Dėl vietos mokykloje – bemiegė naktis (55)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2015-04-03 07:13
margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Ryte į mokyklą atvykus direktorei, tėvų pulkas jos jau laukė. Autorės nuotrauka

Tai, kas dėjosi naktį iš antradienio į trečiadienį prie „Šaltinio“ progimnazijos durų mažų mažiausiai glumina. Pulkas būsimų pirmokų tėvų šalia mokyklos budėjo iki aušros, kad spėtų savo vaikus užregistruoti į trokštamą mokymo įstaigą. Prisiklausę pernai vaikus į šią mokyklą registravusių tėvų pasakojimų, balandžio 1-ąją prasidėsiančiai moksleivių registracijai tėvai nusiteikė karingai: ryte į darbą atvykusią direktorę pasitiko prie pat ugdymo įstaigos durų.

Atėjus jau laukė

Trečiadienį žinią, kad tėvai visą naktį budėjo prie mokyklos, redakcija priėmė tarsi balandžio 1-osios pokštą, tačiau nuvykę į vietą įsitikinome – prie „Šaltinio“ progimnazijos direktorės Jūratės Lazdauskienės kabineto lūkuriavo keliasdešimt tėvų. Raštinėje popierius vartė sutrikusios raštinės vedėja ir direktorė.

– Vykstu aš ryte į darbą, žiūriu – prie mokyklos stovi automobiliai. Vakar patraukėme gėlių klombas, nes turėjome svečių, tai tėvai suvažiavo į vidinį kiemelį. Juokingiausia, kad man atvykus tėvai jau lūkuriavo už durų, ėmus šnekinti jie pirmiausia ne šnekėti pradėjo, o kyštelėjo man sąrašą tėvų, kurie pirmieji atsistojo į eilę. Tai daugiau nei keista, – dar nespėjusi susivokti, ar čia džiaugtis, ar piktintis, pusę devynių ryto dėstė direktorė.

Dar prieš devynias jau buvo suformuotos dvi pirmokėlių klasės. Pasak J.Lazdauskienės, nors pirmokų registracija į mokyklą prasidėjo trečiadienio rytą, pirmasis tėvų užrašyti vaiko į mokyklą atėjo kovo 31-ąją, 14 valandą.

Laukė visą naktį

– Vakar, 22 valandą, mokyklos kiemelyje jau stovėjo tėvų automobiliai. Kiek anksčiau kolegos girdėjo būsimo pirmoko močiutės ir budėtojos pokalbį, kaip ši planavo naktį praleisti prie mokyklos, sakė vakare viduje skaitysianti knygą, o prieš užrakinant mokyklos duris išeisianti į lauką. Ryte šnekėjausi su viena mamų, ji pasakojo, kad laukė visą naktį, fotografavosi, esą buvo linksma. Man klausantis darėsi silpna, – pasakojo direktorė.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje versijoje (Nr. 26).

Skaityti komentarus (55) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras