Ko nesugeba Tauragė, Šilalei – vieni juokai (vaizdo įrašai)(25) 

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2015-06-02 06:16

Šilalės baseine verda baigiamieji darbai. Autorės nuotrauka

Kol vieni trypčioja ir ieško „negalėjimo“ priežasčių, kiti ima ir daro. Rugpjūtį šilališkiai jau turkšis naujutėlaičiame baseine. Ne tik patys plaukios, bet į savą sporto bei laisvalaikio kompleksą kvies ir pramogų ištroškusius tauragiškius. Tauragėje į valdžią atėjus naujai politinei jėgai, analogiško komplekso projektavimo darbai sustojo. Staiga imta baimintis, kad baseinas – per didelė prabanga. Tačiau penkiskart mažiau gyventojų turinčiai Šilalei tokie baubai visai nebaisūs, kaip ir baseiną jau penkerius metus turintiems Šakiams. „Suprantame, kad be dotacijų neišsiversime. Bet ne viskas pinigais matuojama. Tai dovana Šilalės rajono žmonėms“, – tikina Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas.

Įrengti baigs iki liepos

Idėja atidaryti baseiną Šilalėje sklandė jau nuo 2000 metų. Iki tol šilališkiai paplaukioti važiuodavo į Kaltinėnus. To nepakako. 2008 m., atsiradus galimybei, pradėtas rengti detalusis planas ir techninis projektas, pagal kurį kaimyniniame mieste turėjo iškilti ne tik vandens pramogų oazė, bet ir sporto salė, boulingas bei viešbutis. Numatyta darbų vertė tuomet siekė 27 mln. litų. Tačiau planus sužlugdė 2009 m. užklupusi ekonominė krizė. Įgyvendinti projektą imtasi tik 2012 m., kai pagal Valstybės investicijų programą buvo gauti 9 mln. litų (Šilalės r. savivaldybei liko prisidėti 3 mln. litų). 12 mln. litų pradinė kaina nekito visą darbų laikotarpį. Kaip teigė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, stengtasi net sutaupyti. Nestrigo ir darbai. Šiandien šilališkiai gyvena nekantriu laukimu: baseinas su pirtimis duris atvers jau netrukus – rugpjūčio 15–16 d. vyksiančios Šilalės miesto dienų šventės proga.

– Neatsisakėme idėjos ateityje pasistatyti šalia ir daugiafunkcinę sporto salę. Palikome net arkas, kad būtų lengva priestatą prijungti. Rangos darbai praėjo sklandžiai. Beliko suklijuoti plyteles. Birželio pabaigoje į baseiną jau leisime vandenį – atliksime bandymus, – situaciją nupasakojo Šilalės meras.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Baseinas Tauragėje

Ar lankytumėtės baseine, jeigu jis būtų Tauragėje?

 

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras