Milijoninį sandorį tikrins prokurorai(6)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-06-03 15:04
Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės šilumos tinklų biokuro pirkimas sukėlė abejonių. Renaldo Malycho nuotrauka

Kone trisdešimt trijų milijonų litų vertės Tauragės šilumos tinklų ir UAB „Timbex“ sandoris, pagal kurį įmonė ketverius metus pirks biokurą, sukėlė abejonių ne tik opozicijai rajono taryboje. Pasidomėti šia istorija parlamentarai Stasys Šedbaras ir Remigijus Šimašius paprašė ir prokurorų. Kadangi konkurse dalyvavo tik viena įmonė, be to, vienas jos vadovų – socialdemokratas, kilo įtarimų, kad viešųjų pirkimų konkursas nebuvo skaidrus.

Tauragės šilumos tinklams vadovaujantis buvęs Seimo narys socialdemokratas Vaclovas Karbauskis „Tauragės kurjeriui“ tvirtino nežinojęs apie „Timbex“ sąsajas su socialdemokratais. Šios įmonės biokuro plėtros direktoriumi dirba Egidijus Gaidamavičius, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus miesto Fabijoniškių poskyrio pirmininkas.

„Timbex“ vienintelė dalyvavo Tauragės šilumos tinklų paskelbtame konkurse, nors biokuro prekyba verčiasi daugybė bendrovių. V.Karbauskis tvirtino, kad ir jam buvo keista, kodėl konkurse dalyvavo tik viena bendrovė. Pirkimas, pasak jo, paskelbtas Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje, įmonės tinklalapyje, „Valstybės žinių“ portale.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Darius Stankus, suabejojęs Tauragės šilumos tinklų sandorio skaidrumu ir nusprendęs paviešinti šią informaciją, sako kol kas daugiau jokios naujos informacijos neturįs. Jis ne kartą siuntė Šilumos tinklų direktoriui laiškus su įvairiais klausimais, tačiau atsakymo teigia taip ir negavęs.

– Kol kas klausimų daugiau nei atsakymų. Žinoma, minčių kyla visokių, tačiau nieko daugiau nei buvo parašyta spaudoje pasakyti negaliu, – sakė jis.

D.Stankus sakė, kad jį labiau domina ne galimi partiniai interesai, o sandorio skaidrumas – kodėl pirkta už tokią didelę sumą ir tik iš vieno tiekėjo.

 „Tauragės kurjerio“ paklaustas, kaip vertina neeilinį Savivaldybės įmonės sandorį, rajono meras Pranas Petrošius sakė jokio kriminalo čia nematąs.

– Atvirai pasakius, nežinau, kas tos įmonės, su kuria pasirašytas susitarimas, savininkai. Konkursą skelbti reikėjo, nes ankstesnė sutartis buvo jau pasibaigusi. Be to, jis, kiek žinau, skelbtas pagal visus reikalavimus. Kuro kaina jokios įtakos neturi – kurą tiekiančiai įmonei mokama už pagamintos šilumos kiekį. Kita vertus, negaliu nieko vertinti, nes nesu matęs jokių dokumentų – tuo  domėtis man neleidžia pareigos, – sakė meras.

Parlamentarai liberalas Remigijus Šimašius ir konservatorius Stasys Šedbaras trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami išsiaiškinti dėl galbūt „nesąžiningos Tauragės šilumos tinklų vykdytos biokuro viešojo pirkimo procedūros“.

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas S.Šedbaras sakė, kad jis ir R.Šimašius informaciją apie šią istoriją gavo iš Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario D.Stankaus. Pasak jo, abejonių sukėlė ir pačios procedūros – internetiniame portale įvedus kodą rodomas visai kitas pirkimas, bet ir pačios pirkimo aplinkybės.

– Mes paprašėme įvertinti šiuos faktus viešojo intereso požiūriu, o jeigu pasitvirtins informacija dėl skelbimo, turėtų būti įvertinta, ar tai nėra piktnaudžiavimas tarnyba. Galbūt ten viskas tvarkoje, tačiau tai turi pasakyti prokurorai. Reikia šį atvejį išnagrinėti, galbūt paaiškės, kad su įstatymais ne viskas tvarkoje. Gal viešųjų pirkimų įstatymą reikia tobulinti, – sakė Seimo narys.

S.Šedbaras tikisi atsakymo iš Generalinės prokuratūros sulaukti per mėnesį.

Pasak Tauragės šilumos tinklų direktoriaus, rajono opozicija skleidžia klaidingą informaciją.

– Tai man antrankius pačiam užsidėti ar kas nors kitas uždės? – klausė humoro jausmo nestokojantis vadovas. – Prieš sandorio sudarymą aš bendravau su įmonės direktoriumi ir vadybininku, kaip suprantu, jie ne socialdemokratai, nes jie „neužkliuvo“. Socialdemokratas yra kažkoks direktoriaus pavaduotojas. Tai ką, man reikėjo ieškoti įmonės, kurioje nėra nė vieno socialdemokrato? Sunkiai tokią rasčiau, nes socialdemokratų daug. O gal būti socialdemokratu – nusikaltimas? Beje, mūsų partija pasitiki 33 procentai Lietuvos žmonių.  

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras