagal rinkėjų aktyvumą antrajame ture palyginti su kitomis savivaldybėmis – trečioje vietoje. Mus aktyvumu aplenkė tik Širvintos ir pirmaujantis Varėnos rajonas.

Rinkimų kova, pirmąkart istorijoje merą renkant tiesiogiai, buvo itin atkakli ir emocinga. Emocijos per kraštus liejosi ir rinkimų naktį, tiksliau, jau vakarą, kai iš rinkimų apylinkių pradėjo plaukti pirmieji balsavimo rezultatai.

Liberalai rezultatų laukė partiečiams priklausančioje užeigoje – „Šaukštelio studijoje“. Sekmadienio vakarą, apie 21.30 val., „Tauragės kurjeris“ su Liberalų sąjūdžio kandidatu į merus kalbėjosi jau beveik kaip su naujuoju Tauragės meru. Rezultatai buvo jo naudai. Kavinėje S.Mičiulio kolegos buvo susirinkę gausiai, jau sveikino vieni kitus ir savo kandidatą, skandavo šūkį „Mes laimėjom!“, noriai pozavo fotografui. Kartu su liberalais „Šaukštelio studijoje“ sukiojosi ir Tauragės rajono savivaldybės tarybos valdančiajai koalicijai priklausantis „darbietis“, mero rinkimus pirmajame ture pralaimėjęs Vaidotas Globys.

Pirmasis interviu su naujuoju Tauragės meru

– Sigitai, kaip jaučiatės laimėjęs? Pavargote per pastarąsias savaites? Miegojote ramiai šiomis naktimis?

– Per daug šio laimėjimo nesureikšminu. Netrukus, jau kitąmet, bus nauji rinkimai, į Seimą, taigi partijai negalima atsipalaiduoti. Manęs, kaip mero, laukia sunki užduotis. Visi matėme, kas pastaraisiais metais darėsi Tauragės biudžetinėse įstaigose, kai žmonės stojo į vieną partiją, kad tik išsaugotų darbą. Esu psichologiškai pasiruošęs dirbti ir keisti Tauragę. O miegojau tikrai ramiai.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje versijoje (Nr. 21).

Skaityti komentarus (32) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras