Reabilitacijos skyriuje alpsta žmonės (12)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-02-27 15:46
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

 Kad Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje trūksta oro, pripažįsta ir medikai. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

 

Vos pernai rudenį atiduotas naudoti Tauragės ligoninės rūsyje įrengtas Ambulatorinės reabilitacijos skyrius, toks reikalingas ir modernus, sulaukia ne vien teigiamų atsiliepimų. Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyrius gavo laišką, kuriame išdėstyta, kokių nepatogumų ir netgi pavojų patiria pacientai, besilankantys Tauragės ligoninės Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje. Pasak laiško autoriaus, darbo sąlygos naujose patalpose ne tik prastos, bet netgi pavojingos. Darbo inspekcija šiuo metu atlieka tyrimą, tačiau ligoninės direktorius tvirtina, kad Reabilitacijos skyrius įrengtas pagal visus reikalavimus.

Naujas ir modernus

„Tauragės kurjeris“ jau rašė, kad naujasis skyrius atsirado po to, kai buvo baigtas įgyvendinti projektas „Dienos chirurgijos, slaugos bei paliatyviosios slaugos paslaugų plėtra bei stacionarinių paslaugų optimizavimas“. Šį projektą Tauragės ligoninė įgyvendino iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Bendra projekto vertė – 5,093 mln. litų. Jis pradėtas įgyvendinti 2011 m. pradžioje. Vien tik Ambulatorinės reabilitacijos skyriui steigti prireikė 2 metų, o jo įrangos ir darbų vertė – daugiau nei 1,5 mln.Lt.

Ambulatorinės reabilitacijos skyrius užima 544 kv.m ir aprūpintas pačia moderniausia įranga. Baseine ir vonių komplekse teikiamos hidroterapijos procedūros (sūkurinių vonių, povandeninio masažo). Magnetolazerio, lazerio terapijos, trumpųjų bangų terapijos, masažo moduliavimo, krioterapijos, kompresorinės terapijos, smūginės bangos terapijos aparatai, ultragarsinės terapijos aparatas su vakuuminiu masažo moduliu analogų mieste neturi.

Skyriuje atliekamos masažo, kineziterapijos, ergoterapijos, fizioterapijos, hidroterapijos procedūros ligoniams, sergantiems vidaus, nervų, sąnarių, odos ligomis, ligoniams po traumų, ortopedinių, chirurginių operacijų. Kiekvieną dieną gydytojai reabilitologai konsultuoja kitų specialybių gydytojų siunčiamus pacientus reabilitaciniam gydymui, ambulatorinei reabilitacijai, atliekamos pirmojo etapo fizioterapijos procedūros.

Paslaugos pacientams, po ligų kamuojamiems liekamųjų pakitimų, ilgalaikių skausmų, teikiamos nuo 7 iki 18 valandos. Personalas dirba dviem pamainomis. Vienoje pamainoje paprastai dirba gydytojas, trys masažo specialistai, du kineziterapeutai, trys slaugytojos ir vyriausioji slaugytoja.

Darbo sąlygos netinkamos...  

Kaip rašoma redakcijos gautame laiške, didžiausia problema – prasta rūsyje įrengtų patalpų ventiliacija. Pacientai ir darbuotojai dūsta. Atsidaryti langus – irgi ne išeitis, nes tada pasidaro šalta. Negana to, ne vienam darbuotojui esą pasireiškė galvos svaigimas, bėrimai ir kitos alerginės reakcijos. Negalavimų dėl prastų sąlygų patiria ir pacientai, ypač vaikai.

„Patalpos įrengtos rūsyje ir privalo būti gerai ventiliuojamos. Visgi ventiliavimas nėra tinkamas, patalpose nuolat trūksta oro. Darbuotojai priversti atidaryti langus, tačiau dėl to šąla tiek patys darbuotojai, tiek ir ligoniai. Kartais ventiliacija būna įjungiama, tačiau nepakankamo galingumo – turbūt taupoma elektra. Darbas nevėdinamose patalpose labai kenkia darbuotojų sveikatai. Dažnas darbuotojas skundžiasi galvos skausmais. Į Reabilitacijos skyrių ateina ir pacientai su mažais vaikais. Pastarieji taip pat skundžiasi galvos skausmais, – rašoma redakcijai atsiųstame laiške. – Antai vasario 20-ąją Reabilitacijos skyriuje ventiliacija buvo visiškai išjungta, dėl to nualpo trys žmonės“.

...ir netgi pavojingos

Laiško autorius tvirtina, kad darbo sąlygos Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje netgi pavojingos. Esą, Fizioterapiniame kabinete pastatytas parafino katilas. Katilas nėra izoliuotas. Patalpos nevėdinamos. Darbuotojams pasireiškė alerginės odos reakcijos, odos bėrimai, galvos svaigimai, jaučiamas nepakeliamas karštis. Fizioterapijos kabinete lankosi ir maži vaikai.

„Fizioterapijos darbuotojai atlieka ir vandens procedūras ir taip pat dirba su elektros prietaisais nepersirengę šlapių drabužių. Tai pavojinga ir jiems patiems, ir pacientams. Mano žiniomis, darbuotojai informavo vadovybę žodžiu apie netinkamas darbo sąlygas, tačiau jų prašymų nebuvo paisoma. Labai prašau patikrinti Ligoninės reabilitacijos skyriaus tinkamumą skyriaus darbuotojams dirbti ir pacientams gydytis bei užtikrinti mūsų ir mūsų vaikų saugumą“, – rašo laiško autorius.

„Ventiliacija veikia blogai“

Paskambinome į Ambulatorinės reabilitacijos skyrių. Atsiliepusi gydytoja sakė, kad skyriaus vedėja Rasa Kerpauskienė šiuo metu atostogauja, jos nebus dar tris savaites.

– Šiuo metu laukia labai daug pacientų, gal koks 50, tad tikrai negaliu kalbėti, – atsiliepusi gydytoja teisinosi nenorinti kalbėti dėl laiko stokos.

Vis dėlto dar kartą paklausta patvirtino: ventiliacija skyriuje iš tiesų labai prasta.

– Dėl viso kito nieko negaliu pasakyti, viskas lyg ir neblogai įrengta, tačiau ventiliacija veikia blogai, – sakė ji.

Norėdami gauti Tauragės ligoninės direktoriaus Irmanto Mockaus komentarą, persiuntėme skaitytojo skundą ir jam. Nesulaukę atsakymo susisiekėme ir telefonu. Padejavęs, kad yra labai užsiėmęs – šiuo metu jo kabinete sėdi net penki žmonės, direktorius pažadėjo mums atsakyti. Pažadą tesėjo, nors ir pasibaigus darbo valandoms. „VšĮ Tauragės ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriui Tauragės visuomenės sveikatos centras (VSC) išdavė higienos pasą ir kontroliuoja sąlygų laikymąsi. Vėdinimo su rekuperacija įrenginius prižiūri S.Mičiulio IĮ „Bremena“ (profilaktinė-techninė apžiūra, remontas, patikrinimas, testavimas, derinimas, reguliavimas ir kt.). Darbuotojų sveikatos ir saugos tarnybos specialistė patikino, kad skyriaus darbuotojai aprūpinti individualiomis apsaugos priemonėmis. Medicinos prietaisai (įrenginiai), esantys skyriuje, buvo įsigyti finansuojant ES pagal jiems keliamus atitinkamų teisės aktų reikalavimus“, – rašoma I.Mockaus laiške redakcijai.

Vyksta tyrimas

Skundas dar vasario 19-ąją buvo išsiųstas ir Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriui. Raimondas Leonavičius, laikinai einantis skyriaus vedėjo pareigas, patvirtino, kad toks skundas iš tiesų gautas, šiuo metu vyksta tyrimas.

– Iš tiesų, tokį skundą esame gavę, jis iš tiesų tiesiogiai atitinka mūsų kompetenciją, tačiau apie tyrimo išvadas papasakoti galėsime tik tada, kai jis bus baigtas, – sakė jis. – Pagal įstatymą tyrimas turi būti baigtas per 20 dienų. Manau, baigsime gerokai anksčiau, galbūt kovo pradžioje.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras