Nuodėgulių krūvoje – tik prisiminimai(1)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2013-03-28 12:22
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Pirmadienį gaisro padarinius šeimai padėjo šalinti draugai ir kaimynai. Autorės nuotrauka

Šeštadienio pavakarę Sakalinės kaime (Gaurės seniūnija) sudegė gyvenamasis namas. Ugnis pasiglemžė visą keturių asmenų šeimos turtą. Naują gyvenimą šeimai teks pradėti nuo 1300 Lt paramos, kurią suteiks seniūnija, ir galimybės su nuolaida nusipirkti valstybinio miško.

Sužinojo būdamas užsienyje

Degantį namą, 74 metų namo savininkės sūnaus teigimu, pastebėjo ir apie gaisrą ugniagesiams pranešė pro šalį važiavęs girininkas. Kilus gaisrui iš keturių asmenų šeimos namie buvo tik močiutė. Ten pat su šeima gyvenantis sūnus apie gaisrą sužinojo būdamas užsienyje.

– Kad dega namai, man pranešė girininkas. Jis man skambino po 18 valandos, po to aš jam vis perskambindavau pasiteirauti, ar gaisrininkai vietoje, jau buvo beveik 18.30 val., o jis man sakė, kad niekas dar neatvažiavo, – prie sudegusio namo praėjus trim dienoms po gaisro pasakojo namo savininkės sūnus. – Pats esu dirbęs panašų darbą, dalyvaudavau pratybose ir žinau, kad nuo Tauragės iki Sakalinės miškų atvažiuodavome per 11 minučių. Lankiausi šiandien gaisrinėje, jie man sakė, kad mano namo atvykusi gesinti autocisterna prieš tai gesino žolę Karapolyje (Mažonų seniūnija). Turėjo siųsti arčiausiai įvykio vietos buvusius gaisrininkus – tuo metu buvusius Tauragėje.

Vyras šiuo metu dirba tolimųjų reisų vairuotoju. Kilus gaisrui jis laukė eilėje prie Baltarusijos muitinės. Į Sakalinės kaimą jis grįžo sekmadienį, 4 valandą. Tuo metu žmona su dukra jau buvo apsistojusios pas savo motiną, o jo motina – pas savo seserį.

Talkino kaimynai

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, Specialusis pagalbos centras pranešimo apie gaisrą sulaukė 18.09 val., ugniagesių pajėgos išsiųstos 18.11 val., autosisterna prie degančio namo atvažiavo 18.26 valandą. Manoma, kad gaisras galėjo kilti nuo krosnies virtuvėje.

– Galbūt kas nors buvo padėta ant jos arba greta krosnies gulėjo malkos, kurios galėjo užsidegti. Tačiau tai tik spėjimai – tyrimas dar vyksta. Atkasime suodžius ir aiškinsimės, – pirmadienį sakė Tadas Vosylius, Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas.

Pirmadienį įvykio vietoje darbavosi apie dešimt žmonių. Kaimynai ardė nesudegusias verandos lenteles, apanglėjusį namo karkasą. Veranda vienintelė liko nesudegusi. Svetainė, kurioje buvo neseniai įrengtas židinys, virtuvė skendėjo pusės metro pelenų sluoksnyje, apie buvusį namo antrąjį aukštą bylojo tik likę apanglėję namo stogo rėmai.

Prie gaisro padarinių šalinimo prisidėjo pulkelis jaunimo – namo savininkės anūkės giminaičiai ir draugai. Vaikinai nešė iš namo buitinės technikos likučius, metalines baldų liekanas.

Parama iš valstybės – 1300 Lt ir pigesnis miškas

Namo savininkės sūnus džiaugėsi, kad kilus gaisrui jo dukros nebuvo namuose, kad nenukentėjo žmona, kuri tuo metu buvo Tauragėje, sveika ir gyva liko mama. Dukrai pro šalį velkant metalinį lovos rėmą tėvas prisiminė ketinimus šį seną baldą restauruoti, dairėsi aplink sudegusį namą. Sklype dar stovėjo keletas medinių sandėliavimui skirtų jo tėvo suręstų ūkinės paskirties pastatų, kuriuos nuo gaisro nukentėjęs vyras sakė dar šiemet ketinęs nugriauti, išlyginti žemę, pagražinti sodybos aplinką.

Vyras liejo apmaudą dėl to, kad gaisro metu jo nebuvo namie – būtų išnešęs bent keletą vertingesnių daiktų. Vienintelis likęs šeimos turtas – garažas, lauko virtuvėlė ir ūkiniuose pastatuose esantys daiktai.

Kaip sakė Vidmantas Skirius, Gaurės seniūnas, šeimai seniūnija skirs 1300 Lt piniginę paramą, bus atsiųstas transportas, kuriuo bus galima išgabenti sudegusio namo likučius. Nusprendus statyti naują namą rajono savivaldybė suteiks galimybę iš Tauragės miškų urėdijos įsigyti medienos už pusę kainos. Tiesa, pasak Rimanto Valackos, rajono savivaldybės Statybų skyriaus vyr. specialisto, kompensuojama suma tik už statųjį mišką. Šeima turėtų samdyti techniką, kuri medžius nukirstų.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras