Lauksargiai praėjusį savaitgalį liko be vandens (8)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2013-02-07 12:42
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Eduardas Anulis, „Tauragės vandenų“ direktorius, pripažino, jog negalėję patekti į pastatą avarijos likviduoti atvykę brigados vyrai nutarė palaukti, kol jiems bus atvežtas raktas. Autorės nuotrauka

Praėjusį sekmadienį redakciją pasiekęs pagalbos šauksmas iš Lauksargių privertė sunerimti. Paskambinusi moteris teigė, kad jau trečia diena miestelis yra be vandens, o bendrovės „Tauragės vandenys“ Kaimo vandens tiekimo tarnyba, neradusi gedimo priežasties, nutarė darbus atidėti iki pirmadienio.

– Padėkite bent jūs. Su darbininkais susitarti nepavyko. Pakrapštę keletą valandų, jie darbus sekmadienį baigė. O mums vaikus ryt reikės leisti į mokyklą, patiems į darbus važiuoti, o vandens nėra, – liejo apmaudą paskambinusi moteris.

 

„Užsuko vandenį ir išvažiavo“

Lauksargių gyventojai pasakojo, kad vanduo iš čiaupo prieš dingdamas prasčiau ėmė bėgti penktadienį. „Tauragės vandenų“ brigada ieškoti avarijos vietos atvyko tą pačią dieną. Įtardami, jog avarija gali būti įvykusi šiuo metu iš dalies nenaudojamame pastate, tarnybos vyrai užsuko į jo pirmajame aukšte veikiančią parduotuvę. Pardavėja tarnybos atstovams nurodė  prieš keletą mėnesių veikusio restorano „Mažoji Gruzija“ atstovų telefono numerį.

Vidmantas Augutis, Kaimo vandens tiekimo tarnybos viršininkas, susisiekęs su vienu buvusio restorano savininkų, pranešė apie įtariamą avariją. Jis „Tauragės vandenų“ atstovui atsakė iš Klaipėdos į Tauragę grįšiąs tik po trijų dienų, tada ir atvešiąs pastato raktą.

Pasak V.Augučio, sušalęs vanduo susprogdino vamzdį, o atitirpęs užliejo rūsį ir sutrikdė vandens tiekimą miesteliui.

Susisiekus su tikruoju pastato savininku Giedriumi Stanevičiumi šis teigė, kad šiuo atveju buvo tiesiog nesusikalbėta.

– Vandentiekininkai užsuko miesteliui vandenį ir išvažiavo namo. Jiems buvo paaiškinta, kad nuomininkai atvyks po trijų dienų, – sakė jis.

Kaip mat rado

„Tauragės vandenų“ atstovai avarijos paieškas tęsė ir šeštadienį. V.Augutis sako, jog brigada kvietė ekskavatorių ir kasė aplink vandens bokštą, tikrino kanalizaciją. Vėliau paieškas nutraukę dėl tamsos. Sekmadienį, anot pašnekovo, vandens tiekimas buvo atnaujintas Lauksargių senelių globos namams ir daliai miestelio, kitiems atgabenta autocisterna vandens.

Reikalai kaip mat pasitaisė pirmadienį pradėjus domėtis žurnalistams. Brigados vyrai, nebelaukdami, kol gruzinai atveš raktą, padedant seniūnui Jonui Gedminui į pastatą pateko per rūsį, likvidavo avariją ir atstatė miesteliui vandens tiekimą.

Nenorėjo „veržtis“

Miestelyje sklandančias kalbas, kad vyrai iš tiesų buvo radę avarijos vietą dar penktadienį, o visi darbai savaitgalį buvo vykdomi tik dėl akių, „Tauragės vandenų“ direktorius paneigė. Tačiau prispirtas atsakyti, ar negavus rakto buvo nutarta tiesiog užsukti vandenį ir laukti pirmadienio, pašnekovas prisipažino:

– O kaip kitaip darysi. Juk neturime teisės veržtis į svetimas patalpas, – sakė E.Anulis.

Kaltę verčia... penktadieniui

Rodos, viso to nebūtų prireikę, jei už avarijos likvidavimą atsakinga tarnyba būtų paskambinusi tikriesiems pastato savininkams, kurie juos būtų į vidų įleidę dar penktadienį. Tačiau avarijos su brigada atvykęs likviduoti „Tauragės vandenų“ Kaimo vandens tiekimo tarnybos viršininkas V.Augutis apie tikruosius savininkus teigė nežinojęs.

– Santechnikai – ne vadybininkai, jie paklausė moterėlių iš parduotuvės, kas gali įleisti į pastatą, šios atsakė, kad gruzinai. Nei jie, nei jos nesuko galvos, kad savininkai kiti. Kita vertus, sutartis su „Tauragės vandenimis“ yra sudarę gruzinai, dėl to brigada galėjo pamanyti, kad tik jie gali įleisti į pastatą, – tai, kodėl Kaimo vandens tiekimo tarnyba dėl rakto nesikreipė į jį, svarstė pastato savininkas G.Stanevičius.

Pašnekovas sakė dar prieš mėnesį bendravęs su „Tauragės vandenų“ administracija dėl to paties pastato santechnikos darbų, tačiau V.Augučio žinios apie pastato tikruosius savininkus nepasiekė.

Apie tai užsiminus E.Anuliui šis teisinosi, kad penktadienį pranešimas buvo gautas jau po darbo valandų, ir tarnybos vadovas negalėjo prieiti prie įstaigos kompiuteriuose laikomų duomenų apie vartotojus ir sužinoti tikrųjų pastato savininkų kontaktų.

Pakalbintas Gela Getsadze sakė, kad pastatas yra paruoštas atiduoti šeimininkams ir vandens tiekimas jame yra užsuktas.

– Pas mus joks vanduo niekur nebėgo, problema yra kitoje rūsio dalyje, ir vandentiekininkai apie tai žinojo, tačiau nieko nedarė, – sakė G.Getsadze.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras