Pirmas uždavinys merui: iš kur gauti 2 mln. eurų?(33)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-04-24 06:19
Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Naujoji koalicija vakar laužė galvas, iš kur gauti pinigų dujotiekiui į Tauragę atvesti. Autorės nuotrauka   

Žadėjo vienas, pažadą teks tesėti kitam. Vakar rimta dilema užgriuvo ką tik inauguruoto mero Sigito Mičiulio pečius. Jau pirmąją jo oficialią darbo dieną į Tauragę atvyko gausi bendrovės „Lietuvos dujos“ delegacija. Klausimas konkretus – kad Tauragę pasiektų dujotiekio atšaka, reikia mažiausiai dviejų milijonų eurų. Iš kur juos gauti, jei biudžetas patvirtintas vasarį, o „atliekamų“ pinigų nėra? Jei savivaldybės paramos nebus, didžiausia apskrities bendrovė „Vilkyškių pieninė“, kuriai labiausiai reikalingos dujos, dalį gamybos perkels kitur. Kas bus kaltas, jei taip atsitiks – pažadus į kairę ir dešinę mėčiusi „senoji“ rajono valdžia ar milijonų nesurasianti naujoji? Buvęs meras į susitikimą su „Lietuvos dujų“ delegacija neatvyko.

Be dujų gamybą iškeltų kitur

Didžiausios Tauragės apskrities bendrovės „Vilkyškių pieninė“ generalinio direktoriaus Gintaro Bertašiaus iniciatyva vakar Tauragėje lankėsi gausi „Lietuvos dujų“ delegacija. Į susitikimą atvykus naujosios rajono koalicijos partneriams, teko spręsti itin keblų klausimą – kokia dalimi prisidėti prie Tauragės dujofikavimo.

– Dujų labiausiai reikia mums, – kalbėjo „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius. – Planuojame didžiules investicijas, sieksiančias keliasdešimt milijonų eurų. Tauragėje ketiname steigti sausų išrūgų gamybos cechą, sukurti 40 naujų darbo vietų. Šiai gamybai būtinos dujos. Energetikos rodiklis, gaminant sausas išrūgas, sudarytų apie 70 procentų. Alternatyvos beveik nėra, na, yra, tačiau kita energetikos rūšis brangi. Reikia dujų. Jei dujotiekis iki mūsų neateis, gamybą kelsime kitur, greičiausiai į tą šalies savivaldybę, kur dujotiekis jau veikia.

Dujotiekio atšaka, reikalinga atvesti iki Tauragėje veikiančios dukterinės „Vilkyškių pieninės“ įmonės „Modest“, siektų apie 5 km.

Naujasis meras: „Iš kur gauti?“

Kad dujotiekis Tauragei reikalingas, diskusijų nekyla. Tai, ruošdamasi savivaldos rinkimams, garsiai deklaravo senoji rajono valdžia, ypač socialdemokratai, jau ne kartą susitikę su „Lietuvos dujų“ atstovais ir žadėję prie „vamzdžio“ nutiesimo prisidėti. Senosios valdžios nebėra, rūpestis, iš kur gauti pinigų, gula ant naujosios koalicijos pečių. „Senasis“ meras susitikime su „Lietuvos dujų“ delegacija ir nedalyvavo.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje versijoje (Nr. 31).

Skaityti komentarus (33) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras