Vasaros planus sugriovė šaligatvyje palikta duobė (papildyta)(6)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-07-16 07:14
Renaldo Malycho nuotrauka

Dviračiu važiavusiai merginai kelią užtvėrė šaligatvyje palikta duobė. Renaldo Malycho nuotrauka

Už kabelį tiesusių darbininkų neapdairumą – šaligatvyje paliktą neužkastą duobę – jauna mergina sumokės sužlugdytais vasaros planais ir savo sveikata.

 

Darbo vieta buvo neaptverta

V.Kudirkos gatvės šaligatviai kasinėjami jau kuris laikas. Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo LESTO atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys, šią gatvę ketinama remontuoti, o kol kas pagal projektą joje elektros oro linija keičiama į požeminę. Darbus AB LESTO užsakymu atlieka Klaipėdos įmonė „Elektrifikacijos paslaugos“.

Šiuo metu darbai jau eina į pabaigą – beveik visas kabelis jau patiestas, tik kai kur dar neužkastas. Būtent tokia neužkasta ir niekaip neaptverta darbų vieta iš septyniolikmetės L.Ž. atėmė ne tik visus vasaros malonumus, bet galbūt ir sveikatą. Kirpėjos amato besimokanti mergina baigė pirmąjį kursą  ir ką tik buvo vasarai įsidarbinusi kavinėje.

Merginos tėvas Arūnas Ž., penktadienio rytą pasikvietęs žurnalistus į įvykio vietą, papasakojo, kad nelaimė atsitiko praėjusio ketvirtadienio vakarą. Jo dukra buvo atvažiavusi pas V.Kudirkos gatvėje gyvenantį draugą, o apie 22 val. išskubėjo dviračiu į Autobusų stotį pasitikti draugės. Deja, nuvažiavo netoli, vos per porą namų – kelią jai pastojo gal pusmetrio gylio duobė šaligatvyje. Ji nebuvo nei aptverta, nei kaip kitaip pažymėta.

Susižalojusi mergina šiaip taip išsiropštė iš duobės ir grįžo į  draugo namus, o netrukus iškviesta greitoji medicinos pagalba ją išvežė į Klaipėdą.

Arūnas Ž., labai sielodamasis dėl dukros nelaimės, buvo nusiteikęs ryžtingai – jis tvirtino šio įvykio taip nepaliksiąs ir priversiąs kaltininkus atsakyti už savo neatsakingumą. 

Pritrūko kabelio

„Elektrifikacijos paslaugų“ direktorius Gintautas Bružas linkęs laikyti tai nelaimingu atsitikimu. Jis papasakojo, kad tądien darbininkai toje vietoje pastatė elektros spintą ir būtų užkasę duobę, tačiau pritrūko kabelio. Todėl esą darbininkai duobę aptvėrė apsaugine juosta ir paliko. Kitą rytą tiekėjas žadėjo reikalingą kabelį atvežti.    

– Buvau išsikvietęs brigadininką, jis patvirtino, kad apsauginę juostą pabaigus darbus jie užtiesė, – tvirtino jis.

Sunku pasakyti, kaip ten buvo. Vis dėlto sunku patikėti, kad duobė buvo apjuosta apsaugine juosta, mat ši numesta į šoną, užversta žemėmis ir netgi prispausta šaligatvio plytele.    

Nukentėjusios merginos tėvas įsitikinęs, kad jokia juosta duobė aptverta nebuvo.

Juo labiau, kad ir iš UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktoriaus jis tvirtina girdėjęs visai kitokius žodžius. Pasak jo, direktorius, pamatęs įvykio vietą, ėmėsi už galvos.

– Tokį darbininkų neatsakingumą jis pavadino tikra bomba. Direktorius darbininkams sakė, kad jie privalėjo duobę užkasti, net jei darbai nebuvo baigti iki galo. O kitą rytą atsikasti ir tęsti darbus.

Pažeidimas

Kaip informavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gintarė Paulauskienė, dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus viršininkas Albinas Frejus, paklaustas apie šį įvykį, sakė pirmą kartą apie jį girdįs. Esą jie tiria įvykius, apie kuriuos gauna oficialią informaciją. Vis dėlto žurnalistės skambutį jis sakė laikysiąs būtent tokiu pranešimu ir įvykiu pasidomėsiąs.

Darbo inspekcijos galioje – bausti saugumo reikalavimų nepaisančias įmones. Paprastai reikalaujama ištaisyti rastus pažeidimus arba rašomas protokolas apie administracinės teisenos pradėjimą, o paskui sprendžiama, kokio dydžio baudą skirti.

Sveikata taisosi

Iškart po įvykio dėl dukters sveikatos labai sunerimęs tėvas pirmadienio rytą pasakojo, kad merginos sveikata taisosi. Atstačius į vietą sulaužytą raktikaulį stiprūs kaklo skausmai jos nebekamuoja. Kai kalbėjomės, merginos mama buvo išvykusi į Klaipėdą, ir Arūnas Ž. sakė besitikįs, kad ji parveš dukrą tolesniam gydymui į Tauragę.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras