Chuliganizmas ar propaganda?(9)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-03-20 12:41

Propagandiniai užrašai Tauragės mieste subjaurojo namų sienas. Autorės nuotrauka

Rašinėjimu ant sienų nieko pernelyg nenustebinsi – Tauragėje tokio „meno“ pavyzdžių daug. Nieko nereiškiančios keverzonės piktina, tačiau kai užrašais ant sienų bandoma politikuoti, o ta politika įtartinai artima Rusijos propagandai, darosi nejauku. Pastarosiomis dienomis ne vienas tauragiškis kraipė galvą, skaitydamas mūsų šalį žeminančius užrašus, atsiradusius net ant kelių pastatų sienų. Paaiškėjo, kad analogiškais šūkiais pastatai „išgražinti“ ir Vilkyškiuose bei Žukuose.Kas tai – chuliganų išpuolis ar slaptas propagandinis karas?

Išpeckiota ką tik nudažyta siena

Užrašą ant savo namo pirmasis pastebėjo Moksleivių alėjoje gyvenantis Raimondas. Per visą namo galinę sieną, beje, ką tik nudažytą, driekėsi didžiulėmis raidėmis iškeverzotas užrašas „NATO, JAV, ES – LIETUVOS OKUPANTAI“. Vyriškis nieko nelaukdamas kreipėsi į namą administruojančią bendrovę Tauragės butų ūkį ir į policiją.

Tauragės butų ūkio direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė patvirtino sulaukusi renovuojamo namo gyventojo skambučio. Pasak jos, buvo atvykę kriminalistai, apžiūrėjo namo sieną. Po to namą renovuojantys darbininkai užrašą uždažė.

Analogiškas užrašas kitą dieną pastebėtas ant Gedimino gatvės 23-ojo namo pamatų, o ant elektros transformatorinės Prezidento gatvėje „išdygo“ žodžiai „LIETUVA – JAV, ES KOLONIJA“.

Ne tik Tauragėje

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės specialistė Rūta Janavičiūtė, paklausta, ar policija sulaukė pranešimų apie aprašinėtas sienas, sakė, kad pranešimas apie purškiamais grafitiniais dažais išterliotą sieną gautas kovo 16-ąją, 21.08 val.

Gauta daugiau panašių pranešimų, tiesa, ne iš Tauragės.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje versijoje (Nr. 22).

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras