Šešėlio gaudynės – ir tauragiškių namuose(24)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-04-10 10:52
Renaldo Malycho nuotrauka

Pareigūnai, liudytojos teigimu, to, ko ieškojo, nerado. Renaldo Malycho nuotrauka

Per paskutinius keletą metų nieko nebestebina priemonės, kuriomis valdžios struktūros „tempia į dienos šviesą“ šešėlyje uždirbtus pinigus. Kartais to šešėlio paieškos gyventojus stumia į visišką neviltį, kartais, ko gero, pasiteisina. Vienas toks „šešėlio“ grabaliojimas vyko Tauragėje praėjusią savaitę.

Šeima, kurios namuose pareigūnai atliko kratas, Tauragėje puikiai žinoma. Kadangi tyrimas tik įsibėgėja, savaime suprantama, atskleisti jokių duomenų apie įtariamuosius ar apie tyrimo eigą negalime.

Moteris, kuri save pristato tik kaip šių įvykių liudytoja, pasakojo, kad nekviesti svečiai turėjo leidimus atlikti kratą.

– Nežinau, ko tiksliai jie tikėjosi, ką norėjo rasti. Bet nieko nerado: nei pinigų, nei aukso, nei brangenybių, nei kitų vertybių. Išvertė trijų asmenų namus. Tiesa, aptiko šiokių tokių popierių. Dar supratau, kad kažkam neįtinka tai, kad prieš 10 metų nusipirkau vieną pastatą Tauragės mieste. Vėl tikrina, ar jis įsigytas teisėtai. Bet tai jau du kartus buvo patikrinta. Prieš ketverius metus tokį patikrinimą atliko Tauragės mokesčių inspektoriai, o prieš metus – inspektoriai iš Klaipėdos. Kiek aš suprantu, visi dokumentai yra tvarkingi. Nebenoriu nieko, viskas atsibodo. Nuėjau į bažnyčią, mišias užsisakiau, kad piktavaliai atstotų. O šiaip, kai viskas vėl pasibaigs, žadu viską parduoti ir mauti iš Lietuvos. Ar man ne gana? Juk galėčiau ramiai gyventi kur nors Floridoje. Žinokit, pavargau, – vakar komentavo susidariusią padėtį žinoma tauragiškė.

„Šiokie tokie“ popieriai, apie kuriuos kalbėjo moteris, manoma, galėjo būti iš žmonių paimti paskolos rašteliai.

Ta pati tauragiškė prieš kurį laiką kreipėsi į policiją dėl šmeižimo vienoje interneto svetainėje. Tyrimas buvo nutrauktas, o praėjusią savaitę atkakli tauragiškė kreipėsi į Tauragės prokuratūrą, kad ikiteisminis tyrimas būtų atnaujintas.

Vakar kalbinta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gintarė Paulauskienė sakė, kad nieko panašaus komisariato pareigūnai neatlieka:

– Jeigu toks tyrimas būtų pradėtas, būtume informavę įvykių suvestinėje.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės vyriausiasis prokuroras Gražvydas Žebelys sakė beveik tą patį – apie tokias kratas jis išgirdo pirmą kartą.

– Jeigu įvardintiems asmenims reiškiami įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo, krėsti įtariamųjų namus galėjo Klaipėdos apygardos prokuratūros Specializuotasis skyrius arba Finansinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai. Sunku ką nors komentuoti, nes išgirdau apie tai tik dabar.

Pakeistas LR Baudžiamojo kodekso straipsnis dėl neteisėto praturtėjimo įsigaliojo vos prieš porą savaičių – kovo 25 d. „Kas turėjo nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL vertės turtą, žinodamas arba turėdamas ir galėdamas žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų“.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė Palmira Martinkienė situacijos negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti.

Skaityti komentarus (24) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras