Iš mamos atimtas jau ketvirtas vaikas(34)

Ieva LIORANČAITĖ | ieva@kurjeris.lt

2014-10-31 06:34

Daiva G. ir Zenonas K. teigia bandysiantys susigrąžinti savo dukrą. Autorės nuotrauka

Ramų ketvirtadienio vakarą į vienos šeimos namų duris ima belstis įvairių tarnybų atstovai ir, patikrinę motinos blaivumą, išplėšia mergaitę tėvui iš rankų. Taip savo šeimos košmarą apibūdino Karapolio kaimo gyventojai, šiuo metu bandantys susigrąžinti, jų teigimu, neteisėtai atimtą jųdviejų dukrą. Tačiau dabartiniai mergaitės globėjai teigia, kad tokios apgailėtinos būklės vaiko jie nebuvo matę, o ir patiems tėvams jų vaikai, regis, tiek ir terūpi.

Daiva G.: „Man davė pūsti, o tėvui ne“

Spalio 16 dieną, 16 val. 30 min., Daivos G. ir Zenono K. šeimos ramybę sudrumstė jų namuose apsilankę netikėti svečiai. Poros teigimu, pas juos atvyko Mažonų seniūnijos darbuotojos Laima Samoškienė ir Giedrė Šilgalytė, kurias lydėjo policijos pareigūnė.

– Atvažiavo ir iškart liepė man pūsti. Bet aš ir neneigiau, kad buvau išgėrusi. Įpūčiau 2,7 promilės. Tik man įdomu, kodėl nedavė pūsti tėvui? Juk visada duodavo jam pūsti ir mergaitę mums palikdavo, – kalbėjo Daiva G., šioje situacijoje įžvelgianti neteisybę.

Moteris minėjo dėl pomėgio retkarčiais pasivaišinti velnio lašais pareigūnų akiratyje atsidurianti jau ne pirmą kartą. Anot jos, už tai gavusi ne vieną įspėjimą ir nuobaudą, o jų šeimą socialinės darbuotojos tikrina reguliariai.

Paklausti, ar tą vakarą sugyventiniai konfliktavę, abu iškart tai paneigė, tikindami, kad panašių dalykų pas juos niekada nevyksta. Zenonas K. gyrėsi stikliuko į rankas neimantis jau penkerius metus, o Daiva G. prisipažino ketinanti greitai užsikoduoti. Tiesa, moters teigimu, jai tokias sąlygas iškėlė Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai, pažadėję mergaitę sugrąžinti tik tuo atveju, jeigu motina daugiau nebevartos alkoholio.

Pasakodama lemtingos dienos įvykius, pora minėjo, kad, patikrinę Daivos G. blaivumą, atvykę darbuotojai susisiekė su Vaiko teisių apsaugos tarnyba, kuri leido policijos pareigūnams 2 metukų mergaitę išsivežti.

– Viską padarė Samoškienė. Ji paskambino vaiko teisėms, nors aš ir maldavau, kad to nedarytų. Tuomet atvažiavo antras policijos pareigūnų ekipažas ir išplėšė mergaitę iš tėvo rankų, – pasakojo Daiva G.

Moteris teigė nesuprantanti, kodėl pareigūnai atėmė jų dukrytę, neatsižvelgę į tai, kad mergaitės tėvas tą vakarą buvo blaivus.

– Jis tai nebuvo išgėręs. Ir vaikas juk jo, aš tai tik pagimdžiau ir auginu. Jis ir negeria, ir darbą turi, ir gerai uždirba, – sugyventinio teigiamas savybes vardijo Daiva G.

Paklausta, ar tą vakarą moters savijauta leido jai tinkamai pasirūpinti dukryte, ji nedvejodama patvirtino, kad mergaitė buvo viskuo aprūpinta, jai buvo pagaminta maisto. Tiesa, ji svarstė, kad galbūt tvarka namuose nebuvo pavyzdinga, bet esą mergaitei tikrai nieko netrūko. Apgailestavusi, kad dukra dabar atsidūrė vienos tauragiškių šeimos globoje, moteris prasitarė, jog toje šeimoje jau kuris laikas gyvena dar trys jos vaikai.

Mergaitė augo netinkamomis sąlygomis

Mažonų seniūnijos socialinio darbo organizatorė L.Samoškienė neneigė tą vakarą apsilankiusi sugyventinių namuose, tačiau plačiau pakomentuoti šią situaciją įpareigojo socialinę darbuotoją darbui su socialinės rizikos šeimomis G.Šilgalytę. Pastaroji tik patvirtino, kad Daivos G. ir Zenono K. šeima priklauso socialinės rizikos šeimų grupei, o visą mergaitės paėmimo procedūrą atliko policijos pareigūnai Vaiko teisių apsaugos tarnybos leidimu. Ji patarė dėl detalesnės informacijos kreiptis į šią tarnybą.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Vaišvilaitė patvirtino, kad spalio 16 d. iš minėtos šeimos namų buvo paimta dukra, nes motina buvo neblaivi. J.Vaišvilaitė teigė, jog jų tarnybai minėta sugyventinių pora puikiai žinoma. Esą toje šeimoje vaiko auginimo sąlygos nepalankios, o nuolatinė mergaitės nepriežiūra privertė ieškoti laikinos globos.

– Jums tiesiog reikėtų nuvažiuoti ir pažiūrėti, kokios ten sąlygos. Tame name gyvena daug asocialių šeimų, kurios girtauja. Sunku net suskaičiuoti, kiek kartų nuo vaiko gimimo Daiva G. rasta neblaivi, – teigė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Pasak jos, vienintelis asmuo, galintis bent kiek pasirūpinti mergaite, yra jos tėvas, tačiau jo dažniausiai nėra namie, nes vyriškis daug dirba. Pasak pašnekovės, Daiva G. nerodanti jokios iniciatyvos susigrąžinti savo dukrą.

– Nuo to karto, kai mergaitė buvo paimta, dėl jos pasikalbėti buvo atėjęs tik Zenonas K. su savo broliu, o Daiva G. dėl dukros susigrąžinimo į mus nesikreipė nė karto, – kalbėjo J.Vaišvilaitė.

Pasak Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos, mažametė šiuo metu patikėta laikinai globai Puodžiuvių šeimynoje.

– Laikina globa reiškia, jog vaikas turi teisę sugrįžti į šeimą, jeigu tėvai susitvarkys buitį ir nebegirtaus, – kalbėjo J.Vaišvilaitė.

Ji informavo, kad pagal teisės aktus nuo tėvų atskirtam vaikui yra pirmenybė patekti pas globėjus, o tik jų nesant vaikas perduodamas vaikų globos namams. Pasak J.Vaišvilaitės, atsižvelgiant į tai, kad trys Daivos G. vaikai jau gyvena Puodžiuvių šeimynoje, jiems buvo pasiūlyta globoti ir ketvirtąją mergaitę, kad, augdami kartu, vaikai galėtų išsaugoti savo šeimos ryšius.

Tėvai mergaitę aplankė tik kartą

„Tauragės kurjerio“ korespondentės kalbintas J.Puodžiuvis teigė, kad aplankyti mergaitės jos tikrieji tėvai buvo užsukę tik vienintelį kartą.

– Buvo atvažiavę abu, bet jautėsi, jog motina dar su „kvapu“. Mergaitė net nenorėjo prie jos eiti, tiesė rankas į mane. Motina nepasidomėjo, kaip sekasi jos kitiems trims vaikams, nepanoro pamatyti, kaip jie pasikeitė per penkerius metus. Ji tik paklausė, ar mergaitei nereikia atvežti saldainių ir maisto, bet aš atsakiau, kad jai čia tikrai nieko netrūksta, ji viskuo aprūpinta, visų mylima, – pasakojo J.Puodžiuvis.

Vyras teigė, jog mergaitė į jų namus pateko apgailėtinos būklės, purvina, neprižiūrėta.

– Pirmą naktį ji praleido vaikų globos namuose. Darbuotojai sakė, kad tokios apleistos mergaitės jie dar nematę. Jos galvytėje buvo rasta netgi sukietėjusio purvo lopinėlių. Kai pateko pas mus, ji pasikeitė neatpažįstamai. Pamažu vaikas drąsėja, nori dėmesio ir meilės, – apie mergaitę kalbėjo vyras.

Jo teigimu, mažametė puikiai sutaria su savo dviem broliais ir seserimi. J.Puodžiuvis sakė, jog jiedu su žmona jau buvo nusprendę daugiau nepriimti globotinių, tačiau Vaiko teisių apsaugos tarnybai pasiūlius pagloboti mergaitę, kurios broliai ir sesuo jau auga jų šeimynoje, jie negalėję atsisakyti. 

Skaityti komentarus (34) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras