„Teisinga“ partija pučiasi kaip ant mielių(34)

Birutė SLAVINSKIENĖ, Renaldas MALYCHAS

2013-02-04 15:45
Renaldo Malycho nuotrauka

Į socdemų partiją verčiami stoti ir kitokių politinių pažiūrų žmonės. Renaldo Malycho nuotrauka

Vis daugiau Savivaldybei pavaldžių įmonių ir įstaigų vadovų tampa rajoną valdančios Socialdemokratų partijos nariais – net ir tie, kurie anksčiau priklausė kitoms politinėms jėgoms. Socialdemokratų ideologija tapo patraukli jau didžiajai daliai švietimo įstaigų vadovų. Todėl neatsitiktinai redakciją pasiekė kalbos, jog Tauragės vaikų ir jaunimo sporto mokyklos darbuotojams tenka net ir nenoromis stoti į „teisingą“ partiją, jei jie nori išsaugoti darbo vietas.

 

Pažiūras pakeitė ir paskutiniai mohikanai

Dar visai neseniai, pernai rugsėjį, Socialdemokratų partijos Tauragės skyriaus gretas papildė Žalgirių gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė, dar neseniai buvusi Liberalų ir centro sąjungos nare, kiek anksčiau – ir buvusi konservatorė Jūratė Lazdauskienė, „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorė.

Tada pakalbinti „paskutiniai mohikanai“ švietimo sistemoje Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Misiūnas ir Tarailių pagrindinės mokyklos direktorius Remigijus Masteika, Liberalų ir centro sąjungos nariai, tvirtino keisti pažiūrų neketiną.

Jie abu sakė raginimų stoti į Socialdemokratų partijos gretas negirdėję.

Šviežias kraujas

Tačiau nepraėjo nė keturi mėnesiai, ir LSDP Tauragės rajono skyriaus išplėstinio tarybos posėdžio, surengto sausio 28-ąją, metu partijos gretas papildė 15 naujų narių. Tarp jų – trijų mokyklų vadovai: Tauragės M.Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius V.Misiūnas, Tarailių pagrindinės mokyklos direktorius R.Masteika ir Skaudvilės gimnazijos vadovė Ona Sungailienė. Kiek švietimo įstaigų vadovų liko apolitiški ar priklauso kitai partijai, galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. To tikriausiai mūsų rajone nėra buvę nuo nepriklausomybės atgavimo.

Kaip informavo skyriaus atsakingoji sekretorė Aldona Kliunkienė, iki šiol socialdemokratų Tauragės rajono skyriuje buvo 640 narių. Jų skaičius, pasak A.Klinkienės, nuolat auga – per kiekvieną tarybos posėdį į partiją priimama apie 15–20 naujų narių.

– Tačiau nemanykite, kad priimame į partiją visus norinčius. Stojant į LSDP reikia pateikti dvi rekomendacijas, o jas duoti gali tik išbuvusieji partijoje bent metus.

Paklausta, ar daug tarp naujų narių pedagogų, trenerių, A.Kliunkienė sakė esanti namuose ir sąrašų su savimi neturinti. Tačiau netrukus tarstelėjo sąraše matanti Adakavo mokyklos mokytojos pavardę.

– Pas mus visi nariai labai vertinami ir vienodai svarbūs, nepriklausomai nuo jų profesijos, – tvirtino ji.

Pas socdemus prašosi ir skyriaus pirmininkas?

Redakciją pasiekė informacija, kad Liberalų ir centro sąjungos Tauragės skyriaus narius, perbėgusius pas socdemus, vejasi ir skyriaus pirmininkas Vidas Bičkus. Nusistebėjęs, koks jis visiems įdomus, V.Bičkus tokias kalbas paneigė.

– Man keista, kad kažkam kyla tokių minčių. Jau esu sakęs ir galiu dar pakartoti, kad kovo 2-ąją šaukiamas mūsų partijos suvažiavimas. Ketinu jame dalyvauti, o paskui, pamatęs, kokia kryptimi sukama, apsispręsti. Jei manęs partijos politika netenkins, priimsiu savo sprendimą.

Dėl to, kad Liberalų ir centro sąjunga „nukraujuoja“ – vis daugiau ją paliekančių, skyriaus pirmininkas galvos nesuka:

– Gyvename laisvoje šalyje, kiekvienas žmogus turi savo pažiūras. Natūralu, kad jos keičiasi, patrauklesnės tampa kitos idėjos, ir žmogus keičia partiją. Nematau čia nieko blogo.

V.Bičkus yra Savivaldybės tarybos narys. Jei jis pereitų pas socdemus, pastarųjų taryboje jau būtų 11. Ką apie tai mano tarybos opozicija? Galbūt priglausti beišsivaikštančios partijos narius ketina Liberalų sąjūdis, juo labiau kad šių politinių jėgų ideologija panaši? Tarybos narys Linas Stankus, priklausantis Liberalų sąjūdžiui, teigė kol kas nenorįs nieko komentuoti, tačiau pripažino, kad su Liberalų ir centro partijos nariais V.Bičkumi, Iveta Skurvydiene ir Sigitu Mičiuliu ne kartą kalbėta, jie esą simpatizuoja Liberalų sąjūdžiui.

– Tikiuosi, kad sveikas protas nugalės. Taip ir parašykit, – sakė L.Stankus.  

Partija garantuoja ramybę

Redakciją pasiekė informacija, kad socialdemokratų partijos narių sparčiai daugėja ir Tauragės rajono vaikų ir jaunių sporto mokykloje. Pakalbinti keletas darbuotojų neneigė, kad tokia tendencija yra, ir šiuo metu mokyklos kolektyvas suskirstytas į „savus“ ir „anuos kitus“.

– Tai, kas dabar vyksta direktoriaus iniciatyva, yra visiškas absurdas. Mainais už įstojimą į socdemų partiją yra garantuojama ramybė, neva atlaidžiau bus žiūrima į darbinius rezultatus, o už lojalumą galima gauti papildomų valandų, kas garantuoja didesnį atlyginimą. Man nesuprantama, kodėl žiūrima ne į kompetenciją, pasiektus rezultatus, bet į partinę priklausomybę. Negi tik tiek esame verti? – piktinosi anonimu likti panorėjęs vienas Sporto mokyklos darbuotojas.

Pasak jo, direktorius giriasi surinkęs daugiausiai šią mokymo įstaigą lankančių vaikų, bet tie vaikai tik sąrašuose, o realybė kur kas kuklesnė.

– Pastaruoju metu savo pavaduotojoms užduoda aibę nesąmoningų ir bereikalingų darbų vien tam, kad sudarytų įvaizdį, jog jos nespėja, ir turėtų pretekstą įkurti dar vieną etatą. Mokyklos internetiniame puslapyje skelbimas apie sekretorės paieškas yra tik fikcija ir noras pasirodyti skaidriam, o iš tikrųjų jau senokai žinoma, kas tą vietą užims, – kalbėjo kitas pašnekovas.  

„Partiškumas – nesvarbus“

Socialdemokratas įstaigos direktorius Audrius Bitinas išsakytus priekaištus paneigė.

– Socialdemokratų Sporto mokykloje nemažai dirbo ir iki man ateinant vadovauti. Gal vienas kitas ir įstojo, tačiau pas mus dirba daug ir kitų partijų narių – yra ir konservatorių, ir Darbo partijos, ir Liberalų ir centro sąjungos narių. Dabar gal maždaug pusė kolektyvo – socialdemokratai, – sakė A.Bitinas.

Tačiau, pasak jo, Sporto mokykla – ugdymo įstaiga, partiškumas čia visai nesvarbus. A.Bitinas tvirtino nekreipiąs į tai absoliučiai jokio dėmesio.

Beje, šiomis dienomis Sporto mokykloje sukurtas naujas etatas – sekretorės. A.Bitinas griežtai paneigė, kad renkantis darbuotoją bus kreipiamas dėmesys į partinę priklausomybę. 

– Sekretorės mums seniai reikėjo – įstaiga didelė, viena iš penkių didžiausių respublikoje, o tvarkyti raštvedybos iki šiol nebuvo kam. Nors turėjau teisę priimti darbuotoją savo nuožiūra, neskelbdamas jokio konkurso, pasielgiau kitaip – įdėjau skelbimą į Sporto mokyklos internetinį puslapį, kadangi noriu išsirinkti tikrai gerą darbuotoją, – tvirtino direktorius.

Skaityti komentarus (34) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras