Į užkampį investuojami milijonai kelia abejonių(12)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-09-03 05:18

Pagramančio regioninio parko Lankytojų centras kyla nuošalioje vietoje, Ringių kaime. Renaldo Malycho nuotrauka

Mažonų seniūnijai priklausančiame Ringių kaime, buvusių fermų vietoje, už tris milijonus litų sparčiai kyla Pagramančio regioninio parko Lankytojų centras. Parko darbuotojai džiūgauja: netrukus jie lankytojus pakvies į naują ir gražų pastatą, ir pastatytas jis bus, anot jų, unikalioje vietoje – šalia Akmenos ir Jūros upių sankirtos. Tačiau būtent vieta ir kelia daugiausia diskusijų. Mat yra manančių kitaip – esą vieta tokiam centrui ten netinkama, iki jos nėra asfaltuoto kelio, ir didelė tikimybė, kad iš planuojamos jo veiklos išeis šnipštas.    

Darbai įsibėgėja

Ringių kaime sovietiniais laikais stovėjusios fermos buvo nugriautos, statybinis laužas susmulkintas ir panaudotas statybai.

Pastato statybos prasidėjo šių metų balandį, o lankytojams duris žadama atverti kitų metų kovą. Statybos vyksta sparčiai, netrukus jau bus dengiamas stogas – gegnės jau iškeltos.

Centras statomas vykdant „Saugomų teritorijų tvarkymo“ 3-ąjį projekto etapą. Centro statyboms skirta 2 mln. 900 tūkst. Lt. Darbus atlieka UAB „Apastata“.

Būsimajame lankytojų centre planuojama įkurdinti direkciją, įrengti pobūvių ir ekspozicijų sales.

Abejonės niekur nedingo

Jonas Samoška, Mažonų seniūnas, sakė, kad vieta Lankytojų centrui galėjo būti ir geresnė.

– Iš tiesų, dėl šio klausimo buvo įvairių nuomonių. Išreikšdami abejones, ar ta viena tinkama Lankytojų centrui, netgi rašėme raštą Saugomų teritorijų tarnybai. Mums buvo paaiškinta, kad vieta tinkama.

Tačiau seniūnas prisipažino ir dabar abejojąs, ar iš tiesų buvo verta Lankytojų centrą statyti tokiame užkampyje. Argumentų nemažai: ten nėra infrastruktūros, net normalaus kelio. Jį teks nutiesti, o tai kainuoja papildomus pinigus. Be to, kas jį prižiūrės? Juk jei jau ten bus laukiama lankytojų, tai ir kelias, ir šalikelės turi būti tvarkingos, o tai vargu ar įmanoma. O svarbiausia, kas žiemą jį valys?

– Iš tiesų manau, kad statyti Lankytojų centrą pačiame Pagramantyje būtų buvusi kur kas geresnė mintis. Ir patalpų jam būtų atsiradę, ir infrastruktūra yra, ir miestelis gražiai sutvarkytas. Čia jis sulauktų kur kas daugiau lankytojų, – sakė ūkiškai mąstantis seniūnas.

Tokiai nuomonei tvirtino pritariąs ir Seimo narys Darius Petrošius. Jis įsitikinęs, kad Pagramantis dėl daugelio priežasčių Lankytojų centrui būtų buvusi kur kas geresnė vieta.

– Pinigai nemaži, o vieta labai abejotina. Tačiau darbai vyksta, ir tik ateitis parodys, ar ši investicija buvo naudinga, ar ne, – įsitikinęs D.Petrošius.

Visą straipsnį skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (Nr. 65).

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras