Už informaciją apie vagystę – šimtatūkstantinė premija(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-02-25 16:02
Renaldo Malycho nuotrauka

Ar „atmerks“ savo vitrinas juvelyrinių dirbinių parduotuvė „Feniksas“ ir kada tai nutiks, dar neskelbiama. Renaldo Malycho nuotrauka

Šių metų pradžioje įvykdyta viena stambiausių vagysčių vis dar palieka aibę neatsakytų klausimų. Vieną sausio savaitgalį apšvarintos juvelyrinių dirbinių parduotuvės „Feniksas“ savininkai šiandien už vertingą informaciją, kuri padėtų išaiškinti parduotuvės apiplėšimą, siūlo 100 000 litų atlygį.

 

„Dar nekalbėsiu“

Parduotuvės vadovė Loreta Milkintienė kalbėtis su žurnalistais kategoriškai atsisakė:

– Supraskite, mums uždrausta kalbėti. Kada galėsime kalbėti, tada apie šį įvykį papasakosiu, – sakė moteris.

Ji nesutiko atsakyti ir į klausimą, kas paskatino į visuomenę kreiptis su tokiu prašymu, tad klausimai apie žalos ir siūlomo atlygio dydžių atitikmenis atsimušė lyg žirniai į sieną – nuo komentarų ji susilaikė.

– Skelbiame tiek, kiek galime skelbti. Ir nė vieno sakinio daugiau, – leisdama suprasti, kad pokalbis baigtas, sakė Loreta.

Skelbimą vietos spaudai išplatinusi Tauragės verslininkė už vertingą informaciją ne tik siūlo įspūdingą pinigų sumą. „Fenikso“ savininkai informatoriui žada konfidencialumą.

Tiriamos įvairios versijos

Per nepilnus metus juvelyrinių dirbinių parduotuvė „Feniksas“ Tauragėje buvo apvogta antrą kartą. Pirmąsyk nuostolio parduotuvė neturėjo, nes vagį pavyko sulaikyti vietoje, antrą kartą situacija kardinaliai priešinga: plėšikai išnešė kone viską.

Vagystė juvelyrinėje parduotuvėje pastebėta po savaitgalio – pirmadienio rytą (sausio 7 d.). Tada spėliota ir svarstytos pačios įvairiausios galimos nusikaltimo versijos, neatmesta ir vagystės inscenizacijos versija. Mat „Fenikso“ savininkai artimais ryšiais susiję su Lietuvoje garsiu tauragiškiu Arūnu Pukeliu, pravarde Švinius.

„Kokie turėjo būti naivūs šie vagys, jeigu kišo galvą į Šviniaus šeimos verslą?“ – stebėjosi ne vienas tauragiškis.

Tauragėje tokios vagystės iki šiol nebuvo

Po vagystės kalbinti ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės turto vagystės pradėję policijos pareigūnai nebuvo kalbūs. Pavyko sužinoti, kad vagys savo užmačioms įgyvendinti laiko turėjo į valias: nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio ryto. Nuo gatvės praeivių juos saugojo aklinai uždarytos apsauginės žaliuzės, o į „Fenikso“ patalpas buvo patekta išardžius koridoriaus sieną iš kiemo pusės įėjimo. Kodėl nesuveikė arba kodėl tinkamai nesureagavo apsaugos įmonės „Tausauga“ įranga bei darbuotojai, kėlė dar daugiau mįslių. Tąsyk kalbintas „Tausaugos“ vadovas Alfonsas Zaleckis neslėpė, kad tokios vagystės, tokio masto ir tokio plėšimo metodo jo darbo praktikoje dar nebuvo.

Įtariamųjų nebuvo ir nėra

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aurimas Banys nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios laikosi pareigūnams įprastos tvarkos – kol vyksta tyrimas, įvykio detalių nekomentuoja. Tuoj po įvykio pareigūnas minėjo, kad tyrimas vyksta labai intensyviai, kad šį nusikaltimą išaiškinti yra mestos didelės policijos pajėgos. Tąsyk pašnekovas neslėpė – šįkart kalbama ne šiaip apie didelės vertės turto vagystę, o apie ypač didelės vertės. Tačiau nei sausio mėnesį, nei dabar, po vagystės praėjus daugiau nei mėnesiui, nusikaltimą tiriantys pareigūnai įtariamųjų nesurado.

– Įtariamųjų kol kas nėra, niekam įtarimai dėl šios vagystės dar nepareikšti. Tačiau pareigūnai tiria visas įmanomas versijas, – A.Banio žodžius spaudai perdavė komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras