Keturkojai augintiniai iš miesto gujami naujomis taisyklėmis(22)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-07-23 13:00

Tokie ženklai jau stovi prie miesto parkų ir skverų. Renaldo Malycho nuotrauka

Neseniai Tauragės mieste atsiradę ženklai, draudžiantys vedžioti augintinius tam tikrose miesto vietose, sukėlė dvejopą gyventojų reakciją: vieni tvirtina, kad to reikėjo seniai, kiti stoja ginti savo keturkojų draugų interesus. Bene daugiausia diskusijų kelia klausimas, kur dėti savo augintinio paliktus kakučius. Juk laikantis visų įstatymų šunis reikėtų vedžioti tik tam skirtose aikštelėse, o jų „palikimą“ dėti į specialius konteinerius. Nei vieno, nei antro Tauragėje nėra. O štai draudžiamieji ženklai atsirado. 

Rekomenduoja, bet neturi ką

Tauragės rajono savivaldybės taryba yra ne kartą tvirtinusi Tauragės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisykles bei Gyvūnų laikymo Tauragės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisykles. Pastarosios ne kartą buvo keičiamos, pildomos. Paskutinįsyk šios taisyklės pakeistos pernai lapkritį. Jose rašoma, kad „Šunis rekomenduojama vedžioti savivaldybės administracijos įrengtose gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jos yra, kitais atvejais – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. (...) Daugiabučio namo bendrijos sprendimu savivaldybės paskirtoje prižiūrėti namo teritorijoje gali būti skirta kiemų teritorijos dalis gyvūnams šerti ir vedžioti (fiziologiniams poreikiams tenkinti). Už paskirtos teritorijos tvarką ir švarą atsakinga bendrija. Skirtoje aikštelėje turi būti konteineris kačių, šunų ekskrementams išmesti“.

Draudžia ne tik vedžioti

Ne kiekvienas tauragiškis žino, ką reiškia ne taip seniai Tauragės viešosiose vietose atsiradę ženklai, vaizduojantys šunį. Šio draudžiamojo ženklo reikšmė aprašyta minėtose taisyklėse, poskyryje „Draudžiamieji veiksmai“. Apvalus raudonais pakraščiais ženklas, kuriame pavaizduotas šuo, reiškia, kad toje teritorijoje draudžiama „vesti, neštis, eiti su gyvūnais, juos su savimi turėti“. Išimtis taikoma tik pareigūnų naudojamiems gyvūnams. Jau seniau įteisinta, kad gyvūnus draudžiama vedžioti mokyklų, vaikų darželių teritorijose, vaikų žaidimo aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose.

Vieni džiaugiasi, kiti pyksta

Tauragiškiai, išvydę ženklą, žymintį, jog vedžioti gyvūnus draudžiama, reaguoja skirtingai. Pavyzdžiui, „Tauragės kurjerio“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje žmonės svarsto, kad esant tokiems ženklams vaikščioti su katėmis galima, kiti teiraujasi, ar turi apeiti apie tokią teritoriją. Tačiau bene dažniausiai visi diskutuoja apie tai, rinkti ar nerinkti augintinų ekskrementus ir kur juos dėti surinkus. Mat cituotose rajono tarybos patvirtintose taisyklėse aiškiai pasakyta, kad šunis rekomenduojama vedžioti įrengtose gyvūnų vedžiojimo aikštelėse arba prie daugiabučių įrengtose aikštelėse, skirtose gyvūnams šerti ir vedžioti. Jeigu apie galiojančius draudimus dažnas bent viena ausimi yra girdėjęs, tai apie legalias augintinių vedžiojimo aikšteles, ko gero, negirdėjo niekas. Netgi tie, kurie tas taisykles patvirtino. O kadangi nėra aikštelių, nėra ir konteinerių ekskrementams rinkti....

Visą straipsnį galite perskaityti elektorninėje laikraščio versijoje.

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras