Tauragiškius užsiutino žemių krūva(5)

Ieva LIORANČAITĖ | ieva@kurjeris.lt

2014-12-01 12:33

Tarp senojo miesto stadiono ir Juozo Statkaus automobilių saugojimo aikštelės kadaise vingiavo tauragiškių pramintas takas, ant kurio dabar stūkso neaišku kieno supiltas kalnas. Autorės nuotrauka

Tauragės rajono mero pavaduotojo broliu būti apsimoka – visai neseniai Juozui Statkui patikėta eiti vadybininko pareigas bendrovėje Tauragės butų ūkis, dar anksčiau, šiam vos paprašius, šalia pagrindinės miesto gatvės buvo suformuotas komercinės paskirties žemės sklypas, kurį vyras teigia įsigijęs aukciono metu. Tačiau sklype darosi ankšta – reikia plėsti nuosavą automobilių saugojimo aikštelę. Kieno sąskaita? Tauragiškiai kalba, kad valstybinės žemės. Jų teigimu, miesto centre, nepalikdamas praėjimo, kuriuo daugybę metų vaikščiojo aplinkiniai gyventojai, valdininko brolis susipylė kalną. Statys pilį? O valdininkai kol kas negali pasakyti, kieno šižemė.

 

Į mikrorajoną – tik perkopus kalną

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją užsukęs vyras piktinosi, kad prieš daugelį metų tauragiškių pramintas takelis, iš vienos pusės skiriantis Tauragės miesto senąjį stadioną, iš kitos – automobilių saugojimo aikštelę, prieš mėnesį tapo nepereinamas. Kažkas sumanė užpilti taką juodžemiu. Tauragiškis teigė žinąs, kieno tai darbas. Pirštas atsisuko į Tauragės vicemero Silverijaus Statkaus brolį Juozą Statkų.

– Šalia to tako yra Statkaus brolio automobilių aikštelė. Ir jis, norėdamas tą aikštelę plėsti, prieš mėnesį užpylė taką žemėmis, kad niekas nepraeitų, nors pagal projektą ten turėjo būti paliktas kelių metrų praėjimas. Dabar, jeigu nori patekti į mikrorajoną, turi lipti per kalną, – kalbėjo vyras.

Ant popieriaus lapo mikliai nubraižęs vietovę su pastatais, kad žurnalistei būtų lengviau įsivaizduoti situaciją, pašnekovas aiškino apie tako būtinybę miesto žmonėms, esą juo pats patogiausias maršrutas nukakti į miesto centrą tiems, kurie gyvena T.Ivanausko gatvėje ir aplink ją.

Vyras prasitarė visai neseniai pastebėjęs J.Statkų šioje vietoje ir mėginęs jį „paprotinti“.

– Prašiau jo, kad išlygintų kalną ir padarytų taką, bet jis tik atsakė, kad čia jo žemė, ir nieko nežinau. Be brolio žinios jis tokių dalykų nedarytų – per trumpos rankos, – pabrėždamas tvirtą J.Statkaus užnugarį, konstatavo vyras.

Žemė tai valstybinė, tai privati

Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus tikino, kad į jį dėl šio neva ne vietoje supilto žemių kalno niekas nesikreipė, tačiau pažadėjo išsiaiškinti, kam priklauso teritorija, kuria vingiuoja takas.

– Jam (Juozui Statkui – red.) nepriskirta. Tarp vienos valdos ir kitos yra septyni metrai valstybinės žemės, – informavo administracijos direktorius.

Paklaustas, ar takas buvo užverstas žemėmis Juozo Statkaus iniciatyva, A.Mosėjus sakė negalintis taip teigti, kol nepasidomėjo išsamiau. Anot A.Mosėjaus, jis kartu su seniūnu Virginijumi Žiliumi išsiaiškins, kas galėjo taip savivaliauti valstybinėje teritorijoje.

Tačiau kitą dieną A.Mosėjus teigė suklydęs. Pasak jo, žmonių pramintas takas – nelegalus, o J.Statkaus privati valda, kurią jis įsigijo šių metų pavasarį, tęsiasi iki pat stadiono. Savivaldybės administracijos vadovas žurnalistei patarė konsultuotis su Geodezijos ir GIS skyriaus vedėju Tadu Paupariu.

– Projekte matau tik takelį, jokio kalno. Tarp sklypų yra septyni metrai valstybinės žemės. Juozui Statkui priklauso 10 arų sklypas, – dėstė T.Pauparis.

Jis teigė negalintis pasakyti, kurioje vietoje supiltos žemės – privačioje ar valstybinėje, tačiau einant link garažų praėjimo nėra.

J.Statkus: „Jokio tako ten nėra, kas supylė kalną – nežinau“

Susisiekus su UAB Tauragės butų ūkis vadybininku J.Statkumi, iš pradžių pokalbis vyko sklandžiai, o vėliau pasipylė „klausimas į klausimą“ maratonas.

– Ten mano nuosava žemė. Įsigijau ją per žemėtvarką, buvo paskelbtas aukcionas, ten suformuotas sklypas. Projekte nėra jokių takų, nesuprantu, apie ką jūs kalbat, – tvirtino J.Statkus.

Paklaustas, ar žmonės anksčiau vaikščiojo palei stadioną pramintu taku, jis sakė, kad žmonės ir vaikščiojo, ir tvoras jam laužė. Tai gal ir kalnas buvo supiltas, kad praeiviai nemarširuotų pirmyn atgal taku, kurio, pasak J.Statkaus, nėra?

– Koks kalnas? Aš nieko nežinau, – atkirto vyras.

Netrukus J.Statkus prisiminė, kad tai padarė traktorius. Paklaustas, kas vairavo traktorių, patikino nežinąs.

– Ar jums tos žemės maišo? – klausė žurnalistės J.Statkus.

Už kiek pirko, neatskleidžia

Vakar susisiekus su Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos Tauragės ir Pagėgių  skyriaus vedėjo pavaduotoja Reda Lukavičiene, ši atsisakė komentuoti, už kiek J.Statkus įsigijo valstybinės žemės sklypą ir kiek paskelbto aukciono metu dalyvavo norinčiųjų jį įsigyti, motyvuodama tuo, kad bendrauti su žurnalistais galima tik per atstovę spaudai, dirbančią Vilniuje. NŽT Vidaus audito skyriaus patarėja Inga Čiuberkytė paprašė atsiųsti klausimus raštu ir priminė, kad atsakyti į juos pagal įstatymą tarnyba teisę turi ne iškart – per dieną.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras