Karo atveju tauragiškiai neturės kur pasislėpti(5)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-03-02 09:55

Už tauragiškių civilinę saugą atsakingas Vidmantas Paliakas sako, kad patalpos, kuriose nelaimės atveju rinktųsi ekstremalių situacijų komisija, nėra slėptuvė. Renaldo Malycho nuotrauka

Valstybės vyriausieji pareigūnai jau nebeslepia – valstybės saugumas pavojuje. Jau gerą pusmetį atvirai kalbama, kad atėjo metas ruoštis blogiausiam – karui. Apie tai, kad grėsmė realesnė nei sakoma, byloja, regis, nekalti dalykai: kažkur vyksta karo pratybos, kitame šalies gale pranešama apie vis gausėjančias užsienio karines pajėgas, mokyklose skelbiami konkursai karine tematika, pirkėjai prekybos centruose šluoja konservus, jaunuoliams, kviečiamiems į karo tarnybą, žadamas visas kario atlyginimas, atnaujinama privalomoji karo tarnyba. Kaip eiliniams piliečiams elgtis, jeigu karas iš tikrųjų prasidėtų? Kur slėptis? Tauragėje tokių vietų nebėra – sovietmečiu įrengtos slėptuvės seniai privatizuotos ir sunaikintos.

Šauks šiemet dusyk

Šią savaitę posėdžiavusi valstybės gynimo tarnyba penkerių metų laikotarpiui atnaujino privalomąją pradinę karo tarnybą. Jau šiemet 19–26-erių metų vaikinai gali sulaukti šaukimo atlikti pareigą tėvynei. Privalomoji tarnyba, jeigu siūlymui pritars Seimas, truks devynis mėnesius. Tauragės rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas karo prievolei Kęstutis Vaičaitis tikisi, kad šiam sprendimui parlamentarai pritars.

– Šauktinių atranka vyksta kompiuterizuotai, tai yra programa pati pasiūlo kandidatus, kuriems turi būti įteikti šaukimai. Pirmieji šaukimai turėtų būti įteikti rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais, antrasis šaukimas planuojamas pirmomis gruodžio dienomis. Šiemet į karo tarnybą turi būti pašaukta apie 3000 jaunuolių, – „Tauragės kurjeriui“ sakė K.Vaičaitis. – Visi jie pirmus tris mėnesius bus apmokomi Rukloje, vėliau pagal poreikį skirstomi į batalionus įvairiose šalies vietovėse.

Šaukimai, pasak karo prievolės specialisto, nebus teikiami jaunuoliams iki 21-erių metų, jeigu jie mokosi profesinio rengimo centruose ar studijuoja aukštosiose mokyklose.

Valstybės gynimo taryba šio žingsnio ėmėsi įvertinusi geopolitinę padėtį ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje tarnauja tik profesionalai.

Slėptis nėra kur

Viešoje erdvėje vis labiau plintant galimos karo grėsmės žiniai, gyventojai ėmė klausinėti, ką reikėtų daryti, kur slėptis, kilus karui. Tauragė sovietmečiu, kaip žinia, buvo karinis miestas, čia kiekviena įstaiga privalėjo įrengti slėptuvę karo atvejui. Vidmantas Paliakas, atsakingas už gyventojų civilinę saugą rajone, sako, kad tokių slėptuvių Tauragėje neišliko.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje versijoje (Nr. 16).

Rinkimai. Antras turas

Už kurį kandidatą į mero postą balsuosite kovo 15 dieną?

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras