Ypatingiems žmonėms – ypatinga pagarba(1)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-01-24 06:37
Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Metų tauragiškiai: Linas Janušauskas, Gintarė Jonikaitė, Donatas Gimbutas, Agnė Gečaitė, Irena Narbutienė, Regina Daniulienė ir Jūratė Lazdauskienė, atsiėmusi Lindai ir Toniui Perez skirtą apdovanojimą. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Kultūros rūmuose surengtame iškilmingame vakare vėl, jau šeštą kartą, padėkojome tiems, kurie savo nuoširdžiu darbu, laimėjimais ar širdies gerumu nusipelnė pagarbos. Tie dažnai sunkiai pastebimi, bet ypatingi žmonės padaro mūsų gyvenimą geresnį, teisingesnį, įdomesnį ir turiningesnį, savo pavyzdžiu rodo, kad gyvenimas gali būti pripildytas prasmės. Vienas po kito kildami į sceną, su jauduliu balse tardami padėkos žodžius, jie privertė žiūrovus ne tik jaudintis kartu, bet ir didžiuotis savo miestu bei tikėti jo ateitimi. Šias ypatingas akimirkas jiems primins įteikti originalūs stiklo kubai.

Didžiuojamės, kad mūsų rengiami Metų tauragiškių rinkimai skaidrūs ir demokratiški. Visų nominacijų laureatus renka skaitytojai. Jų balsai internete, pasipylę jau pirmosiomis balsavimo minutėmis, per dvi savaites perkopė porą tūkstančių. Kas surinko daugiausia balsų, ir tapo nugalėtojais.

Pirmiausia renginio vedėjai Jolanta Kazlauskienė ir Laimonas Rimkus pristatė gausų muzikantų būrį – scenoje vos tilpusį jungtinį Tauragės ir Šilalės meno mokyklos kamerinį orkestrą, vadovaujamą Kornelijaus Pukinskio, ir talentingąją solistę Eveliną Sašenko. Vėliau prie jų prisijungė ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ bei tauragiškių mylimas dainininkas Liudas Mikalauskas. Visų jų atliekama muzika, išskirtiniai, ypatingo grožio kūriniai – Editos Piaf dainos, Vytauto Kernagio „Baltas paukštis“, „Himnas meilei“ ir kitos abejingų nepaliko.

Šilti vakaro vedėjų žodžiai, nuoširdūs nominacijas įteikusiųjų sveikinimai, sujaudinti laureatų balsai tariant padėkos žodžius, prasminga muzika ir jausmingos dainos – visa tai persipynė ir sukūrė ypatingą vientisą atmosferą – rodės, gerumas ir harmonija tvyro ore.

Jaunojo talento nominacija atiteko jaunajai smuikininkei Agnei Gečaitei. Apdovanojimą jai įteikė E.Sašenko. Sujaudinta mažoji muzikantė padėkojo tėveliams ir visiems, kurie už ją balsavo.  

Praėjusių metų Meniška siela tapo Gintarė Jonikaitė, kuriai apdovanojimą įteikė TEO Klaipėdos regiono direktorė Loreta Suodaitienė.

Pagalbos rankos nominacijoje skaitytojai pirmenybę atidavė Linui Janušauskui, vienam iš kilnios  Svajonių autobuso idėjos autorių. Jo dėka ne tik Tauragę, bet ir daugelį kitų Lietuvos miestų aplankė Svajonių autobusas, įgyvendinęs daugybę mažų ir didesnių svajonių. Apdovanojimą jam įteikė UAB „Televizijos komunikacijos“ vadovas Vilmantas Liorančas. Atsiimdamas apdovanojimą, L.Janušauskas prisipažino, kad labai jaudinasi, ir tik pasakė esąs dėkingas savo draugui Romui.

Donatas Gimbutas, Šv.Jokūbo keliu Ispanijoje nuėjęs 800 km, kad surinktų lėšų vaikų namams, įvertintas Metų pasiekimo apdovanojimu, kurį jam įteikė UAB „Molupis ir ko“ direktorius Arūnas Cibitis. Vaikinas tvirtino, kad neįveikiamų dalykų nėra – reikia tik labai norėti ir tikėti.

Kaip labiausiai savo profesijai atsidavusius žmones siūlėme pagerbti Tauragės sporto centro vedėją Gediminą Sakalauską, teismo medicinos ekspertą Antaną Gedminą, Tauragės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėją gydytoją Ireną Narbutienę, ilgametį teismo pirmininką Albiną Bazilių, bokso trenerį Giedrių Vaištarą ir lengvosios atletikos trenerį Aloyzą Šlepavičių. Nors visi be išimties be jokių abejonių verti šio vardo, Atsidavimo profesijai nominacija atiteko Irenai Narbutienei. Atsiimdama apdovanojimą, medikė sakė tiesiog dirbanti savo darbą ir siekianti, kad ir Tauragės moterys, ir jų vaikučiai būtų sveiki.

Pirmą kartą rinkome Metų seniūnaitį. Šis titulas atiteko Dauglaukio seniūnaitei Reginai Daniulienei, kuri, atsiimdama apdovanojimą, kuklinosi nieko ypatingo nenuveikusi, tik labai mylėjusi savo gimtąjį Dauglaukį.

Metų garbės laureato regalijos iškeliaus net į Jungtines Amerikos Valstijas, mat šis vardas atiteko Lindai ir Toniui Perezams, jau šeštus metus finansiškai remiantiems „Šaltinio“ progimnaziją, iš viso jai jau paaukojusius per pusę milijono litų. Apdovanojimą jiems perduosianti šios progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė pasakojo, kokie kilnūs ir šilti šie žmonės, ir prisipažino besidižiuojanti, kad teko garbė juos pažinti.

Šiemet  būta dar vienos naujovės – siūlėme tauragiškiams išrinkti Metų įvykį. Nors ir vertinta nevienareikšmiškai, Metų įvykiu tapo Pėsčiųjų tilto per Jūros upę statyba.

Visiems laureatams šį vakarą primins stiklo kubai su įrašytu nominacijos pavadinimu ir garbės  raštai. Visiems jiems įteiktos ir gėlių puokštės, o vakarui baigiantis visi laureatai apdovanoti ir didžiuliais suvenyriniais duonos kepalais.

Renginį rėmė TEO, „Apastata“, „Tauragės maistas“, „Molupis ir Ko“, „Televizijos komunikacijos“, „Wide Wings“, „Orchidėja“, „R sportas“, Autobusų parkas, „Reklamanija“. 

 

„Metų tauragiškis 2013“ balsavimo rezultatai

 

JAUNASIS TALENTAS: Agnė Gečaitė – 853, Vestina Neverdauskaitė – 433, Laimonas Gečas – 218, Kasparas Navickas – 528.

MENIŠKA SIELA: Gintarė Jonikaitė – 992, Anastazija Pečkaitienė – 230, Margarita Paukštaitienė – 623, Indra Uginčienė – 185.

PAGALBOS RANKA: Justė Steponaitytė – 282, Vygantas Šlionys –354, Sigitas Klymantas – 334, Kun. Karolis Petravičius – 474, Linas Janušauskas – 587.

METŲ PASIEKIMAS: Donatas Gimbutas – 877, Broliai Optai – 221, Saulius Bucius – 423, Antanas Venckus – 513.

ATSIDAVIMAS PROFESIJAI: Gediminas Sakalauskas – 253, Antanas Gedminas – 284, Irena Narbutienė – 658, Albinas Bazilius –  133, Giedrius Vaištaras – 472, Aloyzas Šlepavičius – 234.

METŲ SENIŪNAITIS: Algimantas Ramanauskas – 544, Irena Plauškienė – 526, Regina Daniulienė – 586, Albinas Stasiulis – 377.

METŲ GARBĖ: Jonas Nairanauskas – 561, Elena Bazinienė – 515, Kęstutis Šerpytis – 345,

Linda ir Tomis Perez – 613.

METŲ ĮVYKIS: Žygaičių bendruomenės kova prieš skalūnų gavybą – 739, Tauragės ir Rydštato bendradarbiavimo 20-metis – 153, Pėsčiųjų tilto per Jūrą statyba – 782, SMEG jubiliejus – 198, Uždraudimas žaisti renovuotame stadione – 162.

Internetu užpildytos 2007, redakcijoje – 27 anketos.

Nuotraukas žiūrėkite čia

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras