Taikos sutartis – pro sukąstus dantis(19)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-08-12 15:00

Kol kas vis dar žaliuojančiame beveik 6 ha žemės sklype (nuotraukos viršuje dešinėje) yra suformuota per 40 sklypų gyvenamųjų namų statybai. Renaldo Malycho nuotrauka

Sklypų, kuriuos iš garbaus amžiaus tauragiškių įsigijo žinomi asmenys ir jų artimieji, istorijoje byloje padėtas taškas – Klaipėdos apygardos teisme pasirašyta taikos sutartis. Abi pusės jaučiasi nei laimėjusios, nei pralaimėjusios – visiems teko nuleisti savo principų kartelę. Galbūt dėl to, pasibaigus bylinėjimosi procesui, abi šalys tokios nekalbios ir nieko nenori komentuoti.

Bylos esmė 

Į teismą būrį tauragiškių buvo padavusi Ona Nausėdienė. Moteris 2005 metais pardavė beveik 6 hektarus žemės Dijanai Ažnienei, Rimutei Karbauskienei, Dariui Petrošiui ir Rokui Jancevičiui. Ši žemė yra Tauragės Rydštato gatvėje. Žemę įsigijusieji ir ją pardavusioji vieni kitiems priekaištų neturėjo iki 2012 metų, kai naujieji savininkai įsigytą žemę padalijo į 43 sklypus, skirtus individualių gyvenamųjų namų statybai. Ankstesni žemės valdytojai Ona ir Izidorius Nausėdai susizgribo žemę pardavę per pigiai – juk suskirsčius žemę sklypais jos vertė Tauragės mieste gali būti vertinama milijonais. Taip gimė ši civilinė byla – Nausėdos kreipėsi į teismą, kad su žemės pirkėjais sudaryta pirkimo ir pardavimo sutartis būtų anuliuota. Atsakovais, kuriuos O.Nausėdienė padavė į teismą, buvo įvardinti: Tauragės ir Pagėgių žemėtvarkos skyriaus vedėjo Ričardo Ažnos žmona Dijana, UAB Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Vaclovo Karbauskio žmona Rimutė, Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Arūno Jancevičiaus sūnus Rokas ir į Seimą išrinktas Darius Petrošius. Byloje figūruoja ir UAB Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojo Arūno Beišio sutuoktinės Angelės pavardė. Moteris sklypų bendrasavininke tapo 2009 metais.

Nieko nežino

Po to, kai Klaipėdos apygardos teisme tarp besibylinėjančiųjų buvo pasirašyta taikos sutartis, visi bylos dalyviai tarsi neteko kalbos dovanos – niekas nieko nenori komentuoti.

– Viską pavedžiau savo advokatui. Jis viską žino, o aš net nesidomėjau. Nenoriu ir neturiu tam laiko. Advokatas taip pat jums nieko negali sakyti, – leisdamas suprasti, kad daugiau šia tema nesidomėčiau, kalbėjo seimūnas D.Petrošius.

Vėliau kiek atlyžęs politikas pasakė, kad sklypą įsigijo kaip verslininkas, dar prieš tapdamas politiku. D.Petrošius garantavo, kad ieškovei pinigų niekas tikrai nemokėjo ir nemokės (nors iš  kalbos buvo galima suprasti, kad ieškovė kaip priemokos pageidavo solidžios sumos).

– Kreipkitės į A.Beišį – jis apie šią istoriją žino daugiau. Be to, mudu juk – bendrasavininkiai, – pokalbio pabaigoje pasiūlė parlamentaras.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje laikraščio versijoje (Nr. 60).

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras