Sostinės reklamos agentūros planas neišdegė – tenka mažinti kąsnius(10)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-11-14 07:16
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Socialinę akciją agentūros „LT Advert“ stenduose pakeitė alaus reklama. Autorės nuotrauka

Neseniai Tauragėje atsirado du reklaminiai stendai. Mieste imta spėlioti, kas juos pastatė, kam jie reikalingi, kokia jų paskirtis. Kalbas apie besikuriančią politinę partiją sukėlusią socialinę reklamą netrukus pakeitė komercinė alaus reklama. Dabar tauragiškiai teiraujasi, kas pastatė alkoholio reklamą tarp saldumynų parduotuvės, kurioje lankosi vaikai, ir vaistinės.

  Svarstyta anksčiau

Maždaug prieš mėnesį šį lauko reklamos tinklo „LT Advert“ ketinimą svarstė rajono Saugaus eismo komisija. Tąkart idėjai nepritarta. Vyriausioji rajono architektė tikina, kad svarstyta kita vizija – stendai turėjo išdygti prie centrinių sankryžų. Užsakovai norėjo stendus įsirengti nemokamai. Tauragiškiai nepasidavė – pritaikė įprastus reklamos rinkliavos įkainius. Panašu, kad reklaminių stendų užsakovai įgeidžius sumažino.

Agentūra į kalbas nesileidžia

Lauko reklamos tinklas „LT Advert“ registruotas Vilniuje. Jo generalinis direktorius Andrius Labanas į jam siųstus „Tauragės kurjerio“ klausimus neatsakė. Neatsiliepė ir kiti agentūros specialistai. Agentūros tinklalapyje skelbiama, kad agentūra įsikūrė 2007-aisiais, reklaminius stendus pastatė jau 57 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Agentūra didžiuojasi, kad jos reklamos plotai įrengti šalia didelių prekybos centrų, miestų savivaldybių pastatų, pagrindinių gatvių sankirtų, centrinių miestų aikščių ir kitų miesto traukos centrų. Taip agentūra prisistato savo klientams, t.y. lauko reklamos užsakovams.

Užmojai dideli

Tauragės rajono savivaldybė sulaukė reklamos agentūros „LT Advert“ pasiūlymo, jį svarstė ir Saugaus eismo komisija. Tąsyk pasiūlymą komisijai pateikė vyriausioji rajono architektė Šarūnė Beitaitė. Specialistė paaiškino, kad reklamuotojai nori centrinėse miesto sankryžose pastatyti 3,6 metro aukščio piramides. Į Saugaus eismo komisiją architektė atėjo norėdama sužinoti, ar tokie laikini statiniai netrukdys eismui. Komisija prašymui nepritarė – tokie statiniai trukdys saugiam eismui, darkys miesto vaizdą. Beje, agentūra „LT Advert“ pageidavo savo statinius Tauragėje statyti nemokamai.

Pritarimo nesulaukė

 – Tik to ir betrūko, kad kažkas iš svetur atvažiavęs nemokamai Tauragę užgriozdintų. Kokia miestui iš to nauda? Juk mes stengėmės gražinti, švarinti miestą, medžius kertame, kad būtų erdviau, šviesiau. O čia atvažiuos kažkas ir pasistatys gigantiškus reklaminius stendus. Gal mums žada didelius pinigus už tai mokėti? Įsivaizduoju, kad reklama tokiose vietose turėtų brangiai atsieiti, – Saugaus eismo komisijos metu kalbėjo Gediminas Maškauskas. 

Tačiau verslininkui ir Savivaldybės tarybos nariui buvo atsakyta, kad reklamos agentūra „LT Advert“ nori reklaminius stendus įsirengti nemokamai. Tiesa, kiekvienoje trijų kraštinių piramidėje tauragiškiai esą galės skelbti savo miesto reklamą.

Statys savo stendus

Toks vilniečių pasiūlymas tauragiškius dar labiau įaudrino: tokiai užmačiai kategoriškai prieštaravo ne tik G.Maškauskas, bet ir miesto seniūnas Virginijus Žilius:

 – Prieš leidžiant reikėtų viską nuodugniai apsvarstyti, kokia miestui bus nauda ir kokia kris prievolė. Kas rūpinsis tos reklamos priežiūra, kokia tai bus reklama ir t.t. Be to, kiek žinau, Savivaldybės administracija netrukus ketina statyti firminius, miesto simbolį – Tauragės miesto pilies bokštus – atspindinčius reklaminius stendus. Todėl kyla pagrįstas klausimas, ar mums apskritai tokia tariama „LT Advert“ paslauga reikalinga.

Gali išsikelti

Praėjus mėnesiui reklaminiai stendai Tauragėje atsirado. Tiesa, ne visai ten, kur norėjo reklamos užsakovai ir ne tokiomis lengvatinėmis sąlygomis. Rajono vicemeras Silverijus Statkus (jis yra ir Saugaus eismo komisijos pirmininkas – aut.past.) paaiškino, kad šis agentūros „LT Advert“ žingsnis yra bandomasis:

 – Šie stendai laikini, pastatomi ir lengvai nuardomi. Jeigu idėja nepasitvirtins, reklamos agentūra gali bet kada juos išmontuoti ir miesto įvaizdis liks toks, koks buvęs. Mano galva, dabartinėse vietose pastatyta reklama niekam netrukdo, vietos verslininkams – taip pat.

Apmokestinus apetitas sumažėjo

 Š.Beitaitė sakė, kad stendai statomi kitomis sąlygomis nei iš pradžių planavo agentūra. Nepritarta agentūros pageidavimui stendus statyti sankryžose ir nemokamai, suteikiant miestui teisę skelbti savo reklamą vienoje iš kiekvieno stendo kraštinių.

 – Agentūra norėjo pastatyti stendus į daugiau vietų, tačiau kai pritaikėme rinkliavos mokestį, stendų sumažėjo. Siūlymo dėl savos reklamos skelbimo atsisakėme, – paaiškino architektė.

Š.Beitaitės žodžiais, reklamos turinys irgi derinamas Savivaldybės administracijoje. Už tai atsakinga Savivaldybės kalbos tvarkytoja.

Mokesčiai – patvirtinti tarybos

Miesto seniūnas V.Žilius patvirtino Š.Beitaitės žodžius – reklamos agentūrai „LT Advert“ leista reklaminius stendus statyti tik atokesnėse pagrindinių gatvių vietose ir tik sumokėjus reklamos rinkliavos mokestį.

 – Reklamos rinkliavą nustato rajono savivaldybės taryba. Ji priklauso nuo vietos, kurioje bus reklama,  ir nuo reklamos stendo ploto. Tarkime, Dariaus ir Girėno gatvėje rinkliava metams yra 140 litų už kvadratinį metrą, Vytauto ir Gedimino gatvėse – po 120 Lt/kv.m, atokesnėse gatvėse – po 100 Lt/kv.m. Sutartį su šia agentūra sudarėme metams. Jeigu po metų „LT Advert“ reklaminių stendų nebenorės, sutartį nutrauksime. Tačiau įkainiai agentūrai galioja tie patys, kaip ir bet kuriam kitam reklamos užsakovui. Tiesa, yra viena išlyga – nemokamai stenduose galima skelbti tik socialines akcijas. Vos įrengusi stendus agentūra apie švarios aplinkos išsaugojimą skelbė socialinę akciją, netrukus apaugusią interpretacijomis apie naujos partijos kūrimą.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras