Sezonas naujas – bėdos senos (7)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2013-05-09 15:38
Karolinos Stažytės nuotrauka

Anot Sporto centro vedėjo Gedimino Sakalausko, šiemet vejai skiriama daug daugiau dėmesio – žolės augimas skatinamas netgi paklojus ant jos agroplėvelę. Autorės nuotrauka

Lietuvos futbolo A lygos čempionate prasidėjo antrojo rato kovos. Iki tol rungtyniavę maniežuose ir dirbtinės dangos stadionuose, nuo gegužės 1 dienos klubai privalo namų varžybas rengti ant natūralios vejos. Tačiau Tauragėje ir vėl susiduriama su problemomis. Kaip teigia už Vytauto stadiono priežiūrą atsakingo Sporto centro vedėjas Gediminas Sakalauskas, daroma viskas, tačiau veja dar nėra tinkamai atsigavusi.

– Palyginus su praėjusiais metais aikštės būklė geresnė. Daugiau pastangų dedame ir mes. Pasamdėme naują prižiūrėtoją, tad šiemet turėtų būti lengviau. Prieš pradėdami ką daryti konsultavomės su melioratoriais. Iš pradžių žolę patręšėme, vėliau išaeravome, juodžemio ir sėklų mišiniu užlyginome duobes. Prasčiausiose vietose esame pakloję agroplėvelę. Manoma, jog ji net 40 procentų paskatina žolės augimą. Šiomis dienomis ruošiamės pradėti laistyti. Netgi esame pasirūpinę velėna bei juodžemiu. Užsisėsime ir sezono eigoje turėsime kuo lopyti ištryptus aikštės plotus, – apie Vytauto stadiono vejos priežiūrą teigė G.Sakalauskas.

Susirūpinta ir daugiausiai problemų iki tol kėlusia drenažo sistema. Palijus aikštė virsdavo baseinu – vanduo nesubėgdavo, o laikydavosi paviršiuje.

– Išgręžėme bandomąjį gręžinį. Tačiau dabar sausa, negalime patikrinti, ar vanduo rado kur nutekėti. Jei reikės, gręšime daugiau skylučių ir dėsime stačius vamzdelius. Sunku ką numatyti: blogai, kai lyja, blogai ir kai nelyja. Jei bus mažai lietaus, nereiks žaisti telkšančioje baloje. Tačiau didžioji dalis priežiūrai skirtų menkų pinigų „iškeliaus“ per laistymo žarną, – problemą apibūdino G.Sakalauskas.

Apie tai, kad Vytauto stadiono veja dar nėra pasiruošusi priimti futbolininkų, Sporto centro vedėjas informavo Lietuvos futbolo federaciją (LFF).

– LFF atsakė, kad mūsų balsas į dangų neina. Kad viskas dabar priklausys nuo klubų malonės. Jei „Tauro“ varžovai sutiks rungtyniauti dirbtinės dangos stadione, rungtynės ten ir bus žaidžiamos. Jei ne – teks aukoti dar neatsigavusią veją. Būtų apmaudu, nes vegetacinis procesas tik prasidėjo, reikia laiko žolei „įsikabinti“, – paaiškino G.Sakalauskas.

Jau rytoj numatytos „Tauro“ namų rungtynės su Gargždų „Banga“. Dėl susiklosčiusios situacijos Tauragės komandos vadovybė buvo priversta prašyti varžovų sutikti rungtyniauti ant dirbtinės dangos aikštės. Jiems sutikus rungtynės vyks senajame miesto stadione.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras