Tauragėje kuriasi dar vienas oreivių klubas(5)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-03-03 09:50

Aviacijos šventės Girininkų aerodrome pritraukia didelį būrį žiūrovų. Renaldo Malycho nuotrauka

Regis, skraidymu virš debesų užsikrečia vis daugiau tauragiškių. Atšilus orams Tauragės apylinkių padanges vėl ims raižyti ultralengvieji lėktuvėliai. Penktus metus Girininkų aerodrome veikiantis oreivių klubas šiemet turės konkurentą. Kalbama, kad dėl vienokių ar kitokių nesutarimų dabartinį klubą palikę senieji oreiviai įkūrė naują klubą.

 

Pradžia – daug žadanti

 

2009 metų gruodžio 4-ąją apie trisdešimt skraidymo mėgėjų susibūrė į Tauragės aeroklubą. „Tauragės kurjeris“ tada rašė, kad jo pirmininku išrinktas Edmundas Žilius, o klubo narius su lėktuvais nuosavame aerodrome Girininkų kaime priglaudė Kostas Bastakys – mėgėjas aviatorius, įsigijęs lėktuvų pakilimo taką ir pastatą, kurie kadaise tarnavo kolektyviniams ūkiams aptarnauti, ir kūręs privatų aerodromą. Tai paskatino į klubą burtis vietinius aviatorius. Aerodromas šiandieną turi visą reikalingą įrangą priimti nedidelius lėktuvus. Aviacijos mylėtojams tauragiškiams atsirado galimybė nevykstant kitur išmokti ne tik skraidyti, bet ir sėkmingai dalyvauti kituose miestuose vykstančiose varžybose. Oreivių klubas kartu su Kęsčių kaimo bendruomene laimėjo sunkią kovą teismuose su vėjo jėgainių statytojais, kurie planavo netoli Girininkų statyti vėjo jėgaines.

 

Viskas po senovei?

 

Paprašytas patvirtinti arba paneigti kalbas, kad nemažai aviatorių paliko Girininkų kaime įsikūrusį klubą ir įkūrė naują, K.Bastakys sakė, kad jokių permainų klube kol kas nėra.

– Pas mane narių nei sumažėjo, nei padaugėjo. Visi tie patys. Klubo veikla vyksta kaip numatyta, jokių pasikeitimų nėra. Dabar ruošiamės tokiam kaip ir skraidymo sezono atidarymui – nors iš tiesų jis visiškai neuždaromas, pavasarį, kai orai atšyla, apie kokį balandžio mėnesį, tradiciškai skraidymai suaktyvėja.

Gandus apie naujo klubo įkūrimą jis sakė girdėjęs, tačiau nieko daugiau apie jį pasakoti negalįs.

– Bet kokiu atveju, tik džiaugiuosi, kad įsikūrė dar vienas klubas, – sakė jis. – Kad oreivystės „bacila“ plinta, tai puiku. Populiarinti oreivystę ir buvo vienas mano tikslų steigiant klubą.

Tą patį patvirtino ir klubo vadovas E.Žilius. Pasak jo, klubo narių nei padaugėjo, nei sumažėjo, jo veikla irgi tokia pat. O gandų apie naują klubą jis teigė negirdėjęs.

 

„Tik gandai“

 

Dar vienas aistringas skraidymo mėgėjas, verslininkas Vytautas Gedminas, paklaustas apie permainas klube, buvo nekalbus, tačiau kategoriškas.

– Esu tame pačiame klube kaip ir buvau, niekas nepasikeitė, – trumpai atsakė jis. – Į jokį naują klubą stoti neketinu, mane viskas tenkina.

 

Buveinė – „Bangoje“

 

Tačiau vienas klubo narių patvirtino, kad naujas klubas įkurtas, ir jo nariais tapo dauguma „senųjų“ oreivių.

– Nors lėktuvus kai kurie dar laikome pas jį, iš tiesų jau priklausome kitam klubui, – kalbėjo vienas naujojo klubo narys, panorėjęs likti anonimu. – Neseniai įkurto klubo buveinė – „Bangos“ restorano patalpose, taigi ir apie klubą daugiau papasakoti galėtų Vytautas Kiminius.

Pastarasis patvirtino iš tiesų vadovaująs praėjusių metų gruodžio mėnesį įsteigtam oreivių klubui, kurio buveinė – Kranto g. 3A.

– Kol kas klube yra 7 nariai, – sakė V.Kiminius ir papasakojo, kad vieni yra atėję iš kito klubo, kiti – nauji, treti priklauso ir vienam, ir kitam klubui. To jokie įstatai nedraudžia. 

Galbūt kurti naują klubą privertė kokie nesklandumai senajame?

– Apie tai nieko pasakyti negaliu, kadangi anam klubui niekada nepriklausiau, – sakė verslininkas.

Paklaustas, kodėl prireikė kurti naują oreivių klubą, jei vienas jau yra, V.Kiminius pateikė palyginimą:

– Jūsų manymu, jei yra viena batų parduotuvė, tai kitos jau nereikia? Manau, kad pasirinkimas visada gerai.

Pasak V.Kiminiaus, tiesiog susirinko keletas bendraminčių, pasidalijo idėjomis ir įkūrė aeroklubą. Kur bazuosis oreivių lėktuvai, jis sakė dar negalįs konkrečiai atsakyti, tačiau apie tai jau mąstoma. Plačiau papasakoti apie klubo veiklą jis sakė galėsiąs gerokai vėliau, kai ta veikla įsibėgės.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras