Vytauto stadiono veja tapo pajuokos objektu(7)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2013-07-15 15:02
Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės rajono meras Pranas Petrošius neatmeta galimybės visų peikiamą, taip ir neprigijusią Vytauto stadiono veją pakeisti dirbtine danga. Renaldo Malycho nuotrauka

Milijoninės lėšos sudėtos į atnaujintą Vytauto stadioną, tačiau jo veja vėl tapo Lietuvos futbolo specialistų pajuokos objektu. Po kiekvienų namuose žaistų rungtynių iš „Tauro“ varžovų stovyklos nuvilnijančios priekaištų bangos tapo tarsi savaime suprantamu dalyku. Galiausiai kalbos apie dirvoną primenančią veją, kurioje nebedygsta net piktžolės, pasiekė ir Lietuvos futbolo federaciją (LFF). Pastaroji Tauragės rajono savivaldybei suskubo išsiųsti įspėjamąjį raštą. Jei nebus susirūpinta veja, Vytauto stadione rungtynės nebevyks. Tauragės valdininkija rinkosi į pasitarimą, kurio metu Tauragės rajono meras Pranas Petrošius netgi užsiminė apie galimybę keisti viską kardinaliai – patiesti Vytauto stadione dirbtinę dangą.

 

Žolės kaip nėra, taip nėra

Tauragės rajono savivaldybės administraciją neseniai pasiekė LFF raštas, kuriame siūloma susirūpinti sportininkų sveikatai grėsme virtusia Vytauto stadiono veja. Į raštą suskubta reaguoti.

– Antradienį Tauragės rajono meras P.Petrošius, vicemeras Silverijus Statkus, administracijos direktorius Algirdas Mosėjus bei „Tauro“ klubo atstovas Jaunutis Šetkus susitiko Vytauto stadione. Apžiūrėję veją, vyrai vienbalsiai nutarė, jog ji netinkama organizuoti varžybas. Meras netgi išsakė mintį įrengti stadione dirbtinę dangą, – teigė už stadiono priežiūrą atsakingas Sporto centro darbuotojas Egidijus Katauskas.

Vyras prisipažino, jog atgaivinti niekaip nenorinčią prigyti veją bandoma visais būdais. Tačiau pastangos bergždžios.

– Neauga ji, ir viskas. Tręšiame, laistome – nieko. Žinoma, ir laistymas laistymui nelygus. Nors įsigijome naujų laistymo žarnų purkštukų, vandens padavimo spaudimas yra per mažas. Ketinu kreiptis į vieną Marijampolės apželdinimo įmonę – gal iš jos gausime kokių patarimų, – teigė E.Katauskas.

Paklaustas, kiek lėšų per mėnesį vejos priežiūrai skiria Tauragės rajono savivaldybė, vyras atsakė negalįs pasakyti.

– Kiek prašau, tiek gaunu. Tikslios sumos nežinau, – atsakė E.Katauskas.

Įpareigojo pasitempti

Paklaustas, kas paskatino griežtai susidomėti Tauragės Vytauto stadiono veja, LFF Klubų licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis atsakė, gavęs signalų iš LFF Varžybų vykdymo skyriaus.

– Raštą Tauragės rajono savivaldybei išsiuntėme prieš keletą savaičių. Po paskutinių Vytauto stadione žaistų rungtynių iš jas stebėjusių inspektorių sulaukėme pastabų dėl ypatingai prastos vejos būklės. Nutarėme Tauragės rajono valdininkiją įpareigoti iki artimiausių varžybų pagerinti vejos būklę, – teigė L.Zibolis.

Anot jo, sportininkai aikštėje turi jaustis saugiai.

– Stebėsime, ar per tą laiką bus pademonstruotos kokios nors pastangos. Rugpjūčio mėnesį gavę papildomos informacijos spręsime, ką daryti toliau. Jei niekas nesikeis, „Tauro“ komanda bus priversta ieškotis kitos „namų aikštės“, – verdiktą pateikė LFF atstovas.

Padaryta daug klaidų

Tauragės rajono meras P.Petrošius prisipažino su LFF raštu susipažinęs pirmadienį.

– Sukvietėme komisiją ir sprendėme, ką daryti. Apžiūrėję Vytauto stadiono veją nutarėme kontaktuoti su kitų futbolo klubų, kurių stadionų žolė yra geresnė, administracijomis. Prašysime jų pagalbos. Pats esu įgijęs agronomo specialybę, tad turiu šiokių tokių žinių. Mano nuomone, reikia sulaukti rudens ir imtis darbų iš pagrindų. Be cheminių medžiagų panaudojimo nieko nebus. Reikia apdirbti žemę, atsėti žolę, – teigė Tauragės rajono meras.

Anot jo, tai, kad šiuo metu turime prastą veją, nulėmė dar stadiono atnaujinimo konkursas.

– Nieko nereikia tikėtis, kai konkursą laimi žemiausią kainą pasiūlęs rangovas. Pastarasis atgabeno prastos kokybės žemę. Be to, savu laiku nebuvo įrengta ir melioracija. Generalinis rangovas įvėlė nemažai klaidų ir dingo. Reikia keisti veją, o atsakingo už jos pakeitimą nėra. Generalinio rangovo pats ieškojau tris kartus. Su praktiškai bankrutavusia įmone susisiekti nepavyko, – nuogąstavo meras.

Pastarasis pasidžiaugė tik tuo, jog anksčiau ant vejos paviršiaus nuolat telkšojęs vanduo šiuo metu jau randa kelius nutekėti į žemę.

– Neatmetame galimybės pakloti Vytauto stadione ir dirbtinę dangą. Tačiau tai atsieitų nepigiai. Savivaldybės administracija yra įpareigota išsiaiškinti, kiek kainuotų patiesimui reikalingas pasluoksnis, kokios egzistuoja galimybės gauti LFF skiriamą dirbtinę dangą nemokamai, – apie kardinalius pokyčius užsiminė P.Petrošius.

Nemokamų dangų nebėra

Susisiekusi su LFF generaliniu direktoriumi Edvinu Eimontu, pasiteiravau apie galimybę Tauragės rajono savivaldybei padovanoti nemokamą dirbtinę dangą.

– Kelerius metus trukęs LFF dešimties standartinių dirbtinių dangų projektas jau baigėsi. Dangos paskirstytos ir baigiamos įrenginėti. Ar projektas bus atnaujintas ir kada – kol kas sunku pasakyti. Todėl šiuo metu nėra galimybės Tauragei skirti dar vieną dirbtinę dangą, – teigė E.Eimontas.

Paklaustas, kiek maždaug atsieitų dirbtinės dangos įrengimas, LFF generalinis direktorius paminėjo nemenką sumą.

– Įrenginėjant dangą be jokio pagrindo – sakykime, plyname lauke, su visais pagrindais, užpildais – apie 2 milijonai litų. Kaina gali būti mažesnė arba didesnė. Viskas priklauso nuo prieinamumo, drenažo, grunto ir įvairių kitų techninių aspektų, – skaičiavimus pateikė E.Eimontas.

Kiek atsiėjo veja, neaišku

Bandydama išsiaiškinti, kiek tauragiškiams atsiėjo taip ir nesudygusios Vytauto stadiono vejos „pasodinimas“ ir priežiūra, pakliuvau į aklavietę. Nieko apie tai pasakyti negalėjo nei Tauragės rajono savivaldybės Finansų skyriaus vyr. specialistė Gintarė Degutytė, nei Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistas Žilvinas Majus.

– Viso projekto vertė – 3,2 milijono litų. Kiek konkrečiai buvo skirta vejai, nežinau. Dokumentai suarchyvuoti, tad niekas jums šios informacijos nepateiks. Galiu pasakyti tik tiek, kad lapkričio mėnesį futbolo ant natūralios vejos nederėtų žaisti, – nuomonę išsakė Ž.Majus.

Nei Tauragės rajono savivaldybės, nei Sporto centro atstovai, negalėjo pasakyti ir to, kiek lėšų Vytauto stadiono priežiūrai yra skiriama kas mėnesį.

„Tauro“ stadiono dirbtinė danga – ideali

Šią savaitę dėmesio sulaukė ne tik Vytauto, bet ir „Tauro“ dirbtinės dangos stadionas.

– Buvo atvykę UEFA ir dangos gamintojų atstovai. Pastarieji tikrino, kaip per metus nusidėvėjo mūsų stadiono „žolė“. Galiu pasidžiaugti, kad reikšmingų pastabų negavome. Patarė treneriams duoti pylos dėl to, kad vaikai spjaudo ant dangos kramtomąją gumą. Be to, pastebėjo, kad nusidėvėjęs lopinėlis šalia 11 metrų žymos. Jį iškart pakeitėme, – apie specialistų įvertinimą pasakojo pagrindinis „Tauro“ klubo dalininkas J.Šetkus.

Pasak jo, oficialios išvados turėtų paaiškėti kitą savaitę. Jei viskas gerai, „Tauro“ dirbtinės dangos stadionas nepraras dviejų žvaigždučių sertifikato. J.Šetkus užsiminė ir apie papildomą surenkamąją tribūną, kurią Tauragės klubui sutiko padovanoti LFF.

– Belieka ją parsigabenti ir sumontuoti. Nenusprendėme dar tik to, kurioje „Tauro“ dirbtinės dangos stadiono vietoje ji stovės, – paaiškino J.Šetkus.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras