Mirties gniaužtai jauno vyro tykojo prie atviro lango(14)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2014-08-12 14:56

Skaudi nelaimė praėjusį savaitgalį įvyko šiame pastate – Aurimas iškrito per vieną antrojo aukšto langų. Renaldo Malycho nuotrauka

Kartais likimo paspęsti spąstai mūsų tyko netikėčiausiose vietose. Saugodamiesi pavojingiausiose situacijose, instinktyvų budrumą užmirštame pačiu, atrodo, saugiausiu momentu. Praėjusio šeštadienio vakaras buvo lemtingas 27-erių metų tauragiškiui Aurimui Kazakevičiui. Į mirties gniaužtus jis pakliuvo paprasčiausio vakarėlio metu. Iškritusiam pro atvirą langą vaikinui lūžo kaklo slanksteliai, o po kelių dienų praleistų ligoninėje liepos 29-ąją  sustojo širdis. Nelaimingas nutikimas? Taip. Ar buvo galima išvengti mirtinų traumos pasekmių? Galbūt. Šiandien laidotuvėms besiruošiančius artimuosius kankina tik vienintelis klausimas – kur dingo VĮ Tauragės ligoninės dar šiais metais įsigytas reanimobilis? Į Klaipėdos universitetinės ligoninės operacinę Aurimas buvo gabenamas apie 6 val. – klaipėdiečių siųsta, o ne sava transporto priemone.

„Mirtis ištiko lygioje vietoje“

Kaip klostėsi skaudi istorija, sutiko papasakoti žuvusiojo tėtis Sigitas Kazakevičius. Dar du sūnus bei dukrą užauginęs vyras teigė dėl atžalos mirties kaltinantis tik patį likimą.

– Mirtis mano sūnų ištiko „lygioje vietoje“. Aurimas šeštadienio vakarą dalyvavo vakarėlyje, kuris vyko viename iš Švyturio gatvės jaunimo pamėgtų pastatų. Antrajame aukšte langai prasideda nuo pat grindų ir yra gal metro aukščio bei metro pločio. Tad stačias pro juos neiššoksi. Kaip pasakojo įvykio metu su Aurimu buvusi jo draugė, sūnus pasilenkė užsidėti ar užsirišti bato, atsitūpė, susvyravo ir iškrito pro vieną iš atvirų langų. Nors aukštis buvo nedidelis, kūno pozicija nusileidimo ant žemės metu buvo pražūtinga. Keista tik tai, jog kaip vėliau nustatė gydytojai, ne tik kaklo slanksteliai lūžo, bet buvo trūkusios ir abiejų kelių girnelės. Tačiau tai dabar jau nebesvarbu, – pasakojo S.Kazakevičius.

Vaikinas buvo pristatytas į Tauragės ligoninės priimamąjį, kuriame, kaip teigė Sigitas, jo sūnumi rūpinosi keturi gydytojai. Apžiūra ir tyrimai vyko pakankamai greitai bei sklandžiai. Ketvirtojo bei penktojo kaklo slankstelių lūžius patyręs Aurimas buvo sąmoningas, bendravo su šeima ir draugais. Pirmadienį pakalbintas vienas artimesnių jo bičiulių Andrius B. patvirtino, kad draugas iškart po traumos kartojo, kad viskas bus gerai, ir netgi valdė ranką.  Tačiau praėjus kiek daugiau nei valandai ėmė strigti jo kvėpavimas. Lūžę slanksteliai spaudė nervus, ėmė tinti apatinė smegenų dalis. Nuspręsta Aurimą kuo skubiau gabenti į Klaipėdą.

Reanimobilis atvažiavo po 4 val.

S.Kazakevičiaus teigimu, reanimobilis atvyko iš uostamiesčio. Ir vyko į Tauragę jis stebėtinai ilgai – apie 4 val.

– Juk su švyturėliais iš Klaipėdos galima atlėkti per valandą ar pusantros. Kai pasiteiravau reanimobilio vairuotojo, kur taip ilgai truko, šis atsakė, jog dabar – naktis (viskas vyko naktį iš liepos 26-osios į 27-ąją – aut. past.), o naktį reanimobilio komanda būna išsiskirsčiusi po namus. Kol visi susirenka, užtrunka. Be to, savaitgalį Klaipėdoje vyko Jūros šventė, tad kai kurios gatvės buvo uždarytos. Viskas susidėjo. Tebūnie. Tada iškilo kitas klausimas: kur dingo Tauragės ligoninės neseniai įsigytas reanimobilis? Pats dalyvavau jo pristatymo ceremonijoje, kurios metu džiaugtasi, kad nuo šiol nebereikės laukti, kol jis atvyks iš Klaipėdos bei Kauno – patys turėsime. Pasirodo, kai reikia – neturime. Buvo paaiškinta, jog reanimobilio nėra, tiksliau, jame nesukomplektuota visa reikalinga įranga, – klausimus kėlė Sigitas.

Jam pritarė ir žuvusiojo draugas Andrius B., teigdamas, jog gyvename XXI amžiuje, o Tauragė – ne kaimas, tad savame mieste turėtume gauti kokybiškesnę ir platesnio profilio pirminę pagalbą.

– Absurdas, jog neturime tinkamo reanimobilio, o klaipėdiečių automobilis važiavo net 4 val., – piktinosi vaikinas.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje Aurimui buvo atlikta operacija. Ar operavus anksčiau pasekmės galėjo būti ne tokios skaudžios?

– Aš ir pats to pasiteiravau gydytojo Klaipėdoje. Šis patvirtino, kad viskas jau buvo nulemta smūgio į žemę metu. Anksčiau ar vėliau jis būtų atvežtas, pasekmės būtų tos pačios. Žinote, Aurimas iki antradienio ryto buvo sąmoningas. Apgaulingai atrodė, kad viskas gerėja. Netgi buvome nutarę trečiadienį jį pervežti į Kauno klinikas. Tačiau dvi klinikinės mirtys planus sužlugdė... – apie kurį laiką žibėjusią viltį užsiminė S.Kazakevičius.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje laikraščio (Nr. 58) versijoje.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras