Skandalas skiepų kabinete: suleista ne ta vakcina(23)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2015-04-29 09:09

Karolinos Stažytės nuotrauka

Balandžio 15-ąją „Tauragės Medea klinikos“ patalpose įkurtame „Sosdiagnostikos“ (buvusi „Endemik“) procedūriniame tyrimų priėmimo ir skiepų kabinete kilo incidentas. Ketverių berniukui buvo suleista ne ta vakcina, už kurią mažojo mama buvo sumokėjusi. Kainų tarp injekcijų skirtumas – apie 30 eurų. Neoficialiai įtariama, kad vaiką skiepijusi medikė bandė pasisavinti pinigus. Kitą dieną po įvykio procedūrų kabineto durys buvo užrakintos, o nuo praėjusios savaitės jame jau dirba nauja medicinos felčerė. Vakcinų spintelėse taip pat nelikę nė kvapo.

Skubėjo paskiepyti, kol sveikas

Į įvykių sūkurį patekusi mažamečio mama su žiniasklaida bendrauti atsisako.  

Nukentėjęs berniukas – Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) pacientas. Jo gydytoja – Eliutė Abraitienė. Būtent lankydamasi pas ją berniuko mama nusprendė paskiepyti dažnai sergantį sūnų nuo pneumokokinės infekcijos. Kadangi PSPC skiepų kabinetas reikiamos vakcinos tuo metu neturėjo, mama su sūnumi nuvyko į Dariaus ir Girėno g. 28A įsikūrusią „Sosdiagnostiką“. Už skiepą moteris sumokėjo 40 eurų, nors vaikui buvo suleista visai kita – pigesnė vakcina nuo gripo. Kilo skandalas.

Istoriją patvirtino berniuko gydytoja E.Abraitienė:

– Šį pacientą paskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos mama norėjo jau nuo sausio. Pati rekomendavau tai padaryti, nes pacientas dažnai serga, lanko darželį, kuriame – didelis pavojus užsikrėsti. Tereikėjo sulaukti, kol berniukas bus sveikas. Sulaukusi to, mama balandžio viduryje atėjo pas mane ir paprašė išrašyti siuntimą gana brangiai „Pneumo 23“ vakcinai. Tą dieną Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras jos neturėjo, tad buvo nuspręsta kreiptis į privatų „Sosdiagnostikos“ kabinetą. Paciento mamą susitikau po kelių dienų. Atėjusi pas mane ji papasakojo, kas nutiko privačios įstaigos procedūriniame, ir parodė švirkštą, kuriuo jos sūneliui buvo sušvirkšta, įtariama, ne ta vakcina. Užrašai ant jo skelbė, kad tai „Vaxigrip“. Mama sumokėjo ne už tai. Tik tiek ir tegaliu pasakyti.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras