ES paramos grimasos: „Ereliukas“ virsta landyne (vaizdo įrašas)(19) 

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2015-12-16 14:53

Štai kas liko iš kadaise gražios pradinės mokyklos, veikusios „Ereliuko“ darželio patalpose. Autorės nuotrauka

Penktadienio naktį iš apleisto buvusio vaikų darželio-lopšelio „Ereliukas“ pastato sklido dūžtančių šukių garsai. Dvejus metus savivaldybės nenaudojamas pastatas į landynę ėmė virsti jau pirmaisiais mėnesiais, kai iš jo išsikraustė „Šaltinio“ progimnazijos pradinukai. Tada chuliganai į vidų dar nepatekdavo. Dabar išvydus tai, į ką pavirto vos prieš kelerius metus už Europos Sąjungos lėšas atnaujintas pastatas, atima žadą. Kodėl savivaldybė nesugeba apsaugoti savo turto? Savivaldybės administracijos vadovas sako, kad buvusio darželio pastate šiuo metu galima tik ugdomoji veikla. Tai teorija. O štai praktika tokią veiklą pavertė į landynę.  

Pastato viduje – „kaip po karo“

– Gyvenu gretimame daugiabutyje. Naktį girdėjau dūžtančių stiklų garsus. Dėl to paties jau esu kvietęs policiją gruodžio 6 dieną. Baisu žiūrėti, į ką virsta pastatas. Skauda širdį, kaip jis niokojamas, – sakė į redakciją užsukęs Žalgirių mikrorajono gyventojas.

Žurnalistai prie buvusio vaikų darželio pastato buvo kviesti prieš tris mėnesius. Tada jis buvo apmėtytas kiaušiniais, apdegusios plastikinės durys. Ne kartą pastate anksčiau buvo kilęs gaisras.

Šįkart vienose pastato duryse žioji išlaužta ertmė. Tai, ką teko išvysti viduje, atėmė žadą. Į pastatą gali patekti bet kas.

Vaikų persirengimo spintelės sulaužytos, šviestuvai numėtyti ant grindų. Čia pat ant grindų voliojasi ir nuo langų nudraskytos užuolaidos. Plastikiniai langai pastate buvo keisti prieš ketverius metus, dabar kai kurie jų išdaužyti, atplėšti ar tiesiog palikti atviri. Koridoriuose mėtosi šukės. Jei kuriame kambarių dar stovėjo foteliai ar spintelės, dabar šie baldai guli ant šono su atitraukytais stalčiais. Apgadintos prausyklos, mėginta nuversti klozetą. Vaikai šiose patalpose mokėsi iki 2013 metų pavasario.

Aplinkinių namų gyventojai į redakciją dėl niokojamo pastato kreipiasi kas keletą mėnesių. Neseniai viena moterų pasakojo stebėjusi pastato viduje paliktą ir negalintį ištrūkti kačiuką, ne kartą buvo padegtos pastato durys ar langų rėmai.

Buvusio vaikų lopšelio-darželio teritorijoje šunį vedžiojęs vienas gretimo namo gyventojų sakė dažnai matantis prie pastato slampinėjančius, rūkančius paauglius.

 Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

 

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras